Banjo, Levin
Banjo, Levin
Final bid900 SEK
Väggplakett, Thomas Hellström för Nittsjö
Final bid700 SEK
Takplafond, 1900-talets första hälft
Smycken 4 delar
1545
Smycken 4 delar
Final bid800 SEK
Silver 11 delar
1546
Silver 11 delar
Final bid900 SEK
Fasadlampa, 1900-talets andra hälft
1547
Final bid600 SEK
Taklampa, 1900-talets andra hälft
1548
Final bid300 SEK
Knivar 5st
1549
Knivar 5st
Final bid800 SEK
Serveringsbrickor 4st, Josef Frank för Svenskt Tenn
Final bid800 SEK
Bestickservisdelar, "Ataché", Gense
Final bid300 SEK
Skål, "Rainbow", Bertil Vallien för Boda
Final bid100 SEK
Grammofonskiva, Elvis Presley, 1958
Final bid500 SEK
Vaser ett par, 1900-talets första hälft
1554
Final bid400 SEK
Vägglampetter 7st, 2000-tal
Vägglampetter 7st, 2000-tal
Final bid200 SEK
Bordslampor 3st, Texa, 19/2000-tal
Final bid500 SEK
Eldgaffel och skopa, 1800-tal
1557
Eldgaffel och skopa, 1800-tal
Final bid600 SEK
Brudpsalmbok, tryckt 1835
Brudpsalmbok, tryckt 1835
Final bid700 SEK
Skulptur, Monica Backström för Boda
1559
Final bid400 SEK
Handknuten matta, orientalisk, daterad 1980
1560
Final bid600 SEK
Final bid400 SEK
Herrarmbandsur 2st, Seiko samt Timex
Final bid400 SEK
Trappstol, AWAB, 1950/60-tal
Trappstol, AWAB, 1950/60-tal
Final bid700 SEK
Pendelur, jugend, tidigt 1900-tal
Final bid1,000 SEK
1565
Final bid600 SEK
1566
Final bid500 SEK
Final bid700 SEK
1568
Final bid200 SEK
1569
Final bid300 SEK
Ryamatta, "Näckros", Inger av Klercker för Bergå
1570
Final bid500 SEK
1571
Final bid300 SEK
1572
Final bid500 SEK
1573
Final bid500 SEK
Kaffeporslin, England
1574
Kaffeporslin, England
Final bid700 SEK
Fickur 3st
1575
Fickur 3st
Final bid2,200 SEK
1576
Final bid400 SEK
Ljuskrona, 1900-talets andra hälft
1577
Final bid400 SEK
Bestickservisdelar, Rose
1578
Bestickservisdelar, Rose
Final bid400 SEK
Koppar 3 delar, 1800-tal
1579
Koppar 3 delar, 1800-tal
Final bid500 SEK
Taklampa, "Linda", Globen
1580
Taklampa, "Linda", Globen
Final bid600 SEK
1581
Final bid300 SEK
1582
Final bid400 SEK
1583
Final bid500 SEK
Åke Pallarp
1584
Åke Pallarp
Final bid400 SEK
James Coignard (1925-2008)
1585
James Coignard (1925-2008)
Final bid400 SEK
Isyxa, Stubai, Österrike
1586
Isyxa, Stubai, Österrike
Final bid200 SEK
Spegel, rokokostil, 1900-tal
1587
Spegel, rokokostil, 1900-tal
Final bid300 SEK
Radio, Tivoli Audio, modell Three
1588
Final bid600 SEK
Fåtölj, "Domstolsfåtöljen", Bengt Ruda
1589
Final bid700 SEK