Fasadlampa, 1900-talets första hälft
1304
Final bid1,100 SEK
Taklampa, Tiffanystil, 1900-talets senare del
Final bid700 SEK
Bjällerkrans, 18/1900-tal
Bjällerkrans, 18/1900-tal
Final bid600 SEK
Alnmått, 17/1800-tal
Alnmått, 17/1800-tal
Final bid400 SEK
Silver 16 delar
1308
Silver 16 delar
Final bid1,400 SEK
Spiselhundar ett par, England, 1800-tal
1309
Final bid400 SEK
Erik Frisk
Erik Frisk
Skulptur, Italien
1311
Skulptur, Italien
Final bid100 SEK
Ljudanläggning 4 delar, Tivoli Audio samt skivspelare, Sony
Final bid1,600 SEK
Piedestal, jugend, 1900-talets början
Final bid1,400 SEK
Skulpturer 2st, 1900-tal
Skulpturer 2st, 1900-tal
Final bid400 SEK
1315
Final bid1,700 SEK
1316
Final bid1,200 SEK
Vinglas 13st, remmarmodell
Vinglas 13st, remmarmodell
Final bid300 SEK
Silver 8 delar
1318
Silver 8 delar
Final bid800 SEK
Matservisdelar 10st, "Grön Anna", Rörstrand
Final bid700 SEK
Glas 6 delar
Glas 6 delar
Final bid300 SEK
Regisörstolar ett par, 1900-talets andra hälft
Final bid600 SEK
Album med ca.104st vy- och gratulationskort, mestadels 1900-talets början
Final bid200 SEK
Bestickservisdelar, Gense/Gabis
1323
Spegel, 19/2000-tal
Spegel, 19/2000-tal
Final bid200 SEK
Stor vrilskål, 1900-tal
Stor vrilskål, 1900-tal
Final bid1,700 SEK
Fågelbur, 1900-talets andra hälft
Final bid700 SEK
Ljuskrona, 1900-tal
Ljuskrona, 1900-tal
Final bid1,600 SEK
Margit Persson
Margit Persson
Final bid200 SEK
Ingrid Ström
Ingrid Ström
Final bid200 SEK
Margit Persson
Margit Persson
Final bid500 SEK
Picasso, efter
1331
Picasso, efter
Final bid200 SEK
Tomas Holst (f.1952)
Tomas Holst (f.1952)
Final bid100 SEK
Margit Persson
Margit Persson
Final bid200 SEK
Tomas Holst (f.1952)
Tomas Holst (f.1952)
Final bid300 SEK
Tallrikar 6st, fajans, 1800-tal
Final bid700 SEK
Armbandsur 2st
Armbandsur 2st
Final bid600 SEK
Släta ringar 5st, 18k
Släta ringar 5st, 18k
Final bid8,400 SEK
Ringar 2st, 18k
Ringar 2st, 18k
Final bid3,600 SEK
Smycken 5 delar, 18k
Smycken 5 delar, 18k
Final bid5,000 SEK
Stengods 4 delar, Lasse Östman
Final bid400 SEK
Samiska föremål 4st
1341
Samiska föremål 4st
Final bid2,400 SEK
Punschmuggar 8st, silver, GAB
1342
Punschmuggar 8st, silver, GAB
Final bid1,600 SEK
Galgar 17st, 1900-talets andra hälft
1343
Final bid900 SEK
Figurin, Rosenthal, Tyskland
1344
Figurin, Rosenthal, Tyskland
Final bid900 SEK
Ellis Wallin (1888-1972)
Ellis Wallin (1888-1972)
Final bid200 SEK
Margit Persson
Margit Persson
Final bid300 SEK
Bordslampor ett par, Texa, 19/2000-tal
Final bid300 SEK
Golvlampa, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Final bid400 SEK
Brickor och underlägg 6 delar, firma Svenskt Tenn
Final bid500 SEK
Parti smycken i 18k
Parti smycken i 18k
Final bid2,200 SEK