Lowest lot number
Dekorationsträd, Kina
Final bid700 SEK
Silver 24 delar
Final bid1,100 SEK
Kaffeservisdelar, "Ballerina", Bing & Gröndahl
Final bid200 SEK
Smycken 6 delar, 18k
Final bid1,200 SEK
Saltkar 2st, silver, Sverige, 1800-tal
Final bid700 SEK
Figurin, Royal Copenhagen, Danmark
Final bid500 SEK
Vinkylare, "Iced", Vicke Lindstrand för Orrefors
Final bid200 SEK
Taklampor ett par, Hans Agne Jakobsson
Final bid300 SEK
Karamellställ med burkar, Dixi, omkring 1900-talets mitt
Final bid2,800 SEK
Glas 3 delar
Final bid200 SEK
Grammofon, tidigt 1900-tal
Final bid400 SEK
Herrarmbandsur, Certina DS-2
Final bid1,100 SEK
Stormlykta, Optimus 1551/500CP
Final bid600 SEK
Skulpturer 6st, Indien
Final bid400 SEK
Hänkelkanna, Alexandre De Wemmel, Belgien
Final bid800 SEK
Taklampa, funkis, 1900-talets första hälft
Final bid1,000 SEK
Panel, allmoge, 1800-tal
Final bid900 SEK
Träskurna figurer 4st, Bernhardsson
Final bid400 SEK
Servisdelar 10st, "Pacific", Villeroy & Boch
Final bid1,400 SEK
Handknuten matta, Iran
Final bid2,700 SEK
Tekanna, Pehr Henrik Lundén, Linköping, 1814
Final bid500 SEK
Pall, allmoge, 1800-tal
Final bid3,400 SEK
Skulpturer 2st, 1900-tal
Final bid100 SEK
Servisdelar 4st, "frijsenborg", Royal Copenhagen
Final bid100 SEK
Ljusstakar ett par, barockstil, FM Mattsson, Mora
Final bid500 SEK
Järn 3 delar, 17/1800-tal
Final bid700 SEK
Smycken 2 delar, silver
Final bid600 SEK
Moccaskedar 6+6, silver
Final bid500 SEK
Vägghörnskåp, allmoge barock, 1700-talets andra hälft
Final bid700 SEK
Väggskåp, allmoge, 1800-tal
Final bid600 SEK
Vägghörnskåp, 1800-tal
Final bid400 SEK
Stolar ett par, Skandiform, 2000-tal
Final bid900 SEK
Bokhylla, 1950/60-tal
Final bid1,100 SEK
Säng, 1800-talets slut
Trädgårdsmöbel 4 delar, Scancom, 19/2000-tal
Final bid400 SEK
Korgstolar ett par, 1900-tal
Final bid800 SEK
Skåp, allmoge, daterat 1782
Final bid1,100 SEK
Fåtöljer ett par, 1940/50-tal
Final bid800 SEK
Bord med fällskivor, 1800-talets slut
Final bid500 SEK
Byrå, 1800-talets slut
Final bid500 SEK
Kista, 1700-tal
Final bid400 SEK
Serveringsbord, 1950/60-tal
Final bid100 SEK
Kommod, 1900-talets början
Final bid400 SEK
Bord, allmoge, 1800-tal
Final bid500 SEK
Möbler 2 delar, gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid1,500 SEK
Slagbord, allmoge, 1800-tal
Final bid1,000 SEK
Bänk, 18/1900-tal
Final bid300 SEK
Fåtölj med fotpall, Comfort of Norway
Final bid300 SEK