Willy Bille (1889-1944)
928
Willy Bille (1889-1944)
Final bid700 SEK
Herrarmbandsur, Sovjet
929
Herrarmbandsur, Sovjet
Final bid700 SEK
Skulptur, 1900-talets andra hälft
Final bid400 SEK
Vägg-/bordslampa, 1900-talets första hälft
Final bid1,000 SEK
Vas, Kina, 1900-talets andra hälft
Final bid800 SEK
Mat-, te- och kaffeservis, "Clair de lune", Rörstrand
Final bid500 SEK
Lockurna, Kina, 18/1900-tal
Lockurna, Kina, 18/1900-tal
Final bid1,400 SEK
Silver 6 delar, 17/1800-tal
Silver 6 delar, 17/1800-tal
Final bid900 SEK
Vas, "Stjärnhimmelsmönstret", Edward Hald för Orrefors
Final bid800 SEK
Ytterfoder, Gustavsberg, 1912
Ytterfoder, Gustavsberg, 1912
Final bid400 SEK
Tallrikar 5st, Japan, 1800-tal
Final bid400 SEK
Kaffeservisdelar, Royal Copenhagen, Danmark
939
Final bid100 SEK
Ljussaxar 5st, 1700-tal
Ljussaxar 5st, 1700-tal
Final bid600 SEK
Tenn 2 delar, 1800-tal
Tenn 2 delar, 1800-tal
Final bid100 SEK
Röllakanmatta, 1900-talets andra hälft
Final bid1,000 SEK
Bordslampa, 1910/20-tal
943
Bordslampa, 1910/20-tal
Final bid900 SEK
Takkrona, 1900-talets första hälft
Final bid400 SEK
Okänd konstnär, daterad 1792
945
Okänd konstnär, daterad 1792
Final bid2,100 SEK
Kaffeservisdelar, Arabia, Finland
Final bid200 SEK
Bestickservisdelar, "Savonia", Adolf Babel för Hackman
Final bid100 SEK
Dekorationsfat ett par, 18/1900-tal
Final bid500 SEK
Final bid200 SEK
Rumsbetjänt, 1900-talets början
Final bid400 SEK
Stormlykta, Primus, 1350/350CP
Final bid600 SEK
Porslin 5 delar, Goebel, Tyskland
Final bid400 SEK
Ljusstake, Skultuna
Ljusstake, Skultuna
Final bid700 SEK
Smörgåsbestick 12 delar, silver, "Chippendale"
Final bid900 SEK
Okänd konstnär, 19/2000-tal
955
Okänd konstnär, 19/2000-tal
Final bid500 SEK
Märta Bohm
Märta Bohm
Final bid1,100 SEK
Ullmatta, Alpujarrena, Spanien
957
Final bid700 SEK
Sprängskiss, Smith & Wesson, 1900-talets andra hälft
Final bid500 SEK
Röllakanmatta, signerad M
Röllakanmatta, signerad M
Final bid900 SEK
Servisdelar 6st, "Blå Eld", Hertha Bengtsson för Rörstrand
Final bid500 SEK
Final bid500 SEK
Barnskallra med visselpipa, sterlingsilver, 1900-tal
Final bid500 SEK
Figuriner 10st, Goebel, Tyskland
Final bid1,300 SEK
Final bid200 SEK
Armband i silver, 1900-talets andra hälft
Final bid300 SEK
Glas 14 delar, "Ultima Thule", Iittala
Final bid1,300 SEK
Tobaksdosor 3st, bl.a. Bjurfors, 1700-tal
Final bid1,300 SEK
Final bid800 SEK
Kniv med slida, 1900-talets första hälft
Final bid500 SEK
Paraplyställ för hörn, omkring år 1900
Final bid900 SEK
Matbestick 3 delar, silver, "Prins Albert", GAB
Final bid700 SEK
Mapp med målning, Kina, 1900-tal
Final bid300 SEK
Figuriner 5st, "Hummel", Goebel, Tyskland
Final bid500 SEK
Ripsmattor 2st
Ripsmattor 2st
Final bid500 SEK
Bordslampa, 1900-talets andra hälft