Lowest lot number
Skomakarbänk, 1800-tal
Final bid600 SEK
Gustav Adon
Final bid300 SEK
1808
Årshäften med frimärken 9st, Sverige
Final bid200 SEK
Skrivbord, jugend, 1900-talets början
Final bid400 SEK
Fiol med två stråkar
Final bid600 SEK
Nipperaskar 24st, 2000-tal
Final bid200 SEK
Vedlår, tidigt 1900-tal
Final bid300 SEK
Glas 4st, "Mumin", MAX
Final bid300 SEK
Parti 11 delar
Final bid200 SEK
1815
Final bid600 SEK
Parti svenska två- och femkronor i silver
Final bid1,700 SEK
1817
Skidor ett par, allmoge, 1800-tal
Final bid600 SEK
1818
Trädgårdsmöbler 3 delar, 1900-talets andra hälft
Final bid300 SEK
Final bid800 SEK
Final bid600 SEK
Badkar i zink, 1900-tal
Final bid500 SEK
Blosskorgar 2st, 1800-tal
Final bid400 SEK
Gryta, 18/1900-tal
Final bid600 SEK
Mässing 4 delar
Final bid500 SEK
1826
Dasslock, J.Marino & co, Stockholm, 18/1900-tal
Final bid600 SEK
1827
Figurin samt bordslampa, Rolf Lidberg
Final bid900 SEK
1828
Final bid500 SEK
1829
Karmstol, 1900-tal
Final bid100 SEK
1830
Serveringsbrickor 3st
Final bid400 SEK
1831
Serietidningar 19st, Veckans Äventyr, 1944/46
Final bid100 SEK
1832
Ram, tidigt 1900-tal
Final bid300 SEK
1833
Jakttrofé monterad på träplatta
Final bid400 SEK
1834
Servisdelar, Höganäs
Final bid300 SEK
1835
Parti äldre fiskerullar
Final bid800 SEK
1836
Stormhattar 2st, bl.a. Militärekipering Stockholm
Final bid500 SEK
1837
Final bid200 SEK
1838
Bilpläd, Mercedes-Benz
Final bid100 SEK
1839
Bordsfotogenlampa, 1900-talets början
Final bid200 SEK
1840
Almanackor 4st, 1900-talets mitt/första hälft
Final bid400 SEK
1841
Skrivbordslampa, Fagerhult, 1900-talets andra hälft
Final bid400 SEK
1842
Uppstoppad mård
Final bid600 SEK
1843
Bestickservisdelar, WMF, Tyskland
1844
Teservisdelar, UE-Gefle
Final bid300 SEK
1845
Keramik 10 delar
Final bid100 SEK
1846
Järn 4 delar
Final bid400 SEK
1847
Glas 11 delar, mestadels 1800-tal
Final bid100 SEK
1848
Årshäften med svenska frimärken 21st
Final bid600 SEK
1849
Årshäften med svenska frimärken 14st
Final bid900 SEK
1850
Figurer 6 delar
Final bid200 SEK
1851
Kuddar 4st, "Florida", Åhlens
Final bid700 SEK
1852
Parti samiska arbeten
Final bid1,300 SEK
1860
Läder 4 delar
Final bid300 SEK
1865
Carl Eldh (1873-1955)
Final bid400 SEK