943
Final bid2,300 SEK
Serveringskanna, Gustafsberg, omkring år 1900
Final bid300 SEK
Schatull 2st, 1800-tal
945
Schatull 2st, 1800-tal
Final bid500 SEK
Kelimmatta
Kelimmatta
Final bid500 SEK
Louise Fenger-Krog
Louise Fenger-Krog
Final bid900 SEK
Ljuskrona, empirestil, 1900-talets första hälft
Final bid1,700 SEK
Bestick 18 delar, "Triad", Sigvard Bernadotte
Final bid400 SEK
Final bid400 SEK
Ljuskrona, barockstil, 1900-tal
Final bid400 SEK
Silversmycke 3 delar
Silversmycke 3 delar
Final bid600 SEK
Kaffeservis, "Sanssouci", Rosenthal
Final bid2,200 SEK
Charkuteriställ, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Bordsplateau, 1900-tal
Bordsplateau, 1900-tal
Final bid300 SEK
Glas 6st, "Strikt", Bengt Orup för Johansfors
Final bid800 SEK
Granatsmycken 6 delar, 1900-talets första hälft
Final bid2,800 SEK
Hans Gehringer
Hans Gehringer
Final bid700 SEK
Okänd konstnär, daterad 1912
Okänd konstnär, daterad 1912
Final bid100 SEK
Porslin 3 delar, Kina
Porslin 3 delar, Kina
Final bid5,200 SEK
Guldringar 2st
Guldringar 2st
Final bid2,300 SEK
Mikroskop, Ernst Leitz, Wetzlar
Final bid1,100 SEK
Muggar 2st, bl.a. Staffordshire, England
Final bid200 SEK
Final bid300 SEK
Kaffekoppar med fat 12st, "Grön Anna", Rörstrand
Final bid1,600 SEK
Ardy Strüwer (f.1939)
Ardy Strüwer (f.1939)
Final bid400 SEK
Silversmycken 5 delar
Silversmycken 5 delar
Final bid400 SEK
Ljuskrona, rokokostil, 1900-talets första hälft
Final bid200 SEK
Bronssmycken 3 delar, Kalevala, Finland
Final bid700 SEK
Kaffeservisdelar, "Anemone", Berit Ternell för UE-Gefle
Final bid1,100 SEK
Vinglas 10st, 1900-talets första hälft
Final bid700 SEK
Bergsmansyxa/käpp, Nils Fridh
Bergsmansyxa/käpp, Nils Fridh
Final bid600 SEK
Bordslampa, Boréns, 1900-talets andra hälft
Final bid800 SEK
Utagawa Kunisada
Utagawa Kunisada
Final bid400 SEK
Sytrådsmonter, Gütermanns, 1900-talets första hälft
Final bid400 SEK
Cocktailset 7 delar, Reijmyre
Cocktailset 7 delar, Reijmyre
Final bid200 SEK
Tekoppar med fat 12st, Japan
Tekoppar med fat 12st, Japan
Final bid300 SEK
Vitvinsglas 9st, 1900-talets första hälft
Final bid1,000 SEK
Etagehyllor ett par, omkring år 1900
Final bid700 SEK
Etagehylla, omkring år 1900
Etagehylla, omkring år 1900
Final bid500 SEK
Syvagn, 1900-talets första hälft
Final bid400 SEK
Byrå, 1950/60-tal
Byrå, 1950/60-tal
Final bid1,000 SEK
Byrå med skrivinredning, gustaviansk stil, 18/1900-tal
Final bid1,300 SEK
Sängram, rokokostil, 1900-talets första hälft
Final bid200 SEK
Stolar 4+1, 1900-talets andra hälft
Final bid600 SEK
Spegel med konsolbord, senempire, 1800-tal
Final bid300 SEK
Stolar 4st, Windsormodell, England, 1900-talets andra hälft
Final bid4,000 SEK
Hurtsskrivbord, England, 1800-tal
Final bid300 SEK
Bord, barockstil, 1900-talets första hälft
Final bid900 SEK
Byrå, rokokostil, Rydéns Möbler, Nybro, 1900-tal
Final bid400 SEK