Georg Lindström
Georg Lindström
Final bid300 SEK
Niels Walseth
Niels Walseth
Final bid100 SEK
Erik Larsen
Erik Larsen
Final bid800 SEK
Kerstin Örtengren
Kerstin Örtengren
Final bid400 SEK
Ivan Jordell (1901-1965)
Ivan Jordell (1901-1965)
Final bid2,000 SEK
Figurin, "Leksand", Rörstrand, tidigt 1900-tal
1536
Final bid600 SEK
Sirapskanna, Gefle, 1800-tal
Sirapskanna, Gefle, 1800-tal
Final bid400 SEK
Herrarmbandsur 3st
Herrarmbandsur 3st
Final bid900 SEK
Mat-, te- och kaffeservisdelar, Rörstrand
1539
Final bid700 SEK
Likörglas 15st
Likörglas 15st
Final bid400 SEK
Bordslampor ett par, Anfaco, 1900-talets slut
Final bid400 SEK
Affisch, "Moomin", Arabia
Affisch, "Moomin", Arabia
Final bid500 SEK
Stegpall, Awab, 1950/60-tal
Stegpall, Awab, 1950/60-tal
Final bid500 SEK
Final bid400 SEK
Pendelur, Junghans, omkring år 1900
1545
Final bid100 SEK
Glasservisdelar, 1900-talets slut
1546
Final bid400 SEK
Dalahästar 3st, omkring 1900-talets mitt
1547
Final bid500 SEK
Möblemang 4 delar, rokokostil, 1900-tal
1548
Final bid200 SEK
Samlarmynt 10st, Elvis Presley, The Morgan Mint, 2004
1549
Final bid300 SEK
Sedlar 16st, 500kr, Sverige
Sedlar 16st, 500kr, Sverige
Final bid5,200 SEK
Gryta och stekpanna, Le Creuset, Frankrike
Final bid1,600 SEK
Figurer 4st, Praktisk Konst, Falun
Final bid1,200 SEK
Final bid100 SEK
Spegel, sengustaviansk stil, 1800-tal
1554
Final bid1,700 SEK
Klockor 3 delar
Klockor 3 delar
Final bid400 SEK
Herrarmbandsur 2st, Atlantic
Herrarmbandsur 2st, Atlantic
Final bid800 SEK
Herrarmbandsur 2st, SAAB samt Camel
1557
Final bid400 SEK
Herrarmbandsur, GANT
Herrarmbandsur, GANT
Final bid1,000 SEK
Okänd konstnär, omkring år 1900
1560
Final bid1,200 SEK
Glas 3 delar
Glas 3 delar
Final bid200 SEK
Möbler 2 delar, Averskogs Lammhult, 1900-talets senare del
Final bid100 SEK
Golvlampor ett par, Ateljé Lyktan, 1900-talets andra hälft
1592
Final bid800 SEK
Karmstolar 4st, 1900-talets andra hälft
1593
Final bid200 SEK
Trädgårdsstol för barn, 1900-talets första hälft
1594
Final bid600 SEK
Parti 2 delar, 1900-talets andra hälft
1595
Final bid300 SEK
Servisdelar, Jie Gantofta
1596
Servisdelar, Jie Gantofta
Final bid500 SEK
Lyktor 6st, mestadels Feuerhand
1597
Final bid800 SEK
Nattduksbord, "Arena", Engström & Myrstrand för Tingströms
1598
Final bid200 SEK
Ramar 6st, tidigt 1900-tal
1599
Ramar 6st, tidigt 1900-tal
Final bid500 SEK
Handknuten matta, antik
Handknuten matta, antik
Final bid400 SEK
Spatserkäpp med handtag i silver
1601
Final bid300 SEK
Maria Graziano
1602
Maria Graziano
Final bid400 SEK
Irishcoffeeglas 8st, "Tsaikka", Iittala
Final bid300 SEK
1604
Final bid600 SEK
Fiskedetaljer 2st
1605
Fiskedetaljer 2st
Final bid8,800 SEK
Vildsvinsfäll
1610
Vildsvinsfäll
Final bid200 SEK
Lyktor 7st, bl.a. Feuerhand
Lyktor 7st, bl.a. Feuerhand
Final bid400 SEK
Maskinvävd matta
1612
Maskinvävd matta
Final bid1,000 SEK