Bänk, 1900-talets andra hälft
Bänk, 1900-talets andra hälft
Final bid300 SEK
Soffbord, "Junker", Bror Boije för DUX
Final bid200 SEK
Golvur, allmogestil, 1900-talets första hälft
Final bid400 SEK
Final bid600 SEK
Skrivbord, Åtvidaberg, 1900-talets första hälft
Final bid1,700 SEK
Fållbänk, allmoge, 1800-tal
Fållbänk, allmoge, 1800-tal
Final bid1,000 SEK
Fållbänk, allmoge, 1800-talets senare del
Final bid1,300 SEK
Karmstol, barock, 1700-talets första del
Final bid500 SEK
Karmstol, barockstil, 1900-talets första hälft
Final bid200 SEK
Bänkar 3st, bl.a. 18/1900-tal
Bänkar 3st, bl.a. 18/1900-tal
Final bid200 SEK
Bokhylla, 1900-talets första hälft
Final bid400 SEK
Fåtölj, funkis, 1930/40-tal
Fåtölj, funkis, 1930/40-tal
Final bid400 SEK
Bokhylla, 1940-tal
Bokhylla, 1940-tal
Final bid1,100 SEK
Hörnskåp, allmoge, barock, 1700-tal
Final bid300 SEK
Vägghörnskåp, allmoge, bär datering 1752
Final bid200 SEK
Stockbänk,
Stockbänk,
Final bid500 SEK
Himmelssäng, omkring år 1900
Himmelssäng, omkring år 1900
Final bid2,900 SEK
Fåtölj, 1900-talets andra hälft
Final bid300 SEK
Gungstol, Daniel Anton Zetterström, Falun, 1800-talets slut
Final bid400 SEK
Trädgårdsbord, 1900-talets första hälft
Final bid300 SEK
Fåtölj med fotpall, BD, 19/2000-tal
Final bid100 SEK
Klädskåp, IKEA, 2000-tal
Klädskåp, IKEA, 2000-tal
Final bid900 SEK
Fåtölj, Kinnarps, 2000-tal
Fåtölj, Kinnarps, 2000-tal
Final bid100 SEK
Stolar 4st, Ulferts, 1960-tal
Stolar 4st, Ulferts, 1960-tal
Final bid200 SEK
Vedlår, omkring år 1900
Vedlår, omkring år 1900
Final bid300 SEK
Matservisdelar, "Diné", Gustavsberg
Final bid5,600 SEK
Redskap 3 delar, 17/1800-tal
Redskap 3 delar, 17/1800-tal
Final bid600 SEK
Maja Fjaestad (1873-1961)
Maja Fjaestad (1873-1961)
Final bid900 SEK
Kaffeskedar 8+1, silver, "Vasa"
Final bid700 SEK
Glas 11 delar, "Senator" samt "Kekkerit", Iittala
Final bid300 SEK
Karl Lärka, tillskriven
Karl Lärka, tillskriven
Final bid400 SEK
Bestick 12 delar, sterlingsilver, England, London
Final bid800 SEK
Final bid1,500 SEK
Pall, allmoge, 1800-tal
Pall, allmoge, 1800-tal
Final bid3,200 SEK
Final bid600 SEK
Dräktdelar för kvinna
Dräktdelar för kvinna
Final bid200 SEK
Handknuten matta, Nain
Handknuten matta, Nain
Final bid600 SEK
Fasadskylt med fäste, 2000-tal
Final bid1,800 SEK
Pall, allmoge, 1800-tal
Pall, allmoge, 1800-tal
Final bid800 SEK
Julporslin 5 delar
Julporslin 5 delar
Final bid600 SEK
Julporslin 12 delar
Julporslin 12 delar
Final bid900 SEK
Kaffeservisdelar, "Casa Look", Villeroy & Boch
Final bid100 SEK
Kandelaber i silver, 1900-tal
Kandelaber i silver, 1900-tal
Final bid500 SEK
Stengods 3 delar, Lasse Östman
Final bid2,100 SEK
Final bid300 SEK
Anders Wahlgren
Anders Wahlgren
Final bid400 SEK
Ejnar Kohlmann (1888-1968)
Ejnar Kohlmann (1888-1968)
Final bid700 SEK
Ejnar Kohlmann (1888-1968)
Ejnar Kohlmann (1888-1968)
Final bid1,200 SEK