Spegel, sengustaviansk, 1800-talets början
493
Final bid1,800 SEK
Skål, "Sofiero", Gunnar Cyrén för Orrefors
494
Final bid200 SEK
Figurin, Lisa Larson, Gustavsberg/WWF
495
Final bid1,700 SEK
Glasservis, Böhmisk kristall
496
Glasservis, Böhmisk kristall
Final bid600 SEK
Mat- och kaffeservisdelar, "Prunus",
497
Final bid2,600 SEK
Tekoppar med fat 6st, "Prunus", Stig Lindberg, Gustavsberg
498
Final bid2,200 SEK
Matservisdelar, "Prunus", Stig Lindberg för Gustavsberg
Final bid2,100 SEK
Axel Fridell (1894-1935)
Axel Fridell (1894-1935)
Final bid100 SEK
Axel Fridell (1894-1935)
Axel Fridell (1894-1935)
Final bid200 SEK
Axel Fridell (1894-1935)
Axel Fridell (1894-1935)
Final bid200 SEK
Axel Fridell (1894-1935)
Axel Fridell (1894-1935)
Final bid200 SEK
Final bid400 SEK
Skål, Kina, 18/1900-tal
Skål, Kina, 18/1900-tal
Final bid4,000 SEK
Ljusstakar ett par, Skultuna, no.58
Final bid600 SEK
Gästabudskniv, 1700-tal
Gästabudskniv, 1700-tal
Final bid900 SEK
Tumlare i silver, 1800-tal
Tumlare i silver, 1800-tal
Final bid300 SEK
Dekorationsfat i silver, barockstil, 1900-tal
Final bid800 SEK
Final bid600 SEK
Dörr, barock, 1700-tal
Dörr, barock, 1700-tal
Final bid3,400 SEK
Porslin 2 delar, Royal Copenhagen, Danmark
Final bid4,200 SEK
Ring i 23k
Ring i 23k
Final bid2,300 SEK
Frukostskålar 10st, "Swedish Grace", Rörstrand, 2000-tal
Final bid700 SEK
Cocktailglas 6st, GAB
Cocktailglas 6st, GAB
Final bid1,600 SEK
Vinglas 6st, "Chateau", Bertil Vallien för Kosta Boda
516
Final bid300 SEK
Whiskeyglas 8st, "Erik", Olle Alberius för Orrefors
Final bid300 SEK
Ytterfoder ett par, "Empire", Gustavsberg
Final bid400 SEK
Bordslampa, Gunnar Nylund för Rörstrand
519
Final bid1,000 SEK
Väskbyglar 2st samt spänne, 17/1800-tal
Final bid2,300 SEK
521
Final bid200 SEK
Final bid300 SEK
523
Final bid500 SEK
Kista, allmoge, 1700-tal
524
Kista, allmoge, 1700-tal
Final bid1,600 SEK
Ytterfoder, Gustafsberg, tidigt 1900-tal
525
Final bid800 SEK
Skål på fot, sterlingsilver, Gustaf Jansson, 1960
526
Final bid700 SEK
Allmogering i silver, 1800-talets början
Final bid500 SEK
528
Final bid800 SEK
Ljusstake, gustaviansk, möjligen år 1800
529
Final bid400 SEK
Paraplyställ, tidigt 1900-tal
531
Paraplyställ, tidigt 1900-tal
Final bid1,400 SEK
Ljusstakar ett par, 1800-tal
532
Ljusstakar ett par, 1800-tal
Final bid1,000 SEK
Moccakanna i silver, Sverige, 1868
533
Final bid1,600 SEK
Skål med hänklar, silver, 1900-tal
534
Final bid1,100 SEK
Gardiner ett par, "Sommar", Jobs, Leksand
535
Final bid1,100 SEK
Skål på fot, silver, 1900-talets första hälft
536
Final bid2,400 SEK
Psalmnummertavlor ett par, 18/1900-tal
537
Final bid100 SEK
Serveringsbricka, senempire, 1800-tal
538
Final bid1,200 SEK
Nils (Björnjägaren) Rundgren (1890-1971)
539
Final bid800 SEK
Matservis, Silesia, Tyskland
540
Matservis, Silesia, Tyskland
Final bid1,900 SEK
Ytterfoder, Kina, 1900-tal
541
Ytterfoder, Kina, 1900-tal
Final bid3,400 SEK