Henri-Georges Bréard
Henri-Georges Bréard
Final bid600 SEK
1665
Final bid3,200 SEK
Bestickservisdelar, Christiania, Norge
1666
Final bid300 SEK
Mapp med båtskissar
1667
Mapp med båtskissar
Final bid300 SEK
Gardinstänger ett par, 18/1900-tal
1668
Final bid600 SEK
Kelimmatta
1669
Kelimmatta
Final bid1,600 SEK
Bord, 1900-talets andra hälft
1670
Bord, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Kubbstol, 1900-tal
1671
Kubbstol, 1900-tal
Final bid1,100 SEK
Bord, rokokostil, 1900-talets början
1672
Final bid300 SEK
Fåtölj, omkring 1900-talets mitt
1673
Final bid600 SEK
Fasadlampor 2st, 1900-talets första hälft
1674
Final bid1,400 SEK
Vas, Carl Harry Stålhane för Rörstrand
1675
Final bid500 SEK
Bordslampa, Royal Copenhagen, Danmark
1676
Final bid400 SEK
1677
Final bid200 SEK
Skolplansch, 1900-talets första hälft
1678
Final bid400 SEK
1679
1680
Final bid700 SEK
Sidobord, Alberts Tibro, 1950-tal
1681
Final bid800 SEK
Glas 4 delar, Kosta Boda samt Orrefors
1682
Final bid100 SEK
Bengt Landin (f.1933)
1683
Bengt Landin (f.1933)
Final bid100 SEK
Vaser 3st, Trelleborgs Glasbruk
1684
Final bid500 SEK
Parti LP-skivor
1685
Parti LP-skivor
Final bid1,500 SEK
1687
Final bid400 SEK
Grafiskt blad, "Die Nilpferdjagd", 1800-talets slut
1688
Final bid200 SEK
Grafiskt blad, "Brunns Bal", efter Hjalmar Mörner, daterat 1830
1689
Final bid100 SEK
Litografiskt blad, "Konst- och industriutställningen i Stockholm 1897"
1690
Final bid200 SEK
Kaffeservisdelar, "Vinranka", Hackefors
Final bid100 SEK
Ljusstakar ett par, Verrieres de Scailmont, Belgien, 18/1900-tal
1692
Final bid300 SEK
Porslin 4 delar, 1900-tal
1693
Porslin 4 delar, 1900-tal
Final bid100 SEK
Dalmålning, 1900-talets första hälft
1694
Final bid200 SEK
Mörksuggor 3st
Mörksuggor 3st
Final bid500 SEK
Avvägningsinstrument, Wild Heerbrugg, Schweiz
1696
Final bid1,100 SEK
Snöslunga, Al-Ko Snow Line 620 EL II
Final bid6,800 SEK
Kuverttallrik i silver, 1900-tal
1698
Final bid1,900 SEK
Taklampa, 1950-tal
Taklampa, 1950-tal
Final bid1,100 SEK
Planscher 27st, 1900-talets första hälft
Final bid3,600 SEK
Notställ, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Dessertglas 12st, Eda Glasbruk
Final bid400 SEK
Keramik 7 delar
Keramik 7 delar
Final bid400 SEK
Parti 11 delar
Parti 11 delar
Final bid400 SEK
Pendelur, empirestil, 1800-talets slut
Final bid500 SEK
Ljusstakar ett par, Ystad Metall, barockstil, 1900-tal
1706
Final bid500 SEK
Tågset 4st, Märklin
1707
Tågset 4st, Märklin
Final bid800 SEK
Carl Richard Budo Karlsson (1866-1943)
1708
Final bid400 SEK
Matservisdelar, "In Blue", Rörstrand
1709
Final bid400 SEK
Final bid1,600 SEK
Figuriner 6st
Figuriner 6st
Final bid300 SEK
Eugène Béjot (1867–1931)
Eugène Béjot (1867–1931)
Final bid600 SEK