Lowest lot number
571
Jean Sandberg
Final bid200 SEK
572
Snusdosor 2st, 17/1800-tal
Final bid400 SEK
573
Plakett, Kina, troligen 1800-tal
Final bid300 SEK
575
Elon Garp (1930-2013)
Final bid2,700 SEK
576
Tomas Holst (f.1952)
Final bid1,100 SEK
577
Tomas Holst (f.1952)
Final bid500 SEK
578
Tomas Holst (f.1952)
Final bid1,300 SEK
579
Inge Anker Hansen
Final bid100 SEK
585
Taklampa, Hans Agne Jakobsson, Markaryd
Final bid2,300 SEK
587
Jerk Werkmäster (1896-1978)
Final bid2,500 SEK
588
Mårten Andersson (1934-2017)
Final bid900 SEK
590
Gafflar och knivar 2 par, 17/1800-tal
Final bid500 SEK
591
Kallskål i tenn, 1816
Final bid600 SEK
593
Bert Håge Häverö (f.1932)
Final bid600 SEK
594
Mätare, Jaeger, daterad 1968
Final bid300 SEK
595
Bordsplateau, 1900-talets andra hälft
Final bid1,700 SEK
Brännvinsflaska, 17/1800-tal
Final bid600 SEK
597
Hänge i sterlingsilver, Sara O. Roth, Falun
Final bid800 SEK
Urna med lock, jugend, 1900-talets början
Final bid300 SEK
599
Vinkylare, 1900-tal
Final bid800 SEK
600
Dalahästar 2st, omkring 1900-talets mitt
Final bid2,600 SEK
601
Bultlås, 16/1700-tal
Final bid600 SEK
Vaser ett par, 1900-tal
Final bid600 SEK
603
Matservisdelar, "Ostindia", Rörstrand
Final bid2,100 SEK
604
Rockhuvud, allmoge, 17/1800-tal
Final bid400 SEK
Konfektskål, Tyskland, 1700-tal
Final bid3,800 SEK
606
Mask, Afrika
Final bid500 SEK
607
Ljusstakar ett par, "Liljan", IBE-Konst
Final bid800 SEK
608
Ljusstakar ett par, gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid700 SEK
609
Vinglas 8st, "Chateau", Bertil Vallien för Kosta Boda
Final bid900 SEK
610
Champagneskålar 6st, Kosta, 1900-talets första hälft
Final bid600 SEK
611
Matservisdelar, Haviland, Limoges
Final bid300 SEK
612
Final bid1,100 SEK
613
Uppläggningsfat 2st
Final bid600 SEK
614
Final bid2,400 SEK
615
Halsband med hänge, vitguld
Final bid1,000 SEK
616
Pilgrimsflaskor ett par, Kina, troligen 1800-tal
Final bid2,700 SEK
617
Urna, Indien, 1900-talets slut
Final bid700 SEK
618
Bordsskedar 6st, silver, "Patricia"
Final bid1,600 SEK
619
Knotskål, allmoge, 1800-tal
Final bid1,200 SEK
620
Final bid3,000 SEK
Små knotskålar 2st, allmoge, 1800-tal
Final bid800 SEK
622
Figurin, Oiva Toikka för Nuutajärvi Notsjö
Final bid900 SEK
623
Väggkandelaber, 1800-tal
Final bid600 SEK
624
Kandelabrar ett par, 1800-talets slut
Final bid1,000 SEK
625
Skulptur, allmoge, 18/1900-tal
Final bid200 SEK
626
Final bid1,200 SEK
627
Final bid800 SEK