Soffa, gustaviansk, 1800-talets första hälft
Final bid1,900 SEK
Soffa, "Samsas", Carl Malmsten
Final bid2,100 SEK
Skåp, Bertil Fridhagen för Bodafors, 1957
Final bid2,000 SEK
Parbord, allmoge, 1800-tal
Parbord, allmoge, 1800-tal
Final bid3,400 SEK
Golvhörnskåp, allmoge, 1800-tal
Final bid1,300 SEK
Konsolbord, gustaviansk stil, 1800-tal
Final bid4,600 SEK
Överskåp, allmoge, daterat 1818
Final bid2,100 SEK
Taburetter ett par, rokokostil, troligen 1800-tal
Final bid7,400 SEK
Karmstol, barock, 1600-tal
Karmstol, barock, 1600-tal
Final bid900 SEK
Karmstolar 2st, Louis XV, 1700-tal
Final bid4,000 SEK
Karmstolar ett par, Louis XV, 1700-tal
Final bid3,200 SEK
Klädskåp, Louis XV stil, 17/1800-tal
Final bid3,200 SEK
Karmstol, barock, 1700-talets början
Final bid700 SEK
Byrå, gustaviansk allmoge, 1800-tal
Final bid1,000 SEK
Fällbord, 1800-talets början
Fällbord, 1800-talets början
Final bid1,300 SEK
Fåtölj, "Samsas", Carl Malmsten för OH Sjögren
Final bid2,000 SEK
Lång fållbänk, allmoge, 1800-tal
Final bid2,200 SEK
Kista, allmoge, Dalarna, daterad 1859
Final bid1,300 SEK
Bord, allmoge, 1800-tal
Bord, allmoge, 1800-tal
Final bid700 SEK
Konsolbord ett par, omkring år 1900
Final bid1,100 SEK
Stolpskänk, barock, 1600-tal
Stolpskänk, barock, 1600-tal
Final bid1,000 SEK
Bergére, Louis XV, Frankrike, 1700-tal
Final bid3,200 SEK
Bockbord, allmoge, 1800-tal
Bockbord, allmoge, 1800-tal
Final bid12,000 SEK
Final bid3,000 SEK
Fåtölj, "3001", Sven Ivar Dysthe, Norge
Final bid1,000 SEK
Klock/hörnskåp, allmoge, daterat 1872
Final bid1,900 SEK
Skänk med tråg, 18/1900-tal
Skänk med tråg, 18/1900-tal
Final bid1,100 SEK
Väggskåp, allmoge, daterat 1835
Final bid700 SEK
Skåp, allmoge, 1800-tal
Skåp, allmoge, 1800-tal
Final bid1,700 SEK
Final bid500 SEK
Stolar 6st, sengustavianska, omkring år 1800
Final bid2,100 SEK
Skänkskåp, allmoge, omkring år 1800
Final bid1,000 SEK
Lådfack, 1800-tal
Lådfack, 1800-tal
Final bid7,400 SEK
Slagbord, omkring 1900-talets mitt
Final bid800 SEK
Skänkskåp, allmoge, Dalarna, daterat 1799
Final bid2,900 SEK
Vitrinskåp, Louis XVI stil, 1900-talets början
Final bid1,300 SEK
Byrå, gustavianskt provinsarbete, 1800-talets början
Final bid1,300 SEK
Golvhörnskåp, gustaviansk allmoge, 1800-talets första hälft
Final bid1,700 SEK
Bänk, Alvar Aalto, modell "153"
Final bid2,200 SEK
Slagbord, Edsbyverken, daterat 1958
Final bid1,200 SEK
Serveringsvagn, 1900-talets andra hälft
Final bid1,700 SEK
Vitrinskåp, 1800-talets slut
Vitrinskåp, 1800-talets slut
Final bid1,600 SEK
Final bid2,100 SEK
Karmstol, barock, 1700-talets första del
Final bid2,900 SEK
Skänkskåp, allmoge, daterat 1824
Final bid1,100 SEK
Fåtölj, "Teve", Alf Svensson för Ljungs Industrier, 1950-tal
Final bid3,200 SEK
Bord, gustaviansk allmoge, 1800-tal
Final bid500 SEK
Slagbord, 1900-talets andra hälft
Final bid600 SEK