Säng, omkring år 1900
Säng, omkring år 1900
Final bid200 SEK
Stolar ett par, 1800-tal
Stolar ett par, 1800-tal
Final bid200 SEK
Stolar ett par, "Fanett", Ilmari Tapiowaara för Edsbyverken
Final bid600 SEK
Trågsoffa, rokokostil, 1900-talets första hälft
Final bid100 SEK
Affärsdisk, omkring 1900-talets mitt
Final bid2,100 SEK
Bänk, 1900-tal
Bänk, 1900-tal
Final bid1,200 SEK
Spegel, 1900-talets slut
Spegel, 1900-talets slut
Final bid600 SEK
Fåtöljer 3st, rokokostil, 1900-tal
Final bid200 SEK
Trädgårdsstolar ett par, 19/2000-tal
Final bid600 SEK
Salskåp, rokokostil, 1900-tal
Salskåp, rokokostil, 1900-tal
Final bid1,600 SEK
Stolar för barn 4st, 1900-talets början
Final bid600 SEK
Serveringsvagn, 1900-talets andra hälft
Final bid400 SEK
Final bid600 SEK
Bokhylla, Nordiska Kompaniet, 1900-talets första hälft
Final bid700 SEK
Fåtöljer ett par, 1800-talets slut
Final bid1,100 SEK
Final bid800 SEK
Möblemang 5 delar, 1900-talets andra hälft
Final bid1,300 SEK
Sybord, Karl Johan, 1800-talets första hälft
Final bid900 SEK
Bord, gustaviansk stil, omkring år 1900
Final bid300 SEK
Serveringsvagn, 1900-talets första hälft
Final bid300 SEK
Fåtölj, rokokostil, 1900-talets början
Final bid900 SEK
Möblemang 7 delar, 1950/60-tal
Final bid800 SEK
Final bid900 SEK
Vägghörnskåp, barock, 1700-tal
Final bid600 SEK
Tidskriftshylla, Lourens Fisher, 19/2000-tal
Final bid400 SEK
Lådfack, omkring 1900-talets mitt
Final bid200 SEK
Final bid600 SEK
Möbler 4 delar, tidigt 1900-tal
Final bid3,600 SEK
Möbler 2 delar, 1950/60-tal
Möbler 2 delar, 1950/60-tal
Final bid500 SEK
Pianobänk, rokokostil, 1900-talets första hälft
Final bid400 SEK
Fåtölj, Glostrup Möbelfabrik, Danmark
Final bid1,400 SEK
Konsolbord, empirestil, 1800-tal
Final bid200 SEK
Stolar ett par, gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid1,300 SEK
Bord, barock, 1700-tal
Bord, barock, 1700-tal
Final bid1,600 SEK
Soffbord, 1950/60-tal
Soffbord, 1950/60-tal
Final bid500 SEK
Paraplyställ, funkis, 1900-talets första hälft
Final bid1,000 SEK
Karmstolar ett par, funkis, 1900-talets första hälft
Final bid700 SEK
Skrivbord, jugend, tidigt 1900-tal
Final bid1,000 SEK
Konsolbord, 1800-talets slut
Konsolbord, 1800-talets slut
Final bid500 SEK
Bord, 1800-talets slut
Bord, 1800-talets slut
Final bid1,000 SEK
Överskåp, allmoge, daterat 1855
Final bid500 SEK
Pall, 1900-talets andra hälft
Pall, 1900-talets andra hälft
Final bid1,100 SEK
Trädgårdssoffa, 19/2000-tal
Trädgårdssoffa, 19/2000-tal
Final bid600 SEK
Stolar ett par, sengustaviansk stil, 1900-tal
Korgstol, 18/1900-tal
Korgstol, 18/1900-tal
Final bid400 SEK
Fåtölj, "Pegasus", Whittle Brothers of Warrington
Final bid100 SEK
Final bid200 SEK
Nattduksbord ett par, omkring 1900-talets mitt
Final bid300 SEK