Porslin 5 delar, Royal Copenhagen samt Bing & Gröndahl
1171
Final bid800 SEK
Tomtefigurer 3st, 1900-tal
Tomtefigurer 3st, 1900-tal
Final bid200 SEK
Final bid500 SEK
1174
Final bid100 SEK
Bengt Jahnsson-Wennberg, tillskrivna
Okänd konstnär, 1800-tal
1176
Okänd konstnär, 1800-tal
Final bid300 SEK
Parti leksakssoldater, 1900-talets första hälft
Final bid2,100 SEK
Glasservisdelar, "Åre", Kosta
Glasservisdelar, "Åre", Kosta
Final bid200 SEK
2 band, "Axel Fridell", Karl Haskel
1179
Final bid300 SEK
Golvlampa, Aneta, 1900-talets andra hälft
Final bid400 SEK
Provdocka, 1900-talets första häälft
Final bid300 SEK
Vapen 2 delar
Vapen 2 delar
Final bid700 SEK
Dalahäst, 18/1900-tal
Dalahäst, 18/1900-tal
Final bid600 SEK
Parti smycken, 18k
1184
Parti smycken, 18k
Final bid13,500 SEK
Knivar 6st, bl.a. 1900-talets första hälft
Final bid700 SEK
Knivar med slidor 3st, bl.a. Finland
Final bid900 SEK
Ringar 2st, 23k
Ringar 2st, 23k
Final bid6,800 SEK
Pendelur, Lenzkirch, omkring år 1900
Final bid700 SEK
Ljuskrona, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Skulptur, Catrin Leo (Cleo)
Skulptur, Catrin Leo (Cleo)
Final bid800 SEK
Final bid400 SEK
Bärnstenshalsband
Bärnstenshalsband
Final bid200 SEK
Kopparstick, daterat 1792
Kopparstick, daterat 1792
Final bid1,100 SEK
Rotarbeten 2st, allmoge, 18/1900-tal
Final bid500 SEK
Bertil Bull-Hedlund (1893-1950)
Final bid300 SEK
Skrin, allmoge, 1700-tal
Skrin, allmoge, 1700-tal
Final bid600 SEK
Lergods 5 delar, 1800-tal
Lergods 5 delar, 1800-tal
Final bid500 SEK
Svärd 3st, bl.a. 1800-tal
Svärd 3st, bl.a. 1800-tal
Final bid1,000 SEK
Armband 2st, 18/1900-tal
Armband 2st, 18/1900-tal
Final bid2,100 SEK
Serveringsskålar 11st, 1900-talets första hälft
Final bid100 SEK
Figurin, Lisa Larson för Gustavsberg
Final bid300 SEK
Kaffekannor 6st, 18/1900-tal
Kaffekannor 6st, 18/1900-tal
Final bid200 SEK
Lanternor ett par, 18/1900-tal
Final bid700 SEK
Final bid700 SEK
Shotel, Etiopien
Shotel, Etiopien
Final bid500 SEK
Taklykta, 1900-talets första hälft
Final bid500 SEK
Final bid900 SEK
Koppar 3st, Royal Copenhagen, 18/1900-tal
Final bid200 SEK
Parti leksakssoldater, bl.a. 1900-talets första hälft
Final bid1,800 SEK
Hasse Lindroth (f.1938)
Hasse Lindroth (f.1938)
Final bid500 SEK
Hasse Lindroth (f.1938)
Hasse Lindroth (f.1938)
Final bid500 SEK
Alexander Roos (1895-1973)
Alexander Roos (1895-1973)
Final bid100 SEK
Vägglampor ett par, 1900-talets andra hälft
Final bid300 SEK
Figurin, Murano, Italien
Figurin, Murano, Italien
Final bid300 SEK
Kamera, Nikkorex
Kamera, Nikkorex
Final bid500 SEK
Kaffekoppar med fat 6st, Capodimonte, Italien
Final bid300 SEK
Golvvas, Kina, 18/1900-tal
Golvvas, Kina, 18/1900-tal
Final bid200 SEK
Piedestal, empirestil, 1900-talets andra hälft
Final bid500 SEK