Kaffeservisdelar, "Blå blomster", Royal Copenhagen
292
Final bid900 SEK
Reseschatull, Japan, 1800-tal
Reseschatull, Japan, 1800-tal
Final bid300 SEK
Figurin, "Lotta", Lisa Larson för Gustavsberg
Final bid1,300 SEK
Husaltare, Kina, 18/1900-tal
Husaltare, Kina, 18/1900-tal
Final bid1,500 SEK
Skulptur, Indien, 1900-tal
Skulptur, Indien, 1900-tal
Final bid400 SEK
Slaglåspistol, 1800-tal
Slaglåspistol, 1800-tal
Final bid500 SEK
Kaffe- och teservisdelar, "Blå blomster", Royal Copenhagen
Final bid2,100 SEK
Krus, Tyskland, 1700-tal
Krus, Tyskland, 1700-tal
Final bid500 SEK
Slagbord, allmoge, 1800-tal
Slagbord, allmoge, 1800-tal
Final bid5,400 SEK
Bord, barock, 1600-tal
Bord, barock, 1600-tal
Final bid4,200 SEK
Vitrinskåp, gustavianskt, 1800-tal
303
Final bid13,000 SEK
Skänkskåp, allmoge, Dalarna, daterat 1796
304
Final bid6,200 SEK
Bockbord, allmoge, daterat 1803
Final bid5,800 SEK
Kabinettskåp, renässans, Augsburg, 15/1600-tal
Final bid12,000 SEK
Tronstol, gotisk stil, 1800-tal
Final bid5,200 SEK
Kistbord, renässans, daterat 1614
Final bid2,300 SEK
Stolar 10st, gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid17,000 SEK
Matbord, gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid4,200 SEK
Golvur, barock, 1700-tal
Golvur, barock, 1700-tal
Final bid400 SEK
Hörnskåp med vitrin, rokoko, 1700-tal
Final bid4,800 SEK
Sideboard, "Herrgården", Carl Malmsten för Åfors Möbelfabrik
Final bid6,000 SEK
Vägghörnskåp, allmoge, Dalarna, daterat 1781
Final bid1,900 SEK
Kista, troligen Spanien, 16/1700-tal
Final bid2,100 SEK
Bord, barock, 1700-talets början
Final bid2,600 SEK
Domarbord med skiva från renässansen
Final bid1,800 SEK
Kista, senrenässans, 1600-tal
Kista, senrenässans, 1600-tal
Final bid10,500 SEK
Skåp, barock, 1700-tal
Skåp, barock, 1700-tal
Final bid4,200 SEK
Nattkista, barock, 1700-talets första hälft
Final bid3,600 SEK
Karmstol, barock, 1700-talets början
Final bid18,000 SEK
Bord, allmoge rokoko, 17/1800-tal
324
Final bid2,800 SEK
Soffa, "Samsas", Carl Malmsten för OH Sjögren, 1987
Final bid2,700 SEK
Väggskåp, allmoge, Dalarna, daterat 1847
Final bid1,100 SEK
Final bid2,700 SEK
Karmstolar ett par, gustavianska, 1700-talets slut
Final bid4,000 SEK
Fåtölj, "Vår fru", Carl Malmsten för OH Sjögren
Final bid2,500 SEK
Bokskåp, nyrenässans, 1800-talets slut
Final bid3,800 SEK
Final bid4,000 SEK
Skåp, omkring år 1800
Skåp, omkring år 1800
Final bid2,700 SEK
Hylla, "Pilaster", John Kandell för Källemo
Final bid1,900 SEK
Bänk, rokokostil, 1800-tal
Bänk, rokokostil, 1800-tal
Final bid3,000 SEK
Soffa, Saporiti, Italien
Soffa, Saporiti, Italien
Final bid100 SEK
Satsbord 3 delar, "Släden", Carl Malmsten för Tre Sekel
Final bid6,400 SEK
Karmstolar 3st, barock, Spanien, 16/1700-tal
343
Final bid1,600 SEK
Bänk, rokokostil, 1800-tal
Bänk, rokokostil, 1800-tal
Final bid3,200 SEK
Spegel, empire, 1800-talets början
Final bid3,600 SEK
Spegel, Karl Johan, 1800-talets första hälft
Final bid200 SEK
Soffa, rokoko, 1700-talets senare del
Final bid10,500 SEK
Skänkskåp, allmoge, 1800-talets början
Final bid500 SEK