Vinglas 8st, Spiegelau
688
Vinglas 8st, Spiegelau
Final bid300 SEK
Mikroskop 2st, Ernst Leitz
689
Mikroskop 2st, Ernst Leitz
Final bid700 SEK
Slava Kliuchnikov (f.1956)
690
Slava Kliuchnikov (f.1956)
Final bid800 SEK
Taklampor ett par, "Porcelouis", Bing & Gröndahl / Louis Poulsen
691
Final bid200 SEK
Urna, Bolinders, Stockholm, 18/1900-tal
Final bid1,300 SEK
Bordsplateau, omkring 1900-talets mitt
693
Final bid1,000 SEK
Figurin/ljusstake, Lisa Larson, Gustavsberg K-studio
694
Final bid500 SEK
Edita Schubert (1947–2001)
695
Edita Schubert (1947–2001)
Final bid2,100 SEK
Vävlunor ett par, allmoge, daterade 1822
696
Final bid1,300 SEK
Kaffeskedar 12st, silver
697
Kaffeskedar 12st, silver
Final bid800 SEK
Kakelplattor 9st, 17/1800-tal
698
Kakelplattor 9st, 17/1800-tal
Final bid1,200 SEK
Joseph Horlor (1809-1887)
699
Joseph Horlor (1809-1887)
Final bid400 SEK
Glas 10st, 1800-tal
700
Glas 10st, 1800-tal
Final bid400 SEK
Ljusstakar ett par, 1800-tal
701
Ljusstakar ett par, 1800-tal
Final bid300 SEK
Nils (Björnjägaren) Rundgren (1890-1971)
702
Final bid1,000 SEK
Lennart Sand (f.1946)
703
Lennart Sand (f.1946)
Final bid300 SEK
Taklampa, Le Klint, Danmark, 1900-talets andra hälft
704
Final bid400 SEK
Figurin, Christian Thomsen för Royal Copenhagen
705
Final bid300 SEK
Ostkupa, "Frisco", Rörstrand
706
Ostkupa, "Frisco", Rörstrand
Final bid1,300 SEK
Champagnekylare, Östberg & L, 1900-talets första hälft
707
Final bid600 SEK
Ljusstakar 3st, "Festivo", Timo Sarpaneva för Iittala
708
Final bid600 SEK
Vattentunna, 1800-tal
709
Vattentunna, 1800-tal
Final bid1,000 SEK
Mortel med stöt, daterad 1778
710
Mortel med stöt, daterad 1778
Final bid300 SEK
Kaffeservisdelar, "Grön Anna", Rörstrand
711
Final bid900 SEK
Mässing 2 delar, 1800-tal
712
Mässing 2 delar, 1800-tal
Final bid300 SEK
Final bid300 SEK
Kaffeskedar 12st, silver, "Slottsbarock", C.G.Hallberg
714
Final bid1,000 SEK
715
Final bid500 SEK
Serveringsbricka, Eugene Trost för Gefle
716
Final bid500 SEK
Ripsmattor 2st
717
Ripsmattor 2st
Final bid1,100 SEK
Golvlampa, 1950-tal
718
Golvlampa, 1950-tal
Final bid1,000 SEK
Lodur, Gustaf Becker, omkring år 1900
719
Final bid700 SEK
Glasservisdelar, "Swedish Old", Reijmyre
720
Final bid600 SEK
Vas, prov, Anna Ehrner för Kosta Boda
721
Final bid1,100 SEK
Skärbräde, "Picknick", Marianne Westman för Rörstrand
722
Final bid500 SEK
Flaska, 17/1800-tal
723
Flaska, 17/1800-tal
Final bid500 SEK
Herrarmbandsur, Certina, DS-2
724
Herrarmbandsur, Certina, DS-2
Final bid600 SEK
Praktkanna, nyrenässans, 1800-talets slut
725
Final bid1,100 SEK
Golvlampa, 1950-tal
726
Golvlampa, 1950-tal
Final bid500 SEK
Armring i silver, 1900-tal
727
Armring i silver, 1900-tal
Final bid400 SEK
Servisdelar, "Thebe", Folke Arström för Gense
728
Final bid600 SEK
Ytterfoder, Kina, 1900-tal
729
Ytterfoder, Kina, 1900-tal
Final bid900 SEK
Vinkylare, Erik Höglund, 1900-talets andra hälft
730
Final bid600 SEK
Moccakoppar 12st, Bo Fajans
731
Moccakoppar 12st, Bo Fajans
Final bid500 SEK
Dräktbrosch i silver
732
Dräktbrosch i silver
Final bid400 SEK
Brosch/hänge i 18k
733
Brosch/hänge i 18k
Final bid1,200 SEK
Skulptur, modern tillverkning
734
Skulptur, modern tillverkning
Final bid1,300 SEK
735
Final bid900 SEK