Ljuskrona, barockstil, 1900-tal
Final bid200 SEK
Ytterfoder med underfat ett par, Reijmyre
Final bid500 SEK
Parti smycken, 18k
Parti smycken, 18k
Final bid4,800 SEK
Handknuten matta, Täbriz
Handknuten matta, Täbriz
Final bid1,100 SEK
Ivar Morsing (1919-2009)
Ivar Morsing (1919-2009)
Final bid1,600 SEK
Seth Roland Martin
Seth Roland Martin
Final bid200 SEK
Figurin, Gunnar Nylund för Rörstrand
Final bid300 SEK
Pistolhölster, USA, 1900-tal
Pistolhölster, USA, 1900-tal
Final bid600 SEK
Final bid900 SEK
Kaffeservsidelar, "Maria", Rosenthal
Final bid200 SEK
Hans Lindberg
Hans Lindberg
Final bid300 SEK
Final bid4,400 SEK
Skulptur, Vicke Lindstrand för Kosta
Final bid500 SEK
Jardiniere, Bavaria, Tyskland
Jardiniere, Bavaria, Tyskland
Final bid200 SEK
Herrarmbandsur 2st
Herrarmbandsur 2st
Final bid900 SEK
Ringar 3st i 23k
Ringar 3st i 23k
Final bid8,400 SEK
Herrarmbandsur, Certina, Waterking
Final bid1,200 SEK
Ring i hårarbete i 18k guld, 1879
Final bid700 SEK
Mat-, kaffe- och teservisdelar, mestadels Karlskrona, Percy
Final bid600 SEK
Bordslampor ett par, Italien, 1900-talets andra hälft
Final bid1,500 SEK
Spegel, 1800-talets slut
Spegel, 1800-talets slut
Final bid400 SEK
Balja, 1800-tal
Balja, 1800-tal
Final bid400 SEK
Vas, Rörstrand, omkring år 1900
Final bid300 SEK
Bålskål med slev och underfat
Bålskål med slev och underfat
Final bid300 SEK
Utställningsaffischer 2st, Andy Warhol
Final bid1,700 SEK
Smycken 6 delar, 18k
Smycken 6 delar, 18k
Final bid3,200 SEK
Röllakanmatta, monogramsignerad PK
Final bid700 SEK
Ulla Carlson
Ulla Carlson
Final bid600 SEK
Parti silvermynt
Parti silvermynt
Final bid4,000 SEK
Speglar 2st, 18/1900-tal
Speglar 2st, 18/1900-tal
Final bid500 SEK
Fajans 3 delar, 17/1800-tal
Fajans 3 delar, 17/1800-tal
Final bid300 SEK
TT-Loppet Hedemora
TT-Loppet Hedemora
Final bid300 SEK
Affisch, "Cervinia Breuil Valle D'Aosta", 1900-talets andra hälft
Final bid3,200 SEK
Korgstol, 1900-tal
Korgstol, 1900-tal
Final bid500 SEK
Karmstolar ett par, rokokostil, 1900-talets andra hälft
Final bid400 SEK
Lodur, Gustaf Becker, omkring år 1900
Final bid900 SEK
Leksaker 3 delar
Leksaker 3 delar
Final bid900 SEK
Okänd konstnär, 1900-talets första hälft
Final bid100 SEK
Allmogetextilier 2 delar
1267
Allmogetextilier 2 delar
Final bid3,400 SEK
Konst 4 delar
Konst 4 delar
Final bid400 SEK
Vägghängare 5st, tidigt 1900-tal
Final bid500 SEK
Silver 15 delar
1270
Silver 15 delar
Final bid700 SEK
Glas 10 delar, 18/1900-tal
1271
Glas 10 delar, 18/1900-tal
Final bid1,000 SEK
Dockor 2st
1272
Dockor 2st
Final bid900 SEK
Broderi, 1800-tal
1273
Broderi, 1800-tal
Final bid500 SEK
Barometer, W.Watkins, St.James, London, 1800-tal
1274
Final bid100 SEK
Final bid600 SEK
Silver 7 delar
1276
Silver 7 delar
Final bid600 SEK