Lowest lot number
Kaffeservisdelar, "Blanca", Carl Harry Stålhane för Rörstrand
Final bid200 SEK
Dalatuppar i miniatyr 9st
Final bid300 SEK
Hjalmar Elggren
Final bid400 SEK
Pendelur, Junghans, tidigt 1900-tal
Final bid100 SEK
1706
Skulpturer i brons 2st
Final bid300 SEK
1707
Porslin 5 delar
Final bid200 SEK
1708
Figuriner 2st
Final bid500 SEK
1709
Kaffeservisdelar, Rosenthal, Tyskland
Final bid100 SEK
Final bid500 SEK
Nils Landzelius
Final bid200 SEK
Final bid100 SEK
Blosskorgar 4st, 1900-talets slut
Final bid300 SEK
Kamera med tillbehör, Pentax ME Super
Final bid600 SEK
Trädgårdsstolar 4st, Scancom, Danmark
Final bid800 SEK
Pall, 1900-tal
Final bid100 SEK
Glas 17 delar, efter förlagor från vikingatid
Final bid300 SEK
Parti silver
Final bid1,700 SEK
Carl Henning Bechfelt
1727
KG Nilson (f.1942)
Final bid400 SEK
1728
Stort parti filmstjärnor
Final bid1,400 SEK
Sixten Holmgren
Final bid600 SEK
1730
Roland Svensson (1910-2003)
Final bid1,100 SEK
Jan Lindqvist
Final bid200 SEK
Handkolorerat kopparstick, 1900-tal
Final bid200 SEK
Spegel, 1900-talets första hälft
Final bid100 SEK
Glas 9+9
Final bid200 SEK
Parti sedlar, mestadels Sverige
Final bid400 SEK
Rullmålningar 2st, Kina, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Axel Tallberg (1860-1928)
Final bid400 SEK
1738
Saftservis, 1940/50-tal
Final bid400 SEK
Parti 4 delar, bl.a. Praktisk Konst, Falun
Final bid1,600 SEK
1740
Militärrock
Final bid400 SEK
Stereoskop med bilder, omkring år 1900
Final bid1,900 SEK
1742
Sigfrid W.Hedman (f.1905)
Final bid500 SEK
Mat- och glasservisdelar, Christineholm
Final bid300 SEK
Bajonetter 2st, Sverige
Final bid300 SEK
Serveringsbricka, 1900-talets första hälft
Final bid200 SEK
1746
Ljusampel, empirestil, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
1747
Vägglampor ett par, MPR, modell 102-9
Final bid200 SEK
1748
Final bid200 SEK
1749
Textilt handtryck, Gocken Jobs
Final bid400 SEK
Final bid800 SEK
Fingersköljare 8st, 18/1900-tal
Final bid300 SEK
1752
Lodur, tidigt 1900-tal
Final bid400 SEK
1753
Glas 10 delar
Final bid200 SEK
Porslin 9 delar, Danmark
Final bid500 SEK
Svarvskålar 7st, allmoge, 1800-tal
Final bid2,100 SEK
1756
Byråer ett par, 1960-tal
Final bid800 SEK