Vagga, allmoge, 1800-tal
Vagga, allmoge, 1800-tal
Final bid800 SEK
Final bid900 SEK
Wassily Kandinsky, efter
Wassily Kandinsky, efter
Final bid500 SEK
Serveringsbestick 2st, silver, "Princess", Ceson
Final bid500 SEK
Bordslampa, "Tuben", Anders Pehrson för Ateljé Lyktan, Åhus
Final bid900 SEK
Herrarmbandsur 2st, Erina samt Rego
Final bid400 SEK
Röllakanmatta, Ingegerd Silow, 1900-talets andra hälft
Final bid3,800 SEK
Dräktbrosch i silver
Dräktbrosch i silver
Final bid1,300 SEK
Skänkskåpskrön, allmoge, daterat 1830
Final bid400 SEK
Final bid200 SEK
Ströare 2 par
Ströare 2 par
Final bid800 SEK
Final bid300 SEK
Skulpturer 2st, 19/2000-tal
Skulpturer 2st, 19/2000-tal
Final bid400 SEK
Ikoner 3st, Ryssland, 1800-tal
Final bid600 SEK
Servisdelar, "Sparta", UE-Gefle
Final bid400 SEK
Dosor med lock 3st, 1800-tal
Dosor med lock 3st, 1800-tal
Final bid700 SEK
Ljusstakar 6st, 17/1800-tal
Ljusstakar 6st, 17/1800-tal
Final bid900 SEK
Spegel, 1800-talets slut
Spegel, 1800-talets slut
Final bid500 SEK
Träskurna figurer 4st
Träskurna figurer 4st
Final bid400 SEK
Parti glas, Iiittala
Parti glas, Iiittala
Final bid700 SEK
Ljuslyktor ett par, Royal Krona
1221
Final bid600 SEK
Matservisdelar, "Kryss", UE-Gefle
Final bid500 SEK
Tenn 4 delar
Tenn 4 delar
Final bid300 SEK
Tenn 5 delar, 1900-talets första hälft
Final bid600 SEK
Armbandsur 2st, Pilot Watch samt Moretime
Final bid1,300 SEK
Birgit Fernvik
Birgit Fernvik
Final bid1,500 SEK
Röllakanmatta, Erik Lundberg
Röllakanmatta, Erik Lundberg
Final bid1,500 SEK
Golvlampa, MAE, 1950-tal
Golvlampa, MAE, 1950-tal
Final bid600 SEK
Golvlampa, 1950/60-tal
Golvlampa, 1950/60-tal
Final bid1,300 SEK
Vägglampor ett par, Fagerhult, 1900-talets andra hälft
Final bid700 SEK
Vägglampor ett par, Eric Wärnå, 1900-talets andra hälft
Final bid1,300 SEK
Parti skålar, "Fuga", Sven Palmqvist, Orrefors
1235
Final bid600 SEK
Fickur 3st, silver
Fickur 3st, silver
Final bid600 SEK
Svarvburk, allmoge, 1800-tal
Svarvburk, allmoge, 1800-tal
Final bid600 SEK
Oljelampa i silver, 1900-talets första hälft
Final bid400 SEK
Ljusstakar 3st, bl.a. Birgitta Hedlund
Final bid200 SEK
Pianolampa, 1900-talets första hälft
Final bid300 SEK
Final bid700 SEK
Taklampa, Le Klint, Danmark, 1900-talets andra hälft
Final bid700 SEK
1281
Final bid700 SEK
1282
Final bid1,000 SEK
Final bid1,000 SEK
Fönster med blyspröjs, 18/1900-tal
Final bid700 SEK
Saltkar 3st
1299
Saltkar 3st
Final bid500 SEK
Ytterfoder 2st
1300
Ytterfoder 2st
Final bid700 SEK
Dräktbroscher 2st, silver
1301
Dräktbroscher 2st, silver
Final bid500 SEK
Dörrkläpp, 1900-tal
1302
Dörrkläpp, 1900-tal
Final bid700 SEK
Taklampa med hiss, 1900-talets början
Final bid600 SEK