Kniv- och bestickuppsättning, "Exodus collection"
Final bid600 SEK
Väggur, 18/1900-tal
Väggur, 18/1900-tal
Final bid3,200 SEK
Ljuslyktor 7st, Orrefors samt Kosta Boda
Final bid600 SEK
Bestickservisdelar, "Chippendale", GAB
Final bid500 SEK
Hink, 18/1900-tal
Hink, 18/1900-tal
Final bid700 SEK
Klädhängare 5st, 1900-talets andra hälft
Final bid400 SEK
Okänd konstnär, 1900-talets första hälft
Final bid1,900 SEK
Parti pipor
Parti pipor
Final bid1,500 SEK
Parti dukar och servetter i linne
Final bid400 SEK
Fåtölj, "Läckö", Inger Thillmark
Final bid800 SEK
Trummor ett par, Afrika
Trummor ett par, Afrika
Final bid400 SEK
Final bid1,700 SEK
Broderi, 1800-tal
Broderi, 1800-tal
Final bid300 SEK
Fågelbur, 2000-tal
Fågelbur, 2000-tal
Final bid300 SEK
Städ med tillbehör
1727
Städ med tillbehör
Final bid400 SEK
Parti 12 delar
1728
Parti 12 delar
Final bid1,000 SEK
Final bid200 SEK
1730
Final bid1,000 SEK
Kaffeservis 3 delar, 1900-talets första hälft
Final bid100 SEK
Bengt Landin (f.1933)
Bengt Landin (f.1933)
Final bid800 SEK
Final bid400 SEK
Golvlampa, Pagos, omkring 1900-talets mitt
Final bid500 SEK
Handknuten matta, Afghan
1738
Handknuten matta, Afghan
Final bid400 SEK
Bordslampor 2st, 1900-tal
Bordslampor 2st, 1900-tal
Final bid100 SEK
Bengt Landin (f.1933)
1740
Bengt Landin (f.1933)
Final bid200 SEK
Bengt Landin (f.1933)
Bengt Landin (f.1933)
Final bid400 SEK
Anders Fogelin (1933-1982)
1742
Anders Fogelin (1933-1982)
Final bid200 SEK
Axel Salto (1889–1961)
Axel Salto (1889–1961)
Final bid1,100 SEK
Birgit Ståhl-Nyberg
Birgit Ståhl-Nyberg
Final bid1,400 SEK
Tamburmajor, IKEA, 1900-talets andra hälft
Final bid300 SEK
1746
Final bid600 SEK
Byrå, 1950/60-tal
1747
Byrå, 1950/60-tal
Final bid800 SEK
Xavier Amiama
Xavier Amiama
Final bid100 SEK
Hylla, 1900-tal
1756
Hylla, 1900-tal
Final bid500 SEK
Kristall 7 delar
1757
Kristall 7 delar
Final bid100 SEK
Bordslampa, daterad 1989
1758
Bordslampa, daterad 1989
Final bid200 SEK
Parti medaljer och mynt, flertalet i silver
1759
Final bid1,300 SEK
Bestickservisdelar, nysilver, "Rådhus"
Final bid500 SEK
Servisdelar, Thomas Hellström för Nittsjö
Final bid300 SEK
Allmoge 4 delar, 1800-tal
Allmoge 4 delar, 1800-tal
Final bid400 SEK
Parti glas och keramik
Parti glas och keramik
Final bid300 SEK
Vägghyllor 2st, 1950/60-tal
Vägghyllor 2st, 1950/60-tal
Final bid400 SEK
Final bid100 SEK
Vinglas 12st, remmarmodell
1766
Vinglas 12st, remmarmodell
Final bid700 SEK
Koppar 4 delar, bl.a. 1800-tal
1767
Final bid400 SEK
Dalahästar 7st, bl.a. Nils Olsson, Nusnäs
1768
Final bid300 SEK
Parti 11 delar
1769
Parti 11 delar
Final bid500 SEK
Glas 11 delar
Glas 11 delar
Final bid400 SEK