Nils (Björnjägaren) Rundgren (1890-1971)
542
Final bid900 SEK
Gardiner 4st, "Sommar", Jobs, Leksand
543
Final bid900 SEK
544
Final bid600 SEK
Glassköljare, 17/1800-tal
545
Glassköljare, 17/1800-tal
Final bid1,000 SEK
546
Final bid1,000 SEK
Kåsa i tenn, Carl Logren, Falun, 1762
Final bid600 SEK
548
Final bid1,400 SEK
549
Final bid1,000 SEK
Vas, art nouveau, omkring år 1900
550
Final bid600 SEK
Figuriner 4st
551
Figuriner 4st
Final bid1,100 SEK
Kakelplattor 9st, fajans, 1700-tal
Final bid1,000 SEK
553
Final bid400 SEK
Snusdosor 2st, 17/1800-tal
554
Snusdosor 2st, 17/1800-tal
Final bid1,000 SEK
Golvljusstake, barockstil, 1800-tal
555
Final bid600 SEK
Armring i sterlingsilver, med dekor i 14k
556
Final bid700 SEK
Gardiner ett par, "Salomons paradis", Jobs, Leksand
557
Final bid900 SEK
Glas 2 delar, 1800-tal
558
Glas 2 delar, 1800-tal
Final bid3,000 SEK
Karaffer 2st, 1800-tal
559
Karaffer 2st, 1800-tal
Final bid1,500 SEK
Bordslampa, "Bumlingen", Anders Pehrson för Ateljé Lyktan
560
Final bid900 SEK
561
Final bid1,000 SEK
562
Final bid600 SEK
563
Final bid800 SEK
Vas, 1800-tal
564
Vas, 1800-tal
Final bid100 SEK
Vinglas, 1700-tal
565
Vinglas, 1700-tal
Final bid200 SEK
566
Final bid1,000 SEK
Shaker med 6st cocktailglas, 1900-talets första hälft
567
Final bid300 SEK
568
Final bid800 SEK
569
Final bid900 SEK
570
Final bid900 SEK
571
Final bid1,000 SEK
Kragknappar ett par, 18k
572
Kragknappar ett par, 18k
Final bid1,200 SEK
Bestick 12 delar, silver, "Engelsk Snäcka", 1800-tal
573
Final bid4,200 SEK
574
Final bid1,100 SEK
575
Final bid900 SEK
Moccaskedar 12st, silver
576
Moccaskedar 12st, silver
Final bid700 SEK
577
Final bid2,100 SEK
578
Final bid700 SEK
Vas, Kina, 1900-tal
579
Vas, Kina, 1900-tal
Final bid2,600 SEK
580
Final bid1,100 SEK
581
Final bid600 SEK
Mikroskop, V&H Seibert, Wetzlar
582
Final bid500 SEK
Bilemblem, "Anniversary kit - Volvo 1977"
583
Final bid1,900 SEK
Spegellampett, nyrokoko, 1800-talets andra hälft
584
Final bid800 SEK
Kandelaber, 1900-tal
585
Kandelaber, 1900-tal
Final bid1,000 SEK
Kandelabrar ett par, 18/1900-tal
586
Final bid500 SEK
Halsband med hänge, sterlingsilver, Salovaara, Åbo
587
Final bid400 SEK
Halsband med hänge, 18k
588
Halsband med hänge, 18k
Final bid2,800 SEK
Mikroskop, Reichert, Österrike
589
Final bid600 SEK