Träskurna figurer 7st
Träskurna figurer 7st
Final bid1,200 SEK
Trappstol, 1950/60-tal
Trappstol, 1950/60-tal
Final bid800 SEK
Järn 3 delar
Järn 3 delar
Final bid300 SEK
Ljusstake, Georg Jensen, Danmark
Final bid500 SEK
Porslin 7 delar
Porslin 7 delar
Final bid400 SEK
Yxor 2st, Säters Bruk
Yxor 2st, Säters Bruk
Final bid600 SEK
Cigarettetui i silver, 1900-talets första hälft
Final bid500 SEK
Ljusstakar ett par, barockstil, 1900-tal
Final bid300 SEK
Mynt och medaljer 11 delar, mestadels silver
Final bid700 SEK
Dalahästar och dalatupp 6 delar
Final bid400 SEK
Ryamatta, "Östergyllen", Marianne Richter
Final bid400 SEK
Nils Engquist
Nils Engquist
Final bid100 SEK
Syltkrukor 3st, Gustavsberg samt Rörstrand
Final bid300 SEK
Ytterfoder 2st, bl.a. Ekeby
Ytterfoder 2st, bl.a. Ekeby
Final bid200 SEK
Skrin, allmoge, 1800-tal
Skrin, allmoge, 1800-tal
Final bid1,600 SEK
Wilhelm Engström
Wilhelm Engström
Final bid100 SEK
Parti leksaksbilar
Parti leksaksbilar
Final bid4,800 SEK
Klockor 9 delar
Klockor 9 delar
Final bid1,300 SEK
Parti tågdetaljer, Märklin
Parti tågdetaljer, Märklin
Final bid1,200 SEK
Skål på fot, silver, 1900-talets första hälft
Final bid1,300 SEK
Gardiner ett par, Maija Isola för Marimekko, "Musta Maria"
Final bid300 SEK
Gardiner 2st, 1900-talets andra hälft
Final bid300 SEK
Bord, 1800-talets första hälft
Bestickuppsättning 24 delar, England, 18/1900-tal
Final bid400 SEK
Glas och kristall 4 delar
Glas och kristall 4 delar
Final bid200 SEK
Herrarmbandsur 2st, SAS
Herrarmbandsur 2st, SAS
Final bid800 SEK
Parti tågdetaljer
Parti tågdetaljer
Final bid300 SEK
Jordi Arkö (f.1951)
Jordi Arkö (f.1951)
Final bid1,600 SEK
10 band, "Nordens flora", 1970-tal
Final bid300 SEK
Cykel, Corratec Super Bow
Cykel, Corratec Super Bow
Final bid1,800 SEK
Final bid400 SEK
Final bid800 SEK
Moccaskedar 6st, silver, "Amsterdam"
Final bid300 SEK
Kaffeskedar 11st, silver, "Rosenholm"
Final bid800 SEK
Fickur i silver, Victor
Fickur i silver, Victor
Final bid300 SEK
Parti 2 delar, 1900-talets andra hälft
Lampskärmar 2st, Josef Frank för firma Svenskt Tenn
Final bid600 SEK
Takfotogenlykta, tidigt 1900-tal
Final bid400 SEK
Stolar ett par, Thonetmodell, 18/1900-tal
Final bid100 SEK
Stol, rokoko, 17/1800-tal
Stol, rokoko, 17/1800-tal
Final bid800 SEK
Final bid500 SEK
Final bid1,200 SEK
Vas, Vicke Lindstrand för Kosta
1536
Final bid700 SEK
Skulpturer 2st, Monica Backström för Boda
Final bid700 SEK
Skålfat, Japan, 18/1900-tal
Skålfat, Japan, 18/1900-tal
Final bid100 SEK
Lampskärm, "Tulpan", Josef Frank för firma Svenskt Tenn
1539
Final bid700 SEK
Final bid400 SEK
Bänk, allmoge, 1800-tal
Bänk, allmoge, 1800-tal
Final bid700 SEK