Fästmanssoffa, 1900-tal
Fästmanssoffa, 1900-tal
Final bid2,400 SEK
Karmstol, gustaviansk stil, 1800-tal
Final bid100 SEK
Bord, 1800-talets slut
Bord, 1800-talets slut
Final bid500 SEK
Karmstolar 3st, 1900-talets andra hälft
Final bid300 SEK
Skåp, 17/1800-tal
Skåp, 17/1800-tal
Final bid200 SEK
Byrå, rokokostil, 1900-tal
Byrå, rokokostil, 1900-tal
Final bid1,400 SEK
Sekretär, rokokostil, 1900-tal
Final bid300 SEK
Karmstolar ett par, gustaviansk stil, 1900-talets slut
Final bid300 SEK
Stolar 3st, 1900-talets andra hälft
Final bid700 SEK
Bord, allmoge, 1800-tal
Bord, allmoge, 1800-tal
Final bid700 SEK
Golvlampa, 1900-tal
Golvlampa, 1900-tal
Final bid500 SEK
Soffbord, Gemla, omkring 1900-talets mitt
Final bid1,000 SEK
Karmstol, barockstil, 1900-talets början
Final bid100 SEK
Bänk, allmoge, 18/1900-tal
Bänk, allmoge, 18/1900-tal
Final bid600 SEK
Hallmöbel, 1940-tal
Hallmöbel, 1940-tal
Final bid800 SEK
Skåp, gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid100 SEK
Lampbord, 1800-tal
Lampbord, 1800-tal
Final bid500 SEK
Byrå, gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid1,600 SEK
Vändbänk, allmoge, 1800-tal
Vändbänk, allmoge, 1800-tal
Final bid800 SEK
Final bid300 SEK
Bord, Perstorp, 1950-tal
Bord, Perstorp, 1950-tal
Final bid400 SEK
Väggplakett, Lisa Larson för Gustavsberg
Final bid500 SEK
Final bid600 SEK
Bokhylla, 1900-talets andra hälft
Final bid100 SEK
Hurtsskrivbord, 1900-talets slut
Final bid700 SEK
Kaffeservisdelar, "Måsen", Bing & Gröndahl
Final bid300 SEK
Bok, "Svenska gods och gårdar - Södra Dalarna", tryckt 1939
Final bid400 SEK
Final bid400 SEK
Final bid600 SEK
Konstglas 8 delar
Konstglas 8 delar
Final bid500 SEK
Vas, Japan, Satsuma, 1900-talets första del
Final bid100 SEK
Ljusstakar ett par, "Festivo", Timo Sarpaneva för Iittala
Final bid400 SEK
Ljusstakar ett par, jugend, 1900-talets början
Final bid200 SEK
Moccaservis, Björn Wiinblad för Rosenthal
Final bid400 SEK
Jasperware 7 delar, Wedgwood, England
Final bid500 SEK
Final bid600 SEK
Grindar ett par, 18/1900-tal
Grindar ett par, 18/1900-tal
Final bid900 SEK
Final bid200 SEK
Bo Erik Lundqvist (f.1934)
Bo Erik Lundqvist (f.1934)
Final bid300 SEK
Handknuten matta, Karabakh
Handknuten matta, Karabakh
Final bid800 SEK
Soldtacka, 1900-talets andra hälft
Final bid400 SEK
Ljuslykta i 6 delar, "Piece of cake", Ulrica Hydman Vallien
Final bid300 SEK
Okänd konstnär, Serbien
Okänd konstnär, Serbien
Final bid100 SEK
Taklyktor 3st, rokokostil, 1900-talets slut
Final bid1,700 SEK
Figurer 4st, mestadels Praktisk Konst, Falun
Final bid1,000 SEK
Hokusai, efter
Hokusai, efter
Final bid700 SEK
Silver 12 delar
Silver 12 delar
Final bid1,600 SEK
Okänd konstnär, 1900-talets början
Final bid300 SEK