Glas 3 delar
1406
Glas 3 delar
Final bid100 SEK
Servisdelar, "Domnarvet", Gustavsberg
1407
Final bid400 SEK
Skål, "Stenhammar", Gunnar Cyrén för Orrefors
1411
Final bid300 SEK
Bordslampa, "Anna", Ateljé Lyktan
Final bid1,000 SEK
1413
Final bid900 SEK
Brodyr, 1800-tal
Brodyr, 1800-tal
Final bid200 SEK
Träskurna figurer 7st, Ragnar Alrot
1415
Final bid400 SEK
Målarstaffli, Mabef, 1900-talets andra hälft
Final bid1,600 SEK
Soffbord, 1950-tal
1417
Soffbord, 1950-tal
Final bid500 SEK
Soffbord, 1950-tal
Soffbord, 1950-tal
Final bid800 SEK
Lergods 3 delar, Gefle, 1800-tal
1419
Final bid1,400 SEK
Kortlekar 2st, A.Camoin & cie, Marseille, Frankrike
1420
Final bid700 SEK
1421
Final bid600 SEK
Axel Tallberg (1860-1928)
Axel Tallberg (1860-1928)
Final bid300 SEK
Figurin, Danmark, 1900-talets andra hälft
1423
Final bid100 SEK
Golvlampa, "Simris",Ateljé Lyktan
Final bid1,500 SEK
Stormlyktor 2st, Optimus samt Radius
1426
Final bid2,400 SEK
Parti silvermynt
Parti silvermynt
Final bid3,600 SEK
Lodur, 1900-talets andra hälft
Final bid400 SEK
Stengods 3 delar, bl.a. antikt
1429
Final bid400 SEK
Vägghylla, String, 1950/60-tal
Final bid600 SEK
Golvlampa, "Dakapo", IKEA, 1990-tal
1431
Final bid400 SEK
Rana, Elsa Montell-Saanio
1432
Rana, Elsa Montell-Saanio
Final bid300 SEK
Serveringsbricka med två flaskcoasters, England, 1900-tal
Final bid400 SEK
Sigfrid W.Hedman (f.1905)
Sigfrid W.Hedman (f.1905)
Final bid300 SEK
Parti manschettknappar
Parti manschettknappar
Final bid200 SEK
Handdukar i linne 18st
1457
Handdukar i linne 18st
Final bid400 SEK
Parti smycken, mestadels silver
Final bid700 SEK
Golv- samt bordslampa, Norge
Golv- samt bordslampa, Norge
Final bid500 SEK
Final bid800 SEK
Servisdelar, Nittsjö
Servisdelar, Nittsjö
Final bid3,200 SEK
Skålfat, Mats Jonasson för Målerås
Final bid300 SEK
Vinglas 6st, remmarmodell
Vinglas 6st, remmarmodell
Final bid400 SEK
Parti svenska silvermynt, före 1942
Final bid2,300 SEK
Bestickservisdelar, Hardanger, Norge
Final bid300 SEK
Solsäng samt fåtölj, 1900-talets första hälft
Final bid100 SEK
Spegel, gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid400 SEK
Kontorsstol, tidigt 1900-tal
Kontorsstol, tidigt 1900-tal
Final bid300 SEK
Plättlagg för 18st plättar, 18/1900-tal
Final bid900 SEK
Final bid100 SEK
Final bid3,000 SEK
Final bid700 SEK
Parti tågdetaljer, Märklin
Parti tågdetaljer, Märklin
Final bid900 SEK
Final bid600 SEK
Parti mynt, mestadels silver
Parti mynt, mestadels silver
Final bid1,400 SEK
Porslin 8 delar, Kina
Porslin 8 delar, Kina
Final bid1,700 SEK
Taklampor 2st, Tiffanystil, 1900-talets andra hälft
Final bid500 SEK
Stolar ett par, nyrokoko, 1800-talets slut
Final bid200 SEK