Karmstolar ett par, omkring år 1900
Final bid100 SEK
Bokhylla, jugend, 1900-talets början
Final bid500 SEK
Bord, 1800-talets slut
Bord, 1800-talets slut
Final bid400 SEK
Stolar 4st, 1900-talets andra hälft
Final bid1,800 SEK
Stolar ett par, barockstil, 1900-tal
Final bid200 SEK
Byrå, gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid700 SEK
Lergods 2 delar, Ekeby
Lergods 2 delar, Ekeby
Final bid300 SEK
Vägghörnskåp, allmoge, 17/1800-tal
Final bid200 SEK
Sidobord ett par, 1900-talets andra hälft
Final bid300 SEK
Soffbord, "Teve 549", Alf Svensson för Tingströms
Final bid2,900 SEK
Serveringsbord, 1900-talets första hälft
Stolar 2st, gustavianska Lindomearbeten, 1800-talets början
Final bid400 SEK
Hallmöbel, 1960-tal
Hallmöbel, 1960-tal
Final bid900 SEK
Karmstolar ett par, barockstil, 1900-tal
Final bid200 SEK
Slagbord, allmoge, 1800-tal
Slagbord, allmoge, 1800-tal
Final bid700 SEK
Soffa, gustaviansk, 1800-tal
Soffa, gustaviansk, 1800-tal
Final bid1,600 SEK
Bord, 1800-talets slut
Bord, 1800-talets slut
Byrå, rokokostil, 1900-tal
Byrå, rokokostil, 1900-tal
Final bid100 SEK
Fåtölj med fotpall, 1950/60-tal
Final bid400 SEK
Vitrinskåp för hörn, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Fåtölj, "Form 7", Alf Svensson för DUX
Final bid200 SEK
Bänk, 1900-tal
Bänk, 1900-tal
Final bid800 SEK
Skänk, 1800-tal
Skänk, 1800-tal
Final bid1,900 SEK
Chiffonjé, Karl Johan, 1800-tal
Final bid100 SEK
Bord, 1800-talets slut
Bord, 1800-talets slut
Final bid500 SEK
Vägghörnskåp, allmoge, daterat 1819
Final bid500 SEK
Skåp, allmoge, 17/1800-tal
Skåp, allmoge, 17/1800-tal
Final bid800 SEK
Final bid400 SEK
Stolar 6+1, Italien, 1900-talets andra hälft
Final bid700 SEK
Stolar 4st, Nässjö Stolfabrik, 1950/60-tal
Final bid1,500 SEK
Salongsbord, gustaviansk stil, omkring år 1900
Final bid300 SEK
Blombänk, 1950/60-tal
Blombänk, 1950/60-tal
Final bid700 SEK
Matbord, England, 1800-tal
Matbord, England, 1800-tal
Final bid1,100 SEK
Järnsäng för barn, omkring år 1900
Final bid100 SEK
Trädgårdsstolar 4st, 19/2000-tal
Final bid700 SEK
Stolar 4st, Wards Atelier, 1900-talets slut
Final bid100 SEK
Karmstol, "Florida", Bröderna Wigells
Final bid300 SEK
Möblemang 5 delar, 1900-talets andra hälft
Final bid1,000 SEK
Möblemang 7 delar, 1900-tal
Möblemang 7 delar, 1900-tal
Final bid200 SEK
Stolar 2st, Leksandsmodell, bl.a. 18/1900-tal
Final bid200 SEK
Matbord, 1950/60-tal
Matbord, 1950/60-tal
Final bid1,000 SEK
Moduldelar 6st, "Casino", Tingströms
Final bid900 SEK
Fåtölj, 1940/50-tal
Fåtölj, 1940/50-tal
Final bid900 SEK
Skrivbordsstol, 1900-talets slut
Final bid1,600 SEK
Stolar 7st, allmoge, 1800-tal
Stolar 7st, allmoge, 1800-tal
Final bid500 SEK
Koppar 8st, "Origo", Iittala
Koppar 8st, "Origo", Iittala
Final bid200 SEK
Servisdelar, "Diné", Gustavsberg
Final bid2,100 SEK
Bänk, 1900-talets slut
Bänk, 1900-talets slut
Final bid300 SEK