Resegrammofon, His Master's Voice, 1900-talets första hälft
1649
Final bid400 SEK
Snusdosa i silver, 1800-tal
Snusdosa i silver, 1800-tal
Final bid600 SEK
Tågsatser 2st, Fleischmann
1651
Tågsatser 2st, Fleischmann
Final bid400 SEK
Parti servetter i linne
1653
Parti servetter i linne
Final bid100 SEK
Stomme till förtak, 18/1900-tal
1654
Final bid700 SEK
Pläd, Klippan of Sweden, Bengt Lindberg
1655
Final bid300 SEK
Allmogetextilier 11 delar
1656
Allmogetextilier 11 delar
Final bid700 SEK
Julservis 9 delar
1657
Julservis 9 delar
Final bid300 SEK
Klotlampa, omkring 1900-talets mitt
1658
Final bid200 SEK
Bordslampor ett par, Stilarmatur, Tranås
1659
Vägglampor ett par, Österrike, 1900-talets andra hälft
1660
Final bid100 SEK
1661
Final bid400 SEK
Glasblock 2st, Mats Jonasson för Målerås
1662
Final bid800 SEK
Röllakanmatta, 1900-talets slut
1663
Final bid500 SEK
Glaserat lergods 26 delar, Höganäs
1665
Final bid100 SEK
Ljuslyktor 10st
1666
Ljuslyktor 10st
Final bid300 SEK
Radiogrammofon, Radiola/LM Ericsson
1668
Final bid200 SEK
Vinglas 8st, Kosta Boda
1669
Vinglas 8st, Kosta Boda
Final bid600 SEK
Vas, Nittsjö, 1900-talets första hälft
1670
Final bid400 SEK
Sammabundna "Aftonbladet", 1849
1671
Final bid400 SEK
1672
Final bid500 SEK
Porslin 18 delar, Villeroy & Boch
1673
Final bid400 SEK
Konstglas 2 delar, Ulrica Hydman Vallien för Boda
1674
Final bid200 SEK
Papperskorg, "Rainbow", Servex, 1950/60-tal
1675
Final bid400 SEK
Göran Hahne (f.1943)
1676
Göran Hahne (f.1943)
Taklampa, 1900-talets första hälft
1677
Final bid300 SEK
Skinnväska, Hidesign
1678
Skinnväska, Hidesign
Final bid700 SEK
Parti 9 delar, mestadels 1900-talets början
1679
Final bid1,300 SEK
Moccaservis, 1900-talets andra hälft
1680
Final bid900 SEK
Ljuskrona, Thomas Hellström
1681
Ljuskrona, Thomas Hellström
Final bid1,400 SEK
Korgmöbel, 1900-talets andra hälft
1682
Final bid300 SEK
Kandelabrar ett par, 1900-talets första hälft
1683
Final bid2,100 SEK
Väst med Dala-Floda broderier
1684
Väst med Dala-Floda broderier
Final bid500 SEK
Glas 15 delar, Tingsgården
1685
Glas 15 delar, Tingsgården
Final bid100 SEK
Orientaliska föremål 6st
1686
Orientaliska föremål 6st
Final bid100 SEK
Hatthylla, funkis, 1940-tal
1687
Hatthylla, funkis, 1940-tal
Final bid300 SEK
Belysning 4 delar, 1950/60-tal
1688
Final bid500 SEK
Dag Peterson
1689
Dag Peterson
Final bid400 SEK
Kohud
1690
Kohud
Final bid500 SEK
Kohud
Kohud
Final bid600 SEK
Kohud
1692
Kohud
Final bid500 SEK
Kalvfäll
1693
Kalvfäll
Final bid200 SEK
Tyngtäcke, Cura
1694
Tyngtäcke, Cura
Final bid400 SEK
Solur, 1900-tal
Solur, 1900-tal
Final bid500 SEK
Skinnväska, The Bridge, England
1696
Final bid500 SEK
Taklampa, 1900-talets andra hälft
Final bid100 SEK
Väggvitrinskåp, 1900-talets andra hälft
1698
Final bid200 SEK
Karmstolar ett par, rokokostil, 1900-tal
Final bid200 SEK