Golvlampa, Australien, 1900-talets andra hälft
Final bid700 SEK
Djupa tallrikar 12st, "Vinranka", Arthur Percy för Gefle
Final bid1,300 SEK
1221
Final bid700 SEK
Pardörrar, gustavianska, 1800-talets första hälft
Final bid2,700 SEK
Terrin med lock, 1800-talets slut
Final bid300 SEK
Salongsbord, 1900-talets första hälft
Final bid700 SEK
Spegel, jugendstil, 1900-tal
Spegel, jugendstil, 1900-tal
Final bid1,400 SEK
Bordslampor 2st, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Taburetter ett par, Flinta, Hedemora, 1900-talets första hälft
Final bid300 SEK
Sidoljus för dörr, 1800-tal
Sidoljus för dörr, 1800-tal
Final bid200 SEK
Stor teburk, Thé Lundgren, Göteborg, 1900-talets första hälft
Final bid1,000 SEK
Bläckställ, omkring år 1900
Bläckställ, omkring år 1900
Final bid300 SEK
Vattencistern, Höganäs
Vattencistern, Höganäs
Final bid600 SEK
Halsband, troligen Italien, 1900-talets första hälft
Final bid400 SEK
Servisdelar 6st, Lena A Linderholm
Final bid200 SEK
Vas, "Volcano", Bertil Vallien för Kosta Boda
Final bid300 SEK
Handväskor 2st, 1900-talets andra hälft
1235
Final bid1,300 SEK
Bronsskulpturer 7st, Asien
Bronsskulpturer 7st, Asien
Final bid600 SEK
Lådfack, 1900-tal
Lådfack, 1900-tal
Final bid100 SEK
Bronsföremål 5st, Asien
1238
Bronsföremål 5st, Asien
Final bid500 SEK
Lyktor 2st, 1900-talets första hälft
1239
Final bid1,200 SEK
Kaffe- och teskedar 11 delar, silver, bl.a. 1800-tal
Final bid900 SEK
Ringar 3st, 23k
Ringar 3st, 23k
Final bid8,200 SEK
Bägare 2st, silver
Bägare 2st, silver
Final bid2,300 SEK
Lisa Rinnevuo
Lisa Rinnevuo
Final bid600 SEK
Okänd konsntär
Okänd konsntär
Karmstolar ett par, 1960/70-tal
Final bid200 SEK
Spegel, gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid600 SEK
Skulpturer 5st, Asien
Skulpturer 5st, Asien
Final bid400 SEK
Moccaskedar 12st, silver, Alton, Falköping
1248
Final bid500 SEK
Final bid2,000 SEK
Bordslampor 2st, bl.a. EWÅ
Bordslampor 2st, bl.a. EWÅ
Final bid500 SEK
Kaffe- och buljongservisdelar, Myott, Staffordshire, England
Final bid100 SEK
John Malm
John Malm
Final bid200 SEK
Carl-Magnus Larsson
Carl-Magnus Larsson
Final bid400 SEK
Final bid100 SEK
Teservisdelar, "Tunturi", Gunvor Olin Grönkvist för Arabia
Final bid700 SEK
Stengods 2 delar, Gustavsberg
Stengods 2 delar, Gustavsberg
Final bid100 SEK
Silvermedalj, Kungliga patriotiska sällskapet
Final bid200 SEK
Final bid500 SEK
Glasservisdelar, "Sickan", Kosta
Final bid700 SEK
Lars Erik Falk
Lars Erik Falk
Final bid600 SEK
Bengt Orup
Bengt Orup
Final bid900 SEK
Glasservisdelar, "Erik", Orrefors
Final bid500 SEK
Armbandsur 3st
Armbandsur 3st
Final bid1,000 SEK
Skulpturer 3st, Asien
Skulpturer 3st, Asien
Final bid200 SEK
Serveringsvagn, 1950/60-tal
Serveringsvagn, 1950/60-tal
Final bid500 SEK
Evert "EWK" Karlsson (1918-2004)
Final bid100 SEK