Lowest lot number
688
Vinglas 8st, Spiegelau
Final bid300 SEK
689
Mikroskop 2st, Ernst Leitz
Final bid700 SEK
690
Slava Kliuchnikov (f.1956)
Final bid800 SEK
691
Taklampor ett par, "Porcelouis", Bing & Gröndahl / Louis Poulsen
Final bid200 SEK
Urna, Bolinders, Stockholm, 18/1900-tal
Final bid1,300 SEK
693
Bordsplateau, omkring 1900-talets mitt
Final bid1,000 SEK
694
Figurin/ljusstake, Lisa Larson, Gustavsberg K-studio
Final bid500 SEK
695
Edita Schubert (1947–2001)
Final bid2,100 SEK
696
Vävlunor ett par, allmoge, daterade 1822
Final bid1,300 SEK
697
Kaffeskedar 12st, silver
Final bid800 SEK
698
Kakelplattor 9st, 17/1800-tal
Final bid1,200 SEK
699
Joseph Horlor (1809-1887)
Final bid400 SEK
700
Glas 10st, 1800-tal
Final bid400 SEK
701
Ljusstakar ett par, 1800-tal
Final bid300 SEK
702
Nils (Björnjägaren) Rundgren (1890-1971)
Final bid1,000 SEK
703
Lennart Sand (f.1946)
Final bid300 SEK
704
Taklampa, Le Klint, Danmark, 1900-talets andra hälft
Final bid400 SEK
705
Figurin, Christian Thomsen för Royal Copenhagen
Final bid300 SEK
706
Ostkupa, "Frisco", Rörstrand
Final bid1,300 SEK
707
Champagnekylare, Östberg & L, 1900-talets första hälft
Final bid600 SEK
708
Ljusstakar 3st, "Festivo", Timo Sarpaneva för Iittala
Final bid600 SEK
709
Vattentunna, 1800-tal
Final bid1,000 SEK
710
Mortel med stöt, daterad 1778
Final bid300 SEK
711
Kaffeservisdelar, "Grön Anna", Rörstrand
Final bid900 SEK
712
Mässing 2 delar, 1800-tal
Final bid300 SEK
Final bid300 SEK
714
Kaffeskedar 12st, silver, "Slottsbarock", C.G.Hallberg
Final bid1,000 SEK
715
Final bid500 SEK
716
Serveringsbricka, Eugene Trost för Gefle
Final bid500 SEK
717
Ripsmattor 2st
Final bid1,100 SEK
718
Golvlampa, 1950-tal
Final bid1,000 SEK
719
Lodur, Gustaf Becker, omkring år 1900
Final bid700 SEK
720
Glasservisdelar, "Swedish Old", Reijmyre
Final bid600 SEK
721
Vas, prov, Anna Ehrner för Kosta Boda
Final bid1,100 SEK
722
Skärbräde, "Picknick", Marianne Westman för Rörstrand
Final bid500 SEK
723
Flaska, 17/1800-tal
Final bid500 SEK
724
Herrarmbandsur, Certina, DS-2
Final bid600 SEK
725
Praktkanna, nyrenässans, 1800-talets slut
Final bid1,100 SEK
726
Golvlampa, 1950-tal
Final bid500 SEK
727
Armring i silver, 1900-tal
Final bid400 SEK
728
Servisdelar, "Thebe", Folke Arström för Gense
Final bid600 SEK
729
Ytterfoder, Kina, 1900-tal
Final bid900 SEK
730
Vinkylare, Erik Höglund, 1900-talets andra hälft
Final bid600 SEK
731
Moccakoppar 12st, Bo Fajans
Final bid500 SEK
732
Dräktbrosch i silver
Final bid400 SEK
733
Brosch/hänge i 18k
Final bid1,200 SEK
734
Skulptur, modern tillverkning
Final bid1,300 SEK
735
Final bid900 SEK