Ringar 5st, 18k
1316
Ringar 5st, 18k
Final bid6,000 SEK
Smycken 3 delar, 18k
Smycken 3 delar, 18k
Final bid1,600 SEK
Porslin 2 delar, Kina, 1900-tal
Final bid700 SEK
Kaffedispenser, Pallmans, 1900-talets första hälft
Final bid500 SEK
Fönsterkarmar ett par, med innerfönster, 1800-tal
Final bid1,900 SEK
Ljusplåtar ett par, jugend, tidigt 1900-tal
Final bid400 SEK
Sidobord, 1900-talets andra hälft
Final bid900 SEK
Erik Cedervall
Erik Cedervall
Fiskservis 7 delar, Rörstrand
Fiskservis 7 delar, Rörstrand
Final bid200 SEK
Gungstol, omkring år 1900
Gungstol, omkring år 1900
Final bid200 SEK
Matservisdelar, "Fasan", Gustavsberg
Final bid2,500 SEK
Vägghylla, 1950/60-tal
Vägghylla, 1950/60-tal
Final bid300 SEK
Fickur 4st, Helvetia, Silena, m.fl
Final bid500 SEK
Stopp- och fickur 4 delar
Stopp- och fickur 4 delar
Final bid200 SEK
Tekoppar med fat 6st, "Domnarvet", Gustavsberg
Final bid300 SEK
Armringar 3st, silver
Armringar 3st, silver
Final bid700 SEK
Örhängen 3 par, silver
Örhängen 3 par, silver
Final bid400 SEK
Parti nycklar, 17- till 1900-tal
Final bid500 SEK
iMac, Apple, modell A1418
iMac, Apple, modell A1418
Final bid1,200 SEK
Silver 7 delar
1341
Silver 7 delar
Final bid400 SEK
Skärbräden 3st
Skärbräden 3st
Final bid400 SEK
Diamanthänge
Diamanthänge
Final bid1,200 SEK
Hänkelkanna, Naestvad, Axel Brüel, Danmark
Final bid400 SEK
Figurin, Murano, Italien
Figurin, Murano, Italien
Final bid500 SEK
Fäktningssvärd, G.Pion, 18/1900-tal
Final bid300 SEK
Lennart Olausson (f.1944)
Lennart Olausson (f.1944)
Final bid100 SEK
Ringar 2st, 18k
Ringar 2st, 18k
Final bid1,300 SEK
Skålfat, Mats Svensson
Skålfat, Mats Svensson
Keramik 3 delar
Keramik 3 delar
Final bid1,100 SEK
Vägghylla, String, daterad 1962
Final bid400 SEK
Porslin 5 delar, Kina
Porslin 5 delar, Kina
Final bid900 SEK
Porslin 3 delar, Kina, 1900-talets andra hälft
Final bid900 SEK
Herrarmbandsur 2st, Ralco samt Mauthe
Final bid700 SEK
Final bid3,800 SEK
Parti 21 delar
Parti 21 delar
Final bid600 SEK
Skål, Gunnar Nylund för Rörstrand
1362
Final bid1,300 SEK
Skulptur, Kina, sannolikt samtida
Final bid600 SEK
Dukar i linne 6st
Dukar i linne 6st
Final bid100 SEK
Göran Brunius (1911-2006)
Göran Brunius (1911-2006)
Final bid1,600 SEK
Lampa, Osram Kvarts Timer, Ultra Vitalux typ BU362.
Ytterfoder 2st, 1900-talets andra hälft
Final bid300 SEK
Silver 10 delar
Silver 10 delar
Final bid600 SEK
Parti 12 delar
Parti 12 delar
Final bid200 SEK
Piedestal, jugend, tidigt 1900-tal
Final bid600 SEK
Barnsoffa, 1950/60-tal
Barnsoffa, 1950/60-tal
Final bid400 SEK
Träskurna figurer 2st, Hans Lustig
Final bid700 SEK
Martin Säflund (1894-1976)
Martin Säflund (1894-1976)
Final bid200 SEK
Okänd konstnär, daterad (18)94
Final bid100 SEK