Lowest lot number
1983
Glas och kristall 7 delar
Final bid300 SEK
1984
Pallar 4st, allmoge, 18/1900-tal
Final bid1,500 SEK
1985
Möbler 2 delar, 1900-talets andra hälft
Final bid300 SEK
1986
Pappersskärare, tidigt 1900-tal
Final bid1,000 SEK
1987
Glas 13 delar
Final bid200 SEK
1988
Final bid500 SEK
1989
Final bid600 SEK
1990
Stort parti tågdetaljer, bl.a. Märklin
Final bid800 SEK
1991
Näverväskor 3st, allmoge, 1800-tal
Final bid400 SEK
1992
Piedestaler ett par, 1900-talets andra hälft
Final bid300 SEK
1993
Paraplyställ, 1900-talets andra hälft
Final bid600 SEK
1994
Fiol
Final bid300 SEK
1995
Knappdragspel, Scandalli, Italien
Final bid1,000 SEK
1996
Moccaskedar 6st, silver
Final bid500 SEK
1997
Final bid400 SEK
1998
Parti textilier, mestadels linne
Final bid200 SEK
1999
Asiatisk porslin 4 delar
Final bid300 SEK
2000
Vas, "Savoy", Alvar Aalto för Iittala
Final bid300 SEK
2001
Pallar 3st, 18/1900-tal
Final bid200 SEK
2002
Allmoge 4 delar
Final bid600 SEK
2003
Parti leksaker
Final bid500 SEK
2005
Allmoge 5 delar
Final bid500 SEK
2006
Kameror 8st
Final bid900 SEK
2007
Parti objektiv, m.m.
Final bid500 SEK
2008
Parti redskap, 1800-tal
Final bid200 SEK
2009
Final bid900 SEK
2010
Järnsäng, omkring år 1900
Final bid300 SEK
2011
Nils Söderberg
Final bid200 SEK
2012
Heinrich Richter
Final bid200 SEK
2013
Parti 13 delar
Final bid200 SEK
2014
Final bid100 SEK
Ryamattor 2st, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
2037
Pardörrar, 1900-tal
Final bid2,600 SEK
2039
Parti reklamplanscher
Final bid500 SEK
2040
Vaser 2st, "Savoy", Alvar Aalto för Iittala
Final bid500 SEK
2041
Väska i näver, 1900-tal
Final bid600 SEK
2042
Parti silvermynt
Final bid1,200 SEK
2043
Parti krokar, 1900-talets första hälft
Final bid400 SEK
2044
Skolplanscher 2st, "Berguv" samt "Mesar"
Final bid800 SEK
2045
Radiosystem US Army, ca.1944
Final bid800 SEK
2046
Nautiska föremål 2st
Final bid400 SEK
2047
Trappstol, 1950/60-tal
Final bid300 SEK
2048
Final bid600 SEK
2049
Servisdelar 7st, bl.a. Pukeberg
Final bid100 SEK
2050
Lodur, 1800-tal
Final bid100 SEK
2051
Flygfyr, NIFE, 1900-talets andra hälft
Final bid300 SEK
2052
Järn 3 delar, 19/2000-tal
Final bid500 SEK
2060
Ljuskrona, barockstil, 1900-tal
Final bid100 SEK