Lowest lot number
292
Kaffeservisdelar, "Blå blomster", Royal Copenhagen
Final bid900 SEK
Reseschatull, Japan, 1800-tal
Final bid300 SEK
Figurin, "Lotta", Lisa Larson för Gustavsberg
Final bid1,300 SEK
Husaltare, Kina, 18/1900-tal
Final bid1,500 SEK
Skulptur, Indien, 1900-tal
Final bid400 SEK
Slaglåspistol, 1800-tal
Final bid500 SEK
Kaffe- och teservisdelar, "Blå blomster", Royal Copenhagen
Final bid2,100 SEK
Krus, Tyskland, 1700-tal
Final bid500 SEK
Slagbord, allmoge, 1800-tal
Final bid5,400 SEK
Bord, barock, 1600-tal
Final bid4,200 SEK
303
Vitrinskåp, gustavianskt, 1800-tal
Final bid13,000 SEK
304
Skänkskåp, allmoge, Dalarna, daterat 1796
Final bid6,200 SEK
Bockbord, allmoge, daterat 1803
Final bid5,800 SEK
Kabinettskåp, renässans, Augsburg, 15/1600-tal
Final bid12,000 SEK
Tronstol, gotisk stil, 1800-tal
Final bid5,200 SEK
Kistbord, renässans, daterat 1614
Final bid2,300 SEK
Stolar 10st, gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid17,000 SEK
Matbord, gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid4,200 SEK
Golvur, barock, 1700-tal
Final bid400 SEK
Hörnskåp med vitrin, rokoko, 1700-tal
Final bid4,800 SEK
Sideboard, "Herrgården", Carl Malmsten för Åfors Möbelfabrik
Final bid6,000 SEK
Vägghörnskåp, allmoge, Dalarna, daterat 1781
Final bid1,900 SEK
Kista, troligen Spanien, 16/1700-tal
Final bid2,100 SEK
Bord, barock, 1700-talets början
Final bid2,600 SEK
Domarbord med skiva från renässansen
Final bid1,800 SEK
Kista, senrenässans, 1600-tal
Final bid10,500 SEK
Skåp, barock, 1700-tal
Final bid4,200 SEK
Nattkista, barock, 1700-talets första hälft
Final bid3,600 SEK
Karmstol, barock, 1700-talets början
Final bid18,000 SEK
324
Bord, allmoge rokoko, 17/1800-tal
Final bid2,800 SEK
Soffa, "Samsas", Carl Malmsten för OH Sjögren, 1987
Final bid2,700 SEK
Väggskåp, allmoge, Dalarna, daterat 1847
Final bid1,100 SEK
Stolar ett par, gustavianska Stockholmsarbeten, 1700-talets slut
Final bid2,700 SEK
Karmstolar ett par, gustavianska, 1700-talets slut
Final bid4,000 SEK
Fåtölj, "Vår fru", Carl Malmsten för OH Sjögren
Final bid2,500 SEK
Bokskåp, nyrenässans, 1800-talets slut
Final bid3,800 SEK
Final bid4,000 SEK
Skåp, omkring år 1800
Final bid2,700 SEK
Hylla, "Pilaster", John Kandell för Källemo
Final bid1,900 SEK
Bänk, rokokostil, 1800-tal
Final bid3,000 SEK
Soffa, Saporiti, Italien
Final bid100 SEK
Satsbord 3 delar, "Släden", Carl Malmsten för Tre Sekel
Final bid6,400 SEK
343
Karmstolar 3st, barock, Spanien, 16/1700-tal
Final bid1,600 SEK
Bänk, rokokostil, 1800-tal
Final bid3,200 SEK
Spegel, empire, 1800-talets början
Final bid3,600 SEK
Spegel, Karl Johan, 1800-talets första hälft
Final bid200 SEK
Soffa, rokoko, 1700-talets senare del
Final bid10,500 SEK
Skänkskåp, allmoge, 1800-talets början
Final bid500 SEK