Urna, Talavera, Spanien
Urna, Talavera, Spanien
Final bid200 SEK
Figuriner 3st, Bing & Gröndahl, Danmark
Final bid300 SEK
Träskuren häst, allmoge, troligen omkring år 1900
Final bid600 SEK
Silver 2 delar, 1800-tal
Silver 2 delar, 1800-tal
Final bid800 SEK
Porslin 2 delar, "Musselmalet", Royal Copenhagen
Final bid300 SEK
Ytterfoder, jugend, tidigt 1900-tal
Final bid500 SEK
Spegel, J.A.Edenholm, Gustafs
Spegel, J.A.Edenholm, Gustafs
Final bid400 SEK
Spegel, J.A.Edenholm, Gustafs, 1900-talets första hälft
Final bid200 SEK
Lodur, Gustaf Becker, omkring år 1900
1132
Final bid1,200 SEK
Taklampa, art deco, 1900-talets första hälft
1133
Final bid600 SEK
Tenn 4 delar
Tenn 4 delar
Final bid600 SEK
Ljuskrona, Erzgebirgische, Tyskland
Final bid900 SEK
KG Nilson (f.1942)
KG Nilson (f.1942)
Final bid500 SEK
Tryckplåt, "Sigrid", Rörstrand, 1800-tal
Final bid200 SEK
Taklampa, Georg Ringström, jugend, daterad 1916
Final bid1,100 SEK
Taklampa, gustaviansk stil, 19/2000-tal
1141
Final bid500 SEK
Final bid900 SEK
Tavlor 3st
1143
Tavlor 3st
Final bid600 SEK
Armbandsur 2st, Swatch, 1990-tal
1144
Final bid400 SEK
Bordslampa, 1900-talets första hälft
1145
Final bid800 SEK
Bordslampa, Fagerhult, 1900-talets senare del
1146
Final bid600 SEK
Knivar 2st, samearbeten
1147
Knivar 2st, samearbeten
Final bid5,600 SEK
Assietter 6st, Bo Fajans
1148
Assietter 6st, Bo Fajans
Final bid400 SEK
Lockburk, England, 1800-tal
1149
Lockburk, England, 1800-tal
Final bid300 SEK
Ljusstakar ett par, "Cobra", Georg Jensen, Danmark
Final bid500 SEK
Miniatyrmålningar 2st, 1800-tal
Final bid400 SEK
Spelschatull, 1800-tal
1152
Spelschatull, 1800-tal
Final bid1,200 SEK
Parti tvåkronor i silver, Sverige
1153
Final bid1,300 SEK
Parti svenska enkronor, före 1942
1154
Final bid5,200 SEK
Taklampa, omkring 1900-talets mitt
1164
Final bid100 SEK
Theodor Rogge (1854-1933)
Theodor Rogge (1854-1933)
Sven Lidberg (1929-2009)
1171
Sven Lidberg (1929-2009)
Final bid300 SEK
Sven Lidberg (1929-2009)
Sven Lidberg (1929-2009)
Final bid400 SEK
Sven Lidberg (1929-2009)
Sven Lidberg (1929-2009)
Final bid400 SEK
Lennart Rodhe (1916-2005)
1174
Lennart Rodhe (1916-2005)
Final bid100 SEK
Final bid1,700 SEK
Penna, Parker, USA
Penna, Parker, USA
Final bid200 SEK
Ljuskrona, barockstil, 1900-talets första hälft
1179
Final bid500 SEK
Taklykta, 1900-talets första hälft
Final bid200 SEK
Kaffekoppar med fat 8st, "Blå blom", Gustavsberg
Final bid200 SEK
Pennor 3st, Parker samt Scheaffers
Final bid300 SEK
Röllakanmatta, Erik Lundberg
Röllakanmatta, Erik Lundberg
Final bid1,200 SEK
Ljusstakar 2st, "Festivo", Timo Sarpaneva för Iittala
1184
Final bid300 SEK
Punschmuggar 6st, silver
Punschmuggar 6st, silver
Final bid1,100 SEK
Vägglampor ett par, Bergboms, VX53/2
Final bid300 SEK
Leksaker 2 delar, Tyskland, bl.a. Schuco
Final bid300 SEK
Altarljusstake, troligen Tyskland, 1700-tal
Final bid1,200 SEK
Tornspira, 1800-tal
Tornspira, 1800-tal
Final bid2,500 SEK