Jean Sandberg
571
Jean Sandberg
Final bid200 SEK
Snusdosor 2st, 17/1800-tal
572
Snusdosor 2st, 17/1800-tal
Final bid400 SEK
Plakett, Kina, troligen 1800-tal
573
Final bid300 SEK
Elon Garp (1930-2013)
575
Elon Garp (1930-2013)
Final bid2,700 SEK
Tomas Holst (f.1952)
576
Tomas Holst (f.1952)
Final bid1,100 SEK
Tomas Holst (f.1952)
577
Tomas Holst (f.1952)
Final bid500 SEK
Tomas Holst (f.1952)
578
Tomas Holst (f.1952)
Final bid1,300 SEK
Inge Anker Hansen
579
Inge Anker Hansen
Final bid100 SEK
Taklampa, Hans Agne Jakobsson, Markaryd
585
Final bid2,300 SEK
Jerk Werkmäster (1896-1978)
587
Jerk Werkmäster (1896-1978)
Final bid2,500 SEK
Mårten Andersson (1934-2017)
588
Mårten Andersson (1934-2017)
Final bid900 SEK
Gafflar och knivar 2 par, 17/1800-tal
590
Final bid500 SEK
Kallskål i tenn, 1816
591
Kallskål i tenn, 1816
Final bid600 SEK
Bert Håge Häverö (f.1932)
593
Bert Håge Häverö (f.1932)
Final bid600 SEK
Mätare, Jaeger, daterad 1968
594
Mätare, Jaeger, daterad 1968
Final bid300 SEK
Bordsplateau, 1900-talets andra hälft
595
Final bid1,700 SEK
Brännvinsflaska, 17/1800-tal
Brännvinsflaska, 17/1800-tal
Final bid600 SEK
Hänge i sterlingsilver, Sara O. Roth, Falun
597
Final bid800 SEK
Urna med lock, jugend, 1900-talets början
Final bid300 SEK
Vinkylare, 1900-tal
599
Vinkylare, 1900-tal
Final bid800 SEK
Dalahästar 2st, omkring 1900-talets mitt
600
Final bid2,600 SEK
Bultlås, 16/1700-tal
601
Bultlås, 16/1700-tal
Final bid600 SEK
Vaser ett par, 1900-tal
Vaser ett par, 1900-tal
Final bid600 SEK
Matservisdelar, "Ostindia", Rörstrand
603
Final bid2,100 SEK
Rockhuvud, allmoge, 17/1800-tal
604
Final bid400 SEK
Konfektskål, Tyskland, 1700-tal
Final bid3,800 SEK
Mask, Afrika
606
Mask, Afrika
Final bid500 SEK
Ljusstakar ett par, "Liljan", IBE-Konst
607
Final bid800 SEK
Ljusstakar ett par, gustaviansk stil, 1900-tal
608
Final bid700 SEK
Vinglas 8st, "Chateau", Bertil Vallien för Kosta Boda
609
Final bid900 SEK
Champagneskålar 6st, Kosta, 1900-talets första hälft
610
Final bid600 SEK
Matservisdelar, Haviland, Limoges
611
Final bid300 SEK
612
Final bid1,100 SEK
Uppläggningsfat 2st
613
Uppläggningsfat 2st
Final bid600 SEK
614
Final bid2,400 SEK
Halsband med hänge, vitguld
615
Halsband med hänge, vitguld
Final bid1,000 SEK
Pilgrimsflaskor ett par, Kina, troligen 1800-tal
616
Final bid2,700 SEK
Urna, Indien, 1900-talets slut
617
Final bid700 SEK
Bordsskedar 6st, silver, "Patricia"
618
Final bid1,600 SEK
Knotskål, allmoge, 1800-tal
619
Knotskål, allmoge, 1800-tal
Final bid1,200 SEK
620
Final bid3,000 SEK
Små knotskålar 2st, allmoge, 1800-tal
Final bid800 SEK
Figurin, Oiva Toikka för Nuutajärvi Notsjö
622
Final bid900 SEK
Väggkandelaber, 1800-tal
623
Väggkandelaber, 1800-tal
Final bid600 SEK
Kandelabrar ett par, 1800-talets slut
624
Final bid1,000 SEK
Skulptur, allmoge, 18/1900-tal
625
Final bid200 SEK
626
Final bid1,200 SEK
627
Final bid800 SEK