Kuverttallrikar 12st, Thomas, Bavaria
Final bid1,200 SEK
Syltkrukor 3st, tidigt 1900-tal
Final bid500 SEK
Asiatiskt porslin 6 delar
Asiatiskt porslin 6 delar
Final bid2,700 SEK
Cocktailglas 12st, C.G.Hallberg, Stockholm
Final bid500 SEK
Tumvantar ett par, 18/1900-tal
Final bid1,100 SEK
Final bid1,300 SEK
Figurin, Kaija Arrikka, Finland
1331
Final bid500 SEK
Ytterfoder, Rörstrand, tidigt 1900-tal
Final bid500 SEK
Taklampa, funkis, 1900-talets första hälft
Final bid800 SEK
Spegel, Aksel Kjersgaard, Danmark
Final bid700 SEK
Final bid1,100 SEK
Nicholas Hondrogen (1952-2007)
Sven "X:et" Erixson (1899-1970)
Final bid100 SEK
Poul Nielsen
Poul Nielsen
Final bid200 SEK
Tenn 7 delar
Tenn 7 delar
Final bid600 SEK
Kandelabrar 3st, 1900-talets första hälft
Final bid300 SEK
Mynt, 5 öre, Sverige, 1927
1341
Mynt, 5 öre, Sverige, 1927
Final bid400 SEK
Träskurna figurer 2st
1342
Träskurna figurer 2st
Final bid400 SEK
Örhängen 8st, 18k
1343
Örhängen 8st, 18k
Final bid1,600 SEK
Björn Julin (1902-1971)
1344
Björn Julin (1902-1971)
Final bid500 SEK
Final bid500 SEK
Göran Brunius (1911-2006)
Göran Brunius (1911-2006)
Final bid400 SEK
Cecilia Frisendahl
Cecilia Frisendahl
Final bid300 SEK
Lenka Jonesson
Lenka Jonesson
Final bid300 SEK
Peter Freudenthal (f.1938)
Peter Freudenthal (f.1938)
Final bid400 SEK
Mette Björnberg
Mette Björnberg
Final bid600 SEK
Lennart Nyström (f.1944)
Lennart Nyström (f.1944)
Final bid400 SEK
Madeleine Pyk (f.1934)
Madeleine Pyk (f.1934)
Final bid500 SEK
Jan Naliwajko (f.1938)
Jan Naliwajko (f.1938)
Final bid400 SEK
Maya Eizin Öijer
Maya Eizin Öijer
Final bid1,500 SEK
Ulf Lundqvist
Ulf Lundqvist
Final bid600 SEK
Bertil Öhlund
Bertil Öhlund
Final bid100 SEK
Danka Jaworska (f.1951)
Danka Jaworska (f.1951)
Ljuskrona, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
Final bid400 SEK
Bordslampa, Tiffany-stil, 19/2000-tal
Final bid500 SEK
Tenn 3 delar, GAB, Stockholm, bl.a. 1934
Final bid500 SEK
Vas, daterad 1931
Vas, daterad 1931
Final bid400 SEK
Teservisdelar, "Grand", Arthur Percy för Gefle
1362
Final bid500 SEK
Telefonenhet, LM Ericsson, Stockholm, 1900-talets första hälft
Final bid500 SEK
Stormhatt, 1900-talets första hälft
Final bid300 SEK
Lanternor ett par, 1900-talets första hälft
Final bid700 SEK
Plastmattor 2st, Papelina
Plastmattor 2st, Papelina
Final bid500 SEK
1377
J.Callenberg
J.Callenberg
Final bid600 SEK
Leksaker 7 delar
Leksaker 7 delar
Final bid1,000 SEK
Telefonväxel, LM Ericsson, Stockholm, 1900-talets första hälft
Final bid100 SEK
Fickur 2st samt fickursfodral, silver
Final bid900 SEK
Victor Friedman
Victor Friedman
Final bid400 SEK