Lowest lot number
Grammofon, 1920/30-tal
Final bid200 SEK
Bordskanon, Stafsjö Bruk
Final bid500 SEK
Sovelfat, allmoge, 1800-tal
Final bid700 SEK
835
Herrarmbandsur, Alpina
Final bid600 SEK
836
Sabelbajonett, Frankrike, 1800-tal
Final bid900 SEK
Taklampa, Le Klint, Danmark, 1900-talets andra hälft
Final bid400 SEK
838
Final bid500 SEK
Final bid400 SEK
840
Bordslampa, "Panthella", Verner Panton för Louis Poulsen
Final bid2,000 SEK
841
Final bid1,600 SEK
Bordslampor ett par, Bergboms
Final bid1,200 SEK
843
Vas, Kina, mandarinporslin, 1700-tal
Final bid400 SEK
Affisch, Sture Johannesson
Final bid2,600 SEK
Lockurna, Kina, 1900-tal
Final bid2,100 SEK
Affisch, Sture Johannesson
Final bid3,800 SEK
Ljusstakar ett par, 1800-tal
Final bid500 SEK
848
Bestickservisdelar 36st, 1900-talets andra hälft
Final bid1,000 SEK
Final bid1,000 SEK
Knotskål, allmoge, daterad 1819
Final bid200 SEK
Korg, allmoge, 1800-tal
Final bid1,000 SEK
Affisch, Sture Johannesson
Final bid2,200 SEK
853
Affisch, Sture Johannesson
Final bid1,600 SEK
Koppar 2 delar, 1800-tal
Final bid300 SEK
Penselvaser 2st, Kina, 1900-talets första hälft
Final bid900 SEK
Serveringsbestick 8 delar, silver
Final bid1,500 SEK
857
Skålfat, Kina, 1800-tal
Final bid800 SEK
858
Herrarmbandsur 2st
Final bid1,400 SEK
Dalahäst, Nils Olsson, Nusnäs
Final bid500 SEK
860
Vas, Ekeby, omkring 1900-talets mitt
Final bid500 SEK
Taklampa, Luxus, 1900-talets andra hälft
Final bid300 SEK
Taklampa, 1900-talets andra hälft
Final bid300 SEK
863
Soppslev, silver, "Vasa", GAB, 1929
Final bid1,000 SEK
864
Glas på fot 6st, Reijmyre
Final bid300 SEK
865
Damarmbandsur, Lemania, 18k
Final bid1,500 SEK
866
Silver 9 delar
Final bid2,100 SEK
Vas, Kina, troligen samtida
Final bid200 SEK
868
Psalmbokshylla, allmogestil, 1900-tal
Final bid300 SEK
869
Champagneglas 12st
Final bid1,200 SEK
870
Final bid1,800 SEK
871
Silver 18 delar
Final bid1,600 SEK
872
Final bid300 SEK
873
Porslin 2 delar, Meissen, 17/1800-tal
Final bid1,300 SEK
Vägglampor 4st, Taiba-Falkenberg Belysning, 1900-talets andra hälft
Final bid1,000 SEK
Uppsatsskål, Limoges, Paris, Frankrike
Final bid1,300 SEK
876
Takplafond, Birgitta Malmsten
Final bid1,600 SEK
Ripsmatta, 1900-talets första hälft
Final bid4,200 SEK
878
Rotarbeten 7st, bl.a. 1800-tal
Final bid900 SEK
Final bid1,100 SEK