10 band, "Svenska adels ättartavlor"
Final bid700 SEK
Martin Säflund (1894-1976)
Martin Säflund (1894-1976)
Thage Lundström Björn
Thage Lundström Björn
Rune Persson
Rune Persson
Final bid600 SEK
Ragnar Magnergård (f.1947)
Ragnar Magnergård (f.1947)
Final bid100 SEK
Spegel, jugend, tidigt 1900-ötal
Final bid900 SEK
Curt Hamne (f.1943)
Curt Hamne (f.1943)
Final bid200 SEK
Curt Hamne (f.1943)
Curt Hamne (f.1943)
Final bid500 SEK
Kista, troligen östeuropa
Kista, troligen östeuropa
Final bid1,600 SEK
Vägghylla, 1950/60-tal
Vägghylla, 1950/60-tal
Final bid500 SEK
Bestick 11 delar, Frankrike, bl.a. Melron
Final bid300 SEK
Okänd konstnär, 1800-tal
Okänd konstnär, 1800-tal
Final bid800 SEK
Maria Köhl, 1800-tal
Maria Köhl, 1800-tal
Final bid500 SEK
Ytterfoder 6st, Gustavsberg
Ytterfoder 6st, Gustavsberg
Final bid700 SEK
Fickknivar 18st, bl.a. tidigt 1900-tal
Final bid1,800 SEK
Curt Taarnvang
Curt Taarnvang
Final bid100 SEK
Papperskorg, Servex, 1950/60-tal
Final bid600 SEK
Kista, allmoge, 1700-tal
Kista, allmoge, 1700-tal
Final bid900 SEK
Parti Tintin-kuriosa
Parti Tintin-kuriosa
Final bid300 SEK
Karaff, 1900-tal
Karaff, 1900-tal
Final bid100 SEK
Figuriner 3st
Figuriner 3st
Final bid200 SEK
Sparbössor 4st, 1900-talets första hälft
Final bid300 SEK
Silver 6 delar, mestadels 1800-tal
Final bid800 SEK
Stickade vantar ett par, Dala-Floda
Final bid500 SEK
Sängramar ett par, gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid1,700 SEK
Knivar med slida 6st
Knivar med slida 6st
Final bid2,300 SEK
Örhängen ett par, Efva Attling, sterlingsilver
Final bid600 SEK
Parti mynt, mestadels svenska silvermynt
Final bid1,100 SEK
Coccie Van Duyn
Coccie Van Duyn
Okänd konstnär, Italien
Okänd konstnär, Italien
Final bid700 SEK
Spisugnslucka, J&C.Bolinders, Stockholm
Final bid100 SEK
Porslin 10 delar, Kina, 19/2000-tal
Vägglampor ett par, 1900-talets andra hälft
Final bid500 SEK
Mynt, 5 öre, Sverige, 1910
Mynt, 5 öre, Sverige, 1910
Final bid400 SEK
Mynt, 5 öre, Sverige, 1927
Mynt, 5 öre, Sverige, 1927
Final bid400 SEK
Metallföremål 5st, mestadels 1800-tal
Final bid300 SEK
Alexander Roos
Alexander Roos
Final bid100 SEK
Figuriner 6st, bl.a. Bassano, England
Final bid200 SEK
Gungstol för barn, tidigt 1900-tal
Final bid100 SEK
Linnelakan 7st
Linnelakan 7st
Final bid400 SEK
Planscher 8st, Norstedt & Söner
Final bid1,800 SEK
Vapen 4 delar
Vapen 4 delar
Final bid700 SEK
Brita Horn
1536
Brita Horn
Final bid100 SEK
Flaskback, modern tillverkning
Parti korkskruvar, m.m. bl.a. 1900-talets första hälft
Final bid600 SEK
Golvlampa, 1950/60-tal
1539
Golvlampa, 1950/60-tal
Final bid200 SEK