Halsband 2st, 18k
Halsband 2st, 18k
Final bid3,400 SEK
Léon Bartholomé (1865-1952)
Léon Bartholomé (1865-1952)
Final bid400 SEK
Armband i silver
Armband i silver
Final bid700 SEK
Spegel, rokokostil, 1800-talets senare del
Final bid3,600 SEK
Servisdelar 2st, "Eden", Rörstrand
898
Final bid800 SEK
Kaffeskedar 17st, silver, "Jämtlandsskeden"
Final bid800 SEK
Oljelampor ett par, Danmark, 1900-talets andra hälft
900
Final bid300 SEK
Terrin med lock, Nordiska Juvelaktiebolaget, 1937
901
Final bid100 SEK
Spegel, gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid500 SEK
Gustaf Lunnevad
903
Gustaf Lunnevad
Final bid400 SEK
Eldhundar ett par, 1900-tal
Eldhundar ett par, 1900-tal
Final bid400 SEK
Jardiniere, 1800-talets slut
905
Jardiniere, 1800-talets slut
Final bid600 SEK
Tallrikar 10st, Japan
906
Tallrikar 10st, Japan
Final bid1,300 SEK
Takkrona, rokokostil, omkring 1900-talets mitt
Final bid200 SEK
Ikon, 1900-tal
Ikon, 1900-tal
Final bid300 SEK
Matservisdelar, "Koka", Hertha Bengtsson för Rörstrand
909
Final bid3,200 SEK
Kaffeservisdelar, "Koka", Hertha Bengtsson för Rörstrand
910
Final bid1,200 SEK
Teservisdelar, "Koka", Hertha Bengtsson för Rörstrand
Final bid1,100 SEK
Blomlåda, 1800-tal
912
Blomlåda, 1800-tal
Final bid1,000 SEK
Käppställ, 1900-talets första hälft
Final bid1,900 SEK
Jardiniere, modern tillverkning
914
Final bid400 SEK
Glasservis, 1900-talets andra hälft
Final bid800 SEK
Glasservisdelar, Christineholm/Fyrklövern
Final bid300 SEK
Tallrikar 22st, "Arter i fara", Paul Hoff för Rörstrand/Gustavsberg
Final bid600 SEK
Champagnekylare, Laurent-Perrier, Stellinox, Frankrike
Final bid500 SEK
Eric Cederberg
Eric Cederberg
Final bid900 SEK
Märtha Knöös
Märtha Knöös
Final bid500 SEK
Ludvik Mörk (f.1982)
Ludvik Mörk (f.1982)
Final bid200 SEK
Olle Bonniér (1925-2016)
Olle Bonniér (1925-2016)
Final bid1,800 SEK
Tage Hedqvist (1909-1997
924
Tage Hedqvist (1909-1997
Final bid400 SEK
Monique Grecke Sjöberg
925
Monique Grecke Sjöberg
Final bid400 SEK
Final bid400 SEK
927
Final bid400 SEK
Takkrona, barockstil, 1900-tal
928
Final bid400 SEK
929
Final bid800 SEK
Paraplyställ, tidigt 1900-tal
Paraplyställ, tidigt 1900-tal
Final bid400 SEK
Vinglas 15st, remmarmodell
Vinglas 15st, remmarmodell
Final bid1,000 SEK
Matservisdelar, Diamondstone, Italien
Final bid300 SEK
Servisdelar, "Golden Sun", Sigvard Bernadotte för Bing & Gröndahl
Final bid600 SEK
Berta Hansson (1910-1994)
Berta Hansson (1910-1994)
Final bid700 SEK
Final bid400 SEK
Ytterfoder med underfat, Gustavsberg, tidigt 1900-tal
Final bid300 SEK
Fotpall, gustaviansk, 1700-talets slut
Final bid1,700 SEK
Champagneglas 16st, 1900-talets början
Final bid400 SEK
Glasservisdelar, 1900-talets första hälft
939
Final bid1,000 SEK
Rökskåp, daterat 1910
Rökskåp, daterat 1910
Final bid1,600 SEK
Textilt handtryck, "Tistlar", Dagmar Lodén
Final bid1,200 SEK
Figurin, Portugal, 1900-talets andra hälft
Final bid100 SEK