Ulf Lundell (f.1949)
146
Ulf Lundell (f.1949)
Final bid2,000 SEK
Ulf Lundell (f.1949)
147
Ulf Lundell (f.1949)
Final bid2,200 SEK
Ulf Lundell (f.1949)
148
Ulf Lundell (f.1949)
Final bid1,700 SEK
Taklampa, "PH-5", Paul Henningsen för Louis Poulsen, Danmark
149
Final bid2,800 SEK
Bordspendyl, efter Moreau, Frankrike, omkring år 1900
150
Final bid900 SEK
Medalj i 18k, För nit och redlighet i rikets tjänst
151
Final bid7,000 SEK
Dosa med lock, silver, Ryssland, 1868
152
Final bid1,500 SEK
Sked, silver, 1800-tal
153
Sked, silver, 1800-tal
Final bid900 SEK
Altarskåp, Kina, sannolikt sen Qing
154
Final bid700 SEK
155
Final bid2,100 SEK
Urna med hänklar, Rörstrand, 1800-talets slut
156
Final bid1,600 SEK
Spegellampett, art nouveau, omkring år 1900
157
Final bid1,600 SEK
Spegellampetter ett par, jugend, 1900-talets början
158
Final bid1,200 SEK
Kandelabrar ett par, gotisk stil, 18/1900-tal
159
Final bid600 SEK
Herrarmbandsur, Tissot, PR 50
160
Herrarmbandsur, Tissot, PR 50
Final bid400 SEK
Klackring i 14k
161
Klackring i 14k
Final bid2,700 SEK
Guldmedalj, "För nit och redlighet i rikets tjänst"
162
Final bid7,400 SEK
Ljuskrona, oskariansk, omkring år 1900
163
Final bid2,800 SEK
Bägare i silver, 1747
164
Bägare i silver, 1747
Final bid1,100 SEK
Ytterfoder, Japan, Meiji
165
Ytterfoder, Japan, Meiji
Final bid8,800 SEK
Skedar 18st, silver, "Haga"
166
Skedar 18st, silver, "Haga"
Final bid2,800 SEK
Skrivställ, Wedgwood, empire, 1800-talets första hälft
167
Final bid2,200 SEK
Damfickur i 18k
168
Damfickur i 18k
Final bid2,500 SEK
Skålfat 2st, Angelica Wiik
169
Skålfat 2st, Angelica Wiik
Final bid600 SEK
Bestickservisdelar, sterlingsilver, Argentina
170
Final bid2,700 SEK
Stig Blomberg (1901-1970)
171
Stig Blomberg (1901-1970)
Final bid800 SEK
Jaroslaw Chudy (f.1948)
172
Jaroslaw Chudy (f.1948)
Final bid300 SEK
Golvlampa, Bergboms, 1900-talets andra hälft
174
Final bid1,700 SEK
Ljusstakar 3st, "Celeste", Ann Nilsson för Orrefors
175
Final bid1,200 SEK
Ljusstake, ottomansk, 15/1600-tal
176
Final bid3,400 SEK
Gryta, 1700-tal
177
Gryta, 1700-tal
Final bid900 SEK
Matris för livréknapp, 17/1800-tal
178
Final bid1,500 SEK
Sabel, Frankrike, m/1822
179
Sabel, Frankrike, m/1822
Final bid2,100 SEK
Bägare i silver, 1749
180
Bägare i silver, 1749
Final bid1,100 SEK
Bestick 24 delar, silver, Norge
Final bid3,200 SEK
Figurin, Royal Copenhagen, Arnold Krog, Danmark
183
Final bid1,400 SEK
Spegel, gustavianskt Stockholmsarbete av Erik Wahlberg
184
Final bid1,100 SEK
Per Hilding Perjons (1911-1998)
185
Final bid1,900 SEK
Fiskbestick 14 delar, silver, "Svensk Spets", K.Andersson
186
Final bid3,400 SEK
Vinägerflaskor ett par, sengustavianska, 1800-talets första del
187
Final bid1,400 SEK
Serveringsbricka, 1800-tal
188
Serveringsbricka, 1800-tal
Final bid500 SEK
Brännvinsflaska, Tyskland, 1700-tal
189
Final bid1,500 SEK
Flaska, Nailsea, England, 1800-tal
190
Final bid1,500 SEK
191
Final bid1,500 SEK
Bordslampa, "KD-27", Joe Colombo för Husqvarna
192
Final bid2,900 SEK
193
Final bid1,000 SEK
Okänd konstnär, troligen Ryssland/Polen, 1800-tal
194
Final bid1,100 SEK
Oljelampa, 17/1800-tal
Oljelampa, 17/1800-tal
Final bid900 SEK