Porslin 3 delar, Kina, bl.a. 1800-tal
Final bid13,500 SEK
Glasservis, "Elisabeth", Ingeborg Lundin för Orrefors
Final bid400 SEK
1141
Final bid8,200 SEK
Final bid1,900 SEK
Anders Appelqvist
1143
Anders Appelqvist
Final bid500 SEK
Danka Jaworska (f.1951)
1144
Danka Jaworska (f.1951)
Final bid100 SEK
Buljongkoppar med fat 6st, Masons, England
1145
Final bid400 SEK
Matsalsmöblemang 5 delar, Bertil Fridhagen för Bodafors, 1950/60-tal
1147
Final bid2,600 SEK
Sängar ett par, Hästens
1148
Sängar ett par, Hästens
Final bid13,500 SEK
Sixten Fager
1149
Sixten Fager
Final bid100 SEK
Taklampa, Le Klint, Danmark, 1900-talets andra hälft
Final bid600 SEK
Final bid600 SEK
1152
Final bid500 SEK
1153
Final bid600 SEK
1154
Final bid600 SEK
Sköld, Afrika
1155
Sköld, Afrika
Final bid1,000 SEK
Glas 8st, dekor efter Jenny Nyström
1156
Final bid800 SEK
Ordensflagga, 1800-tal
1157
Ordensflagga, 1800-tal
Final bid1,800 SEK
Damarmbandsur, Certina, 14k, armband i 18k
1158
Final bid2,000 SEK
Albert Engström (1869-1940)
1159
Albert Engström (1869-1940)
Final bid300 SEK
Armring i silver, 1800-tal
1160
Armring i silver, 1800-tal
Final bid400 SEK
Damarmbandsur, Omega, De Ville
1161
Final bid700 SEK
Fickur 3st, silver
1162
Fickur 3st, silver
Final bid1,400 SEK
Skrin 2st, silver, 1900-talets första hälft
1163
Final bid1,500 SEK
Smycken 3 delar, 18k
1164
Smycken 3 delar, 18k
Final bid4,000 SEK
Dekorknoppar ett par, 1800-tal
Final bid400 SEK
Skålfat, 1900-tal
1166
Skålfat, 1900-tal
Final bid600 SEK
1167
Final bid700 SEK
Snusdosor 6st, bl.a. 18/1900-tal
1168
Final bid500 SEK
Final bid300 SEK
Bok, "Suecia Antiqua et Hodierna", tryckt 1856
1170
Final bid400 SEK
Bordslampa, 1900-talets slut
Bordslampa, 1900-talets slut
Final bid400 SEK
Barograf, Frankrike, 1900-talets första hälft
1176
Final bid1,100 SEK
Ringar 3st, 18k
Ringar 3st, 18k
Final bid2,500 SEK
Final bid800 SEK
Smycken 7 delar, silver
1179
Smycken 7 delar, silver
Final bid800 SEK
Lampskärmar 2st, Jobs, Leksand
Final bid400 SEK
Dräktbrosch i silver, Victor Jansson
Final bid1,500 SEK
Kopparstick, Jean-Joseph Balechou, daterat 1743
Final bid500 SEK
Fickur 2st, silver
1184
Fickur 2st, silver
Final bid600 SEK
Golvlampa, GK typ 921, 1900-talets andra hälft
Final bid700 SEK
Nickedockor 2st, bl.a. Herwi
Nickedockor 2st, bl.a. Herwi
Final bid300 SEK
Figuriner 2st, Thomas Hellström för Nittsjö
Final bid700 SEK
Servisdelar, "Sanssouci", Rosenthal
Final bid1,300 SEK
Sportprogram 6st
Sportprogram 6st
Final bid800 SEK
Vägghylla, 1950/60-tal
Vägghylla, 1950/60-tal
Final bid400 SEK
Glas 6st, "Mine", Ulrica Hydman Vallien för Kosta Boda
Final bid800 SEK
Ytterfoder 6st, "Suvi", Arabia, Finland
Final bid600 SEK