Skåp, 1800-tal
Skåp, 1800-tal
Final bid400 SEK
Pinnstolar 4st, omkring år 1900
Final bid600 SEK
Satsbord 3 delar, 1900-talets andra hälft
Final bid600 SEK
Skåp, 17/1800-tal
Skåp, 17/1800-tal
Final bid300 SEK
Lådfack, 1900-talets första hälft
Final bid500 SEK
Hörnsoffa, 1900-talets andra hälft
Final bid5,800 SEK
Stol, senbarock, 1700-tal
Stol, senbarock, 1700-tal
Final bid400 SEK
Trädgårdsbord, 1950/60-tal
Trädgårdsbord, 1950/60-tal
Final bid200 SEK
Kommod, tidigt 1900-tal
Kommod, tidigt 1900-tal
Final bid200 SEK
Soffa, "Häcken", Lammhult
Soffa, "Häcken", Lammhult
Final bid900 SEK
Soffa, "Häcken", Lammhult
Soffa, "Häcken", Lammhult
Final bid700 SEK
Säng, omkring år 1900
Säng, omkring år 1900
Final bid200 SEK
Pall, 1900-talets första hälft
Final bid500 SEK
Fåtölj med fotpall, Stressless, Ekornes
Final bid400 SEK
Byrå, gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid400 SEK
Hörnskänk, allmoge, 1800-tal
Hörnskänk, allmoge, 1800-tal
Final bid100 SEK
Hörnskåp, barock, 1700-tal
Hörnskåp, barock, 1700-tal
Final bid500 SEK
Väggskåp, allmoge, daterat 1816
Final bid200 SEK
Skrivbordslampa till partnerdesk, 1900-talets första hälft
Final bid1,300 SEK
Smycken 5 delar, 18k
Smycken 5 delar, 18k
Final bid1,700 SEK
Figurin, Gunnar Nylund för Rörstrand
Final bid500 SEK
Jardiniere med underfat, "Blå blomster", Royal Copenhagen
Final bid800 SEK
Porslin 12 delar, Japan
Porslin 12 delar, Japan
Final bid200 SEK
Final bid600 SEK
Final bid400 SEK
Guldringar 3st
Guldringar 3st
Final bid7,000 SEK
Karneolsmycken 3 delar
Karneolsmycken 3 delar
Final bid300 SEK
Bordskanon, 1900-talets slut
Bordskanon, 1900-talets slut
Final bid600 SEK
Snapsglas 12st
Snapsglas 12st
Final bid1,200 SEK
Taklampor ett par, Ateljé Engberg, Urshult
Final bid500 SEK
Träskurna figurer 3st
Träskurna figurer 3st
Final bid200 SEK
Jugas Robert Persson (1955-2012)
Final bid1,400 SEK
Hans (Norsbo) Johansson (1897-1955)
Final bid300 SEK
Figurin, Mari Simmulsson för Upsala Ekeby
Final bid200 SEK
Ljusstakar 5st, Skultuna
Ljusstakar 5st, Skultuna
Final bid900 SEK
Mask, Afrika
Mask, Afrika
Final bid500 SEK
Dockor i folkdräkt 2st
Dockor i folkdräkt 2st
Final bid400 SEK
Vas, Vicke Lindstrand för Kosta
Final bid300 SEK
Kaffeservisdelar, Fyrklövern
Kaffeservisdelar, Fyrklövern
Final bid300 SEK
Klockor 5 delar
Klockor 5 delar
Final bid600 SEK
Moccaskedar 11st, silver, bl.a. "Amsterdam"
Final bid500 SEK
Jenni Porkka
Jenni Porkka
Final bid400 SEK
Jenni Porkka
1132
Jenni Porkka
Final bid200 SEK
Bordslampor ett par, 1900-talets andra hälft
Final bid300 SEK
Skåp 2st, 19/2000-tal
Skåp 2st, 19/2000-tal
Final bid100 SEK
Skulptur, 1900-tal
Skulptur, 1900-tal
Final bid500 SEK
Skylt, 1900-talets andra hälft
Final bid900 SEK