Lowest lot number
Snapsglas 2st, "Clown", Ann Nilsson för Orrefors
Final bid500 SEK
Matservisdelar 39st, "Rose", Gustavsberg
Bestickuppsättning 24 delar, England, 18/1900-tal
Final bid700 SEK
836
Guldringar 3st
Final bid7,000 SEK
Skorstenskrukor, England, 18/1900-tal
Final bid1,600 SEK
838
Skål, Ulrica Hydman Vallien för Kosta Boda
Final bid200 SEK
Ring i 18k vitguld
Final bid700 SEK
840
Smycken 5 delar, bl.a. silver
Final bid800 SEK
Skrin i nysilver, Tesi, 1900-talets första hälft
Final bid400 SEK
848
Final bid2,000 SEK
Figuriner 2st, Thomas Hellström för Nittsjö
Final bid700 SEK
Hänglås 2st, 1700-tal
Final bid600 SEK
Final bid600 SEK
Pall, allmoge, 1800-tal
Final bid2,900 SEK
853
Taklampa, jugend, 1900-talets början
Final bid200 SEK
Kandelaber, art nouveau, omkring år 1900
Final bid1,100 SEK
Ytterfoder, jugend, tidigt 1900-tal
Final bid600 SEK
Silversmycken 4 delar
Final bid1,300 SEK
857
Stor fågelbur, omkring år 1900
Final bid1,000 SEK
858
Vägglampa, Steneby, 1900-talets andra hälft
Final bid900 SEK
Matservis, Rörstrand
Final bid1,300 SEK
Serveringskanna, nyrenässans, omkring år 1900
Final bid800 SEK
Fickur i silver, Omega
Final bid1,000 SEK
881
Tillbringare, "Berså", Stig Lindberg för Gustavsberg
Final bid500 SEK
882
Guldringar 2st
Final bid2,200 SEK
883
Herrarmbandsur, Certina
Final bid500 SEK
884
Ljuskrona, gustaviansk stil, 2000-tal
Final bid1,200 SEK
885
Snusdosa i silver, 1822
Final bid600 SEK
Skåp, allmoge, 1800-tal
Final bid300 SEK
887
Koptiska kors 2st, Etiopien
Final bid300 SEK
888
Lockdosor 2st, Asien, 18/1900-tal
Final bid200 SEK
889
Bordslampa, 1900-talets första hälft
Final bid500 SEK
890
Tekanna, Inger Persson för Rörstrand
Final bid300 SEK
Altarstake, nygotisk stil, 1800-tal
Final bid700 SEK
Liten vattentunna, Skultuna, 1900-talets första hälft
Final bid400 SEK
Ljusstakar 3st, "Festivo", Timo Sarpaneva för Iittala
Final bid900 SEK
Brosch i 18k
Final bid1,000 SEK
Stringtavlor 2st, Bror Bonfils
Final bid1,700 SEK
Bertil Juhlin
Final bid1,000 SEK
Finn Asp
Final bid400 SEK
898
Träskuren figur, monogramsignerad JA
Final bid100 SEK
Brasställ med utensilier, 1900-talets början
Final bid500 SEK
900
Penselvaser 2st, Kina, 1900-tal
Final bid400 SEK
901
Lockburk, omkring år 1900
Final bid300 SEK
Silver 2 delar, 1800-tal
Final bid400 SEK
903
Silver 9 delar, 1800-tal
Final bid500 SEK
Parti 7 delar, mestadels Indien
Final bid400 SEK
905
Väggreliefer 5st, mestadels Cortendorf
Final bid700 SEK