Lowest lot number
906
Kaffeservisdelar, "Blå blom", Gustavsberg
Final bid500 SEK
Porslin 5 delar, Kina
Final bid1,900 SEK
Taklampor ett par, "Bumlingen", Anders Pehrson för Ateljé Lyktan
Final bid800 SEK
909
Vas, Ewald Dahlskog för Bo Fajans
Final bid500 SEK
910
Lastbil, Modern Toys, Japan, 1960-tal
Final bid200 SEK
Taklampa, funkis, 1900-talets första hälft
Final bid1,100 SEK
912
Taklampa, jugend, 1900-talets början
Final bid500 SEK
Taklampor ett par, 1950/60-tal
Final bid400 SEK
914
Bordslampa, 1910/20-tal
Final bid500 SEK
Sängvärmare, 17/1800-tal
Final bid400 SEK
Ljusstakar ett par, jugend, tidigt 1900-tal
Final bid500 SEK
Bordslampor ett par, 1960-tal
Final bid800 SEK
Herrbetjänt med stol, 1900-talets andra hälft
Final bid1,500 SEK
Lykta, allmoge, 1800-tal
Final bid600 SEK
Skål på fot, jugend, tidigt 1900-tal
Final bid100 SEK
Adrian Van Arkel (1924-2006)
Final bid300 SEK
Örhängen 2 par, 18k
Final bid1,500 SEK
Glasservisdelar 32st, "Eden", Orrefors
Final bid400 SEK
924
Jenni Porkka
Final bid1,100 SEK
925
Jenni Porkka
Final bid300 SEK
Jenni Porkka
Final bid200 SEK
Golvlampa, Armaturhantverk, 1900-talets slut
Final bid900 SEK
Hans Kajtorp (1916-1991)
Final bid200 SEK
Ingemar Lööf (1929–2007)
Final bid200 SEK
Hans Kajtorp (1916-1991)
Final bid100 SEK
Ingemar Lööf (1929–2007)
Final bid600 SEK
943
Tobaksdosor 3st, 1700-tal
Final bid500 SEK
Handväska, Mulberry, England
Final bid500 SEK
Silver 27 delar, med rosdekor
Final bid2,100 SEK
Glasservisdelar, "Diamant", Vicke Lindstrand för Kosta
Final bid1,100 SEK
Gyula Zorkóczy (1873-1932)
Final bid100 SEK
Waldemar Nyström
Final bid200 SEK
Sven Kreuger
Final bid1,500 SEK
Franz Krause
Final bid100 SEK
Brevkniv i silver, 1855
Final bid200 SEK
957
Örhängen 7st, 18k
Final bid1,800 SEK
Ljuskrona, gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid700 SEK
Spegel, gustaviansk stil, daterad 1989
Final bid500 SEK
Taklampa, "Suspence Nomad", Gam Fratesi, samtida
Final bid1,100 SEK
C. Åke Persson
Final bid300 SEK
Herrarmbandsur, Certina, DS Podium Precidrive
Final bid1,400 SEK
Draperi, "Löjtnantshjärta", Ingela Backman för Jobs
Final bid700 SEK
Vinglas 11st, 1900-talets första hälft
Final bid700 SEK
Dräktbroscher 2st, silver
Final bid900 SEK
Skål, "Sofiero", Gunnar Cyrén för Orrefors
Final bid400 SEK
Olle Bonniér (1925-2016)
Final bid300 SEK
Final bid1,900 SEK
Skulptur, Kina, troligen samtida
Final bid300 SEK