Cocktailservis 7 delar, GAB, 1900-talets första hälft
736
Final bid1,300 SEK
Champagneglas 7st, 18/1900-tal
737
Final bid500 SEK
Taklampa, 1940-tal
738
Taklampa, 1940-tal
Final bid300 SEK
Taklampa, funkis, 1940-tal
739
Taklampa, funkis, 1940-tal
Final bid1,000 SEK
Glasservisdelar, "Mambo", Kosta
740
Final bid400 SEK
Kniv med slida, monogramsignerad EA
741
Final bid400 SEK
Skålar 3st, Kina
742
Skålar 3st, Kina
Final bid500 SEK
Väggrelief, art deco, Keramos, Wien, Österrike
743
Final bid400 SEK
Figuriner 9st, Lars Carlsson för Fyrklövern
744
Final bid1,100 SEK
Vickningsgafflar 12st, "Piruett", Gense
745
Final bid300 SEK
Halsband med hänge, sterlingsilver, Karin Ferner, Falun
746
Final bid800 SEK
Folkdräkt för man, Stora Tuna
747
Folkdräkt för man, Stora Tuna
Final bid4,000 SEK
Skålfat, Kina, 18/1900-tal
748
Skålfat, Kina, 18/1900-tal
Final bid4,200 SEK
Figurgrupp, omkring 1900-talets mitt
749
Final bid200 SEK
Glasservisdelar 14st "Cecil" Kosta Boda
750
Final bid200 SEK
Frackur, Certina
751
Frackur, Certina
Final bid800 SEK
Vas, Kina
752
Vas, Kina
Final bid300 SEK
Sven Lignell
753
Sven Lignell
Final bid400 SEK
Parti 3 delar, "Picknick", Marianne Westman, Rörstrand
754
Final bid500 SEK
Peter Dahl (1934-2019)
755
Peter Dahl (1934-2019)
Final bid200 SEK
Herrarmbandsur, Lagonda
756
Herrarmbandsur, Lagonda
Final bid500 SEK
Skål, Erkki Käppi, Kumela, Finland, 1945
757
Final bid400 SEK
Servisdelar 5st, "Chateau", Bertil Vallien för Kosta
758
Final bid400 SEK
Kaffekoppar med fat 6st, "Mon Amie", Marianne Westman för Rörstrand
759
Final bid600 SEK
Skålar 2st, Gunnar Nylund för Rörstrand
760
Final bid1,400 SEK
Kandelabrar ett par, Birgitta Hedlund
761
Final bid1,000 SEK
Ljuskrona, empirestil, 1900-tal
762
Final bid600 SEK
Vas, Anna Lisa Thomson för Upsala Ekeby
763
Final bid600 SEK
Ljuslykta, "Apollo", Nanny Still för Riihimäen
764
Final bid700 SEK
Medaljsköld med pins och märken
765
Final bid300 SEK
Bestick 16 delar, "Sessan", Nilsjohan
766
Final bid200 SEK
Damfickur i 14k
767
Damfickur i 14k
Final bid1,900 SEK
Ljuskrona, empirestil, 1900-talets andra hälft
768
Final bid300 SEK
Ytterfoder, "Ivory", Rörstrand, 1800-talets slut
769
Final bid400 SEK
Lockurna, Rörstrand, 1900-tal
770
Lockurna, Rörstrand, 1900-tal
Final bid300 SEK
Ljuskrona, 1900-talets andra hälft
771
Final bid400 SEK
Ljusstakar 2 par, Pentti Sarpaneva
772
Final bid500 SEK
Väskspänne, 1700-tal
773
Väskspänne, 1700-tal
Final bid900 SEK
Värja, 1900-talets första del
774
Värja, 1900-talets första del
Final bid700 SEK
Ljusstakar ett par, Gusums Bruk, no.69
775
Final bid500 SEK
Mat- och kaffeservisdelar, "Uhtua", Arabia
776
Final bid600 SEK
Skulptur, 1900-tal
777
Skulptur, 1900-tal
Final bid200 SEK
Skål, Johnny Mattsson
778
Skål, Johnny Mattsson
Final bid2,400 SEK
Golvlampa, 1950-tal
779
Golvlampa, 1950-tal
Final bid1,200 SEK
Sockerruska i silver, Danmark, 1937
780
Final bid800 SEK
Skålfat, Gefle, 1800-tal
781
Skålfat, Gefle, 1800-tal
Final bid800 SEK
Ringar 3st, 18k vitguld
782
Ringar 3st, 18k vitguld
Final bid3,600 SEK
Glas 11 delar, "Prince", Göran Wärff för Kosta
783
Final bid200 SEK