Lowest lot number
Ringar 2st, 18k
Final bid1,900 SEK
Silversmycken 6 delar, mestadels sterlingsilver
Final bid1,200 SEK
Vinglas 11st, remmarmodell
Final bid400 SEK
Keramik 4 delar
Final bid600 SEK
Porslin 5 delar, Kina
Final bid2,800 SEK
Lockskålar ett par, Kina, 18/1900-tal
Final bid600 SEK
Vaser 3st, Kina, 1900-tal
Final bid100 SEK
Knivar med slida 2st
Final bid500 SEK
Guldsmycken 4 delar
Final bid1,400 SEK
1132
Glas 18 delar, Orrefors
Final bid1,000 SEK
1133
Smycken och delar i 18k
Final bid2,300 SEK
1134
Vinglas 12st, Oberglas
Final bid300 SEK
Matservis 13 delar
Final bid200 SEK
Skålar 12st, "Arctica", Arabia
Final bid200 SEK
Skulptur, Monica Backström för Kosta Boda
Final bid500 SEK
Spegel, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft
Final bid100 SEK
Ringar 2st, 18k
Final bid2,600 SEK
Papperskorgar 3st, bl.a. Lady Claire
Final bid600 SEK
1141
Silver 9 delar
Final bid2,000 SEK
Bestick 15 delar, "Thebe", Folke Arström för Gense
Final bid500 SEK
1143
Skyltar 2st
Final bid300 SEK
1144
Modellflygplan, Douglas DC-8
Final bid700 SEK
1145
Servisdelar, "Allmoge", Nittsjö
Final bid600 SEK
1146
Silver 14 delar
Final bid1,100 SEK
1147
Kaffeservisdelar, Lomonosov, Ryssland
Final bid200 SEK
1148
Bordslampa, "Anna", Anna Ehrner för Ateljé Lyktan
Final bid500 SEK
1149
Skylt, 1900-talets första hälft
Final bid300 SEK
Parti leksakssoldater, mestadels Elastolin, 1900-talets första hälft
Final bid1,100 SEK
Skulptur, Mats Jonasson, Målerås
Final bid500 SEK
1152
Bonad, Alf Munthe
Final bid1,000 SEK
1153
Tedosor 2st
Final bid700 SEK
1154
Pumps ett par, Mulberry, England
Final bid500 SEK
1155
Ishink, omkring år 1900
Final bid500 SEK
1156
Figuriner ett par, omkring år 1900
Final bid300 SEK
1157
Ljudanläggning 9 delar, Bang & Olufsen, Danmark
Final bid3,800 SEK
1158
Papperskorg, 1900-talets andra hälft
Final bid300 SEK
1159
Ljuskrona, empirestil, 1900-tal
Final bid700 SEK
1160
Ringar 5st, 23k
Final bid4,600 SEK
1161
Hänge i sterlingsilver, Tiffany & co., USA
Final bid700 SEK
1162
Sidostycke till faluspis
Final bid700 SEK
1163
Skulptur, 1900-talets senare del
Final bid500 SEK
1164
Mortlar 2st, 1700-tal
Final bid300 SEK
Katarina Eriksson
Final bid400 SEK
1166
Plakett, Kina, 1900-tal
Final bid300 SEK
1167
Skål i silver, Gewe, 1900-tal
Final bid600 SEK
1168
Hugo Ståhle
Final bid600 SEK
Flaskkorg med flaskor, 1900-talets första hälft
Final bid200 SEK
1170
Dalahästar 4st, bl.a. omkring 1900-talets mitt
Final bid400 SEK