Ytterfoder 7st
Ytterfoder 7st
Final bid300 SEK
Buljongkoppar med fat 10st, Rörstrand
1820
Final bid500 SEK
Juldetaljer 11 delar
Juldetaljer 11 delar
Final bid600 SEK
Spatserkäppar 3st
Spatserkäppar 3st
Final bid1,200 SEK
Parti 11 delar, mestadels 1800-tal
Final bid200 SEK
Parti vapenkuriosa
Parti vapenkuriosa
Final bid1,600 SEK
Etsningar 3 delar
Etsningar 3 delar
Final bid500 SEK
Klockor 6 delar
1826
Klockor 6 delar
Final bid900 SEK
Konstglas 8 delar
1827
Konstglas 8 delar
Final bid600 SEK
Balansvågar 2st, bl.a. 1926
1828
Balansvågar 2st, bl.a. 1926
Final bid100 SEK
Parti linnehanddukar
1829
Parti linnehanddukar
Final bid500 SEK
Pendelur, Junghans, omkring år 1900
1830
Final bid300 SEK
1831
Final bid400 SEK
Skrivbord, 1800-talets slut
1832
Skrivbord, 1800-talets slut
Final bid400 SEK
Parti LP-skivor
1833
Parti LP-skivor
Final bid600 SEK
Fickur 2st, Omega samt Longines
1835
Final bid1,100 SEK
Fickur 4st, silver, bl.a. Zenith
1836
Final bid1,200 SEK
Affischer 3st, Wrangler, 1970-tal
1836
Final bid200 SEK
Parti SJ-kuriosa
1837
Parti SJ-kuriosa
Final bid2,300 SEK
Tennfat 14st, mestadels Sverige, 17/1800-tal
1838
Final bid2,100 SEK
Spegel, 2000-tal
1839
Spegel, 2000-tal
Final bid1,100 SEK
1840
Final bid1,200 SEK
Julljusstakar 5st
1841
Julljusstakar 5st
Final bid1,700 SEK
Golvlampa, NAF, 1950/60-tal
1842
Golvlampa, NAF, 1950/60-tal
Final bid200 SEK
1843
Final bid300 SEK
Parti mässingsföremål, Skultuna
1844
Final bid1,000 SEK
Parti glas m.m.
1845
Parti glas m.m.
Final bid400 SEK
Modellsegelbåt, 1900-talets slut
1846
Final bid100 SEK
Helmer Erik Masolle (1884-1969)
1847
Final bid200 SEK
Modellbilar/tåg 9 delar, bl.a. Dinky Toys
1848
Final bid800 SEK
1849
Final bid1,100 SEK
PIedestal, empirestil, 1900-talets andra hälft
1850
Final bid500 SEK
Klädhängare 3st, 1900-talets andra hälft
1851
Final bid700 SEK
Parti antika spännen m.m.
1852
Parti antika spännen m.m.
Final bid500 SEK
Parti sedlar, mestadels Sverige
1853
Final bid600 SEK
Fiol med stråke
1854
Fiol med stråke
Final bid400 SEK
Orientaliskt porslin 8 delar
1855
Orientaliskt porslin 8 delar
Final bid1,100 SEK
Väska, Henry
1856
Väska, Henry
Final bid200 SEK
Trappstol, 1950/60-tal
1857
Trappstol, 1950/60-tal
Final bid400 SEK
Bilor 2st, 17/1800-tal
1858
Bilor 2st, 17/1800-tal
Final bid700 SEK
Anatomiska planscher 6st
1859
Anatomiska planscher 6st
Final bid400 SEK
1860
Final bid300 SEK
Kuddar 4st, kelim
1978
Kuddar 4st, kelim
Final bid1,100 SEK
Stolar 4st, 1800-tal
1979
Stolar 4st, 1800-tal
Final bid400 SEK
1980
Final bid100 SEK
Skänk, nyrenässans, 1800-talets slut
1981
Final bid400 SEK
Soffa, "Örestad", Erik Ole Jörgensen för DUX
1982
Final bid1,000 SEK
Soffbord, 1950/60-tal
1983
Soffbord, 1950/60-tal
Final bid600 SEK