Lowest lot number
Vitrinskåp, 1920/30-tal
Final bid2,100 SEK
Stolar 6st, barock, 1700-talets första hälft
Final bid2,400 SEK
Domarbord, delvis renässans
Final bid1,000 SEK
Domarbord, delvis renässans
Final bid2,000 SEK
Sideboard, gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid2,300 SEK
Cafémöbel 5 delar, 1900-talets slut
Final bid2,400 SEK
Sideboard, 1950/60-tal
Final bid1,200 SEK
Byrå, 1950/60-tal
Final bid1,100 SEK
Soffa, enligt uppgift DUX, 1900-talets andra hälft
Final bid2,800 SEK
Golvur, allmoge, daterat 1851
Final bid2,200 SEK
Matbord, Ulferts, Tibro, 1960-tal
Final bid1,000 SEK
Bokhylla, Troeds, Bjärnum, 1950/60-tal
Final bid200 SEK
Fåtölj med fotpall, "Junker", Bror Boije för DUX
Final bid1,500 SEK
Karmstol, Fasem, Italien, 1900-talets andra hälft
Final bid800 SEK
464
Satsbord 3 delar, "HE 6040", Hans Ehrlin
Final bid1,200 SEK
Skåp med skrivklaff, 1900-talets andra hälft
Final bid300 SEK
Skrivskåp, rokokostil, 18/1900-tal
Final bid1,600 SEK
Stolar ett par, 1950/60-tal
Final bid200 SEK
Soffa, rokokostil, 1900-talets första hälft
Final bid200 SEK
469
Golvhörnskåp, gustaviansk allmoge, 1800-tal
Final bid1,000 SEK
470
Dubbelsäng, Hästens
Final bid3,200 SEK
471
Fåtölj, Fredrik A Kayser, Norge, 1960-tal
Final bid4,000 SEK
490
Golvlampa, 1800-talets slut
Final bid1,500 SEK
491
Spegel, 1800-talets slut
Final bid1,600 SEK
Bil, Audi A4 Avant 2.0 TDI quattro, 2009
Final bid46,000 SEK
Supkopp, 1800-talets första hälft
Final bid300 SEK
Hänglås, 15/1600-tal
Final bid600 SEK
Flaska, 17/1800-tal
Final bid1,500 SEK
Vägghylla, allmoge, daterad 1825
Final bid700 SEK
Bokgömma, allmoge, 1800-tal
Final bid1,200 SEK
Skrin med skjutlock, allmoge, 1800-tal
Final bid1,400 SEK
Fat på fot, allmoge, 1800-tal
Final bid600 SEK
Bultlås, 1700-tal
Final bid600 SEK
Final bid1,200 SEK
Vägglampa, Stjärnmetall, 1900-talets första hälft
Final bid2,200 SEK
Gräddkanna, silver, Carl Magnus Ryberg, Stockholm, 1823
Final bid600 SEK
Fickur i silver, Omega
Final bid1,300 SEK
Final bid2,600 SEK
Ljusstakar ett par, gustavianska.
Final bid1,100 SEK
Carl Johan Trygg (1887-1954)
Final bid500 SEK
Dosor med lock 3st, silver, 1900-talets första hälft
Final bid3,200 SEK
516
Skål, Berndt Friberg, Gustavsberg studio
Final bid1,000 SEK
Knotskål, allmoge, 1800-tal
Final bid700 SEK
Knotskål, allmoge, 1800-tal
Final bid800 SEK
519
Mässing 2 delar, 1800-tal
Final bid200 SEK
Dosor med lock 4st, silver, 1900-talets första hälft
Final bid4,200 SEK
521
Kubbstol, allmoge, 1800-tal
Final bid300 SEK
Dopfat, 1800-tal
Final bid1,300 SEK