Parti smycken, 18k
Parti smycken, 18k
Final bid3,600 SEK
Keramik 3 delar, 1900-tal
1385
Keramik 3 delar, 1900-tal
Final bid100 SEK
Kuverttallrikar 6+5
Kuverttallrikar 6+5
Final bid400 SEK
Stolar ett par, ASEA, 1900-talets andra hälft
Final bid100 SEK
1389
Final bid200 SEK
Panelhögtalare ett par, Bang & Olufsen, typ 6716, 1988
1390
Final bid1,500 SEK
1394
Final bid1,500 SEK
Bilpläd, Mercedes-Benz
1395
Bilpläd, Mercedes-Benz
Final bid900 SEK
Handknuten mattan, Djozaghan, Iran
1396
Final bid3,200 SEK
Parti porslin, 1960/70-tal
1399
Parti porslin, 1960/70-tal
Final bid800 SEK
Dukar 2st samt servetter 4st
1400
Dukar 2st samt servetter 4st
Final bid200 SEK
Taklampa, 1900-talets senare del
1401
Final bid500 SEK
Möbler 2 delar, 19/2000-tal
Möbler 2 delar, 19/2000-tal
Final bid500 SEK
Dalahästar 5st, bl.a. omkring 1900-talets mitt
1403
Final bid900 SEK
Skolplanscher 6st
1404
Skolplanscher 6st
Final bid900 SEK
Bordslampa, omkring år 1900
Bordslampa, omkring år 1900
Final bid2,600 SEK
Ljusstakar ett par, Skultuna
1406
Ljusstakar ett par, Skultuna
Final bid300 SEK
Skulptur, 1900-talets slut
1407
Skulptur, 1900-talets slut
Final bid300 SEK
Knotskål, allmoge, 1800-tal
1408
Knotskål, allmoge, 1800-tal
Final bid200 SEK
Fat 7st, Hoya, Japan
1409
Fat 7st, Hoya, Japan
Final bid200 SEK
1410
Final bid500 SEK
Dessertglas 12st, 1950/60-tal
1411
Dessertglas 12st, 1950/60-tal
Final bid400 SEK
Lampkupa, jugend, 1900-talets början
Final bid100 SEK
David Tägtström (1894-1981)
David Tägtström (1894-1981)
Final bid300 SEK
1415
Final bid300 SEK
Kameror 2st
Kameror 2st
Final bid300 SEK
Taklampa, jugend, 1900-talets början
1417
Final bid700 SEK
Spegel, 1800-tal
Spegel, 1800-tal
1419
Final bid600 SEK
Ljusstakar 3 delar
1420
Ljusstakar 3 delar
Final bid700 SEK
Paisleyduk, tidigt 1900-tal
1421
Paisleyduk, tidigt 1900-tal
Final bid200 SEK
Serveringsbricka, England, 1900-tal
Final bid300 SEK
1423
Final bid300 SEK
Dukar 6st
1424
Dukar 6st
Final bid200 SEK
Bordslampa, 1900-talets första hälft
Final bid300 SEK
Matservisdelar, Sarreguemines, Frankrike
1426
Serveringsbord, 1950-tal
Serveringsbord, 1950-tal
Final bid200 SEK
Mässing 2 delar
Mässing 2 delar
Final bid400 SEK
Halsband med hänge, Wiggers, Danmark
1429
Final bid200 SEK
Ring, "Ellips", Calvin Klein
Ring, "Ellips", Calvin Klein
Final bid600 SEK
Golvlampa, Bergboms
1431
Golvlampa, Bergboms
Final bid900 SEK
Parti tågdetaljer, bl.a. märkt Bapro Sweden
1432
Final bid400 SEK
Figuriner 2st, bl.a. Ekeby
Figuriner 2st, bl.a. Ekeby
Final bid100 SEK
Miniatyrbyrå, rokokostil, 1900-tal
1434
Final bid900 SEK
Silversmycken 2 delar
Silversmycken 2 delar
Final bid500 SEK
Spegel, rokokostil, 1900-tal
Spegel, rokokostil, 1900-tal
Final bid400 SEK
Grafiska blad 2st, 1800-tal
1437
Grafiska blad 2st, 1800-tal
Final bid100 SEK
Pär Johansson
1438
Pär Johansson
Final bid100 SEK