Vinglas 7st, 1900-talets andra hälft
Final bid100 SEK
Stekhuv och bricka, 18/1900-tal
Final bid400 SEK
Torsten Dahl (1903-1967)
Torsten Dahl (1903-1967)
Final bid200 SEK
Skål, Jobs, Leksand
Skål, Jobs, Leksand
Final bid800 SEK
Final bid300 SEK
Fickur, Omega
Fickur, Omega
Final bid800 SEK
Väggskulpturer 7st, Royal Dux
Väggskulpturer 7st, Royal Dux
Final bid600 SEK
Handväska, Mulberry, England
Handväska, Mulberry, England
Final bid3,400 SEK
Champagneglas 17st, 1900-talets andra hälft
Final bid700 SEK
Vaser 2st, Stig Lindberg för Gustavsberg
Final bid800 SEK
Silver 11 delar, bl.a. 1800-tal
Final bid1,700 SEK
Teskedar 8st, silver, "Gammal fransk", bl.a. 1800-tal
Final bid700 SEK
Final bid100 SEK
Final bid500 SEK
Okänd konstnär, 1800-talets andra hälft
Final bid700 SEK
Pokalglas, 18/1900-tal
Pokalglas, 18/1900-tal
Final bid200 SEK
Tallrikar 7st, Kina, 1700-tal
Tallrikar 7st, Kina, 1700-tal
Final bid200 SEK
Final bid100 SEK
Tornspira, 1800-tal
Tornspira, 1800-tal
Final bid700 SEK
Final bid900 SEK
Vaser ett par, Kina, 1900-tal
Vaser ett par, Kina, 1900-tal
Final bid100 SEK
Skål, fajans, troligen 1900-tal
Final bid300 SEK
Stövelknekt, 1900-tal
Stövelknekt, 1900-tal
Final bid400 SEK
Dalahäst, 19/2000-tal
Dalahäst, 19/2000-tal
Final bid1,300 SEK
Barnstol, "Tripp-Trapp", Stokke
Final bid1,200 SEK
Pallar ett par, 1900-talets andra hälft
Final bid1,800 SEK
Vägghörnskåp, allmoge, Dalarna, daterat 1808
Final bid800 SEK
Byrå, 1950/60-tal
Byrå, 1950/60-tal
Final bid700 SEK
Motordrivna fåtöljer ett par, 2000-tal
Final bid1,900 SEK
Barskåp, Louis XVI stil, 1900-tal
Final bid300 SEK
Slagbord, allmoge, 1800-tal
Slagbord, allmoge, 1800-tal
Final bid1,300 SEK
Cassone, barockstil, 1900-talets första hälft
Final bid600 SEK
Soffbord, Ferdinand Lundqvist, Göteborg, omkring 1900-talets mitt
Final bid400 SEK
Soffbord, Nordiska Kompaniet, 1943
Final bid100 SEK
Stolar ett par, sengustavianska, 1800-talets början
Final bid600 SEK
Byrå, gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid800 SEK
Stolar 3st, Skaraborgs Möbelindustri, 1960-tal
Final bid100 SEK
Byrå, rokokostil, 1900-tal
Byrå, rokokostil, 1900-tal
Final bid1,000 SEK
Taburett, empire, 1800-talets första hälft
Final bid300 SEK
Golvur, allmoge, daterat 1801
Golvur, allmoge, daterat 1801
Golvur, allmoge, daterat 1848
Golvur, allmoge, daterat 1848
Final bid200 SEK
Fåtöljer ett par, 1900-talets andra hälft
Final bid300 SEK
Fåtölj, Louis XV stil, tidigt 1900-tal
Final bid200 SEK
Lådfack, 1800-tal
Lådfack, 1800-tal
Final bid900 SEK
Stolar 3st, Gastone Rinaldi, Italien
Final bid200 SEK
Byrå, rokokostil, 1900-tal
Byrå, rokokostil, 1900-tal
Final bid200 SEK
Taburett, Karl Johan, 1800-talets första hälft
Final bid500 SEK
Fotpall, gustaviansk stil, 1800-tal
Final bid300 SEK