Skåp, barock, daterat 1772
Skåp, barock, daterat 1772
Final bid2,100 SEK
Sybord, sengustavianskt Stockholmsarbete, omkring år 1800
Final bid300 SEK
Pelarbord, gustavianskt, 1800-talets första hälft
Final bid700 SEK
Bockbord, allmoge, 1800-talets första hälft
Final bid1,200 SEK
Skåp, allmoge, daterat 1795
Skåp, allmoge, daterat 1795
Final bid500 SEK
Skänkskåp, allmoge, Dalarna, omkring år 1800
Final bid1,300 SEK
Skrivbord, "Fryklund", Carl Malmsten
Final bid2,600 SEK
Hörnskåp, 1800-tal
Hörnskåp, 1800-tal
Final bid2,000 SEK
Matsalsmöblemang 13 delar, senbarockstil, 1900-tal
Final bid4,200 SEK
Cassone, Italien, 15/1600-tal
Cassone, Italien, 15/1600-tal
Final bid2,500 SEK
Slagbord, allmoge, barock, 17/1800-tal
Final bid1,500 SEK
Spelbord, sengustavianskt, omkring år 1800
Final bid1,400 SEK
Konsolbord, nyrokoko, 1800-talets andra hälft
Final bid3,000 SEK
Soffa, gustaviansk, 1800-tal
Soffa, gustaviansk, 1800-tal
Final bid5,200 SEK
Skåp, allmoge, daterat 1798
Skåp, allmoge, daterat 1798
Final bid700 SEK
Väggskåp, allmoge, Dalarna, omkring år 1800
Final bid2,200 SEK
Soffbord, "Annika", Bruno Mathsson för DUX
Final bid1,600 SEK
Golvur, daterat 1829
Golvur, daterat 1829
Final bid3,000 SEK
Möblemang 7 delar, Hans Arnbom, Sundbord, daterat 1917
Final bid2,800 SEK
Skänkskåp, allmoge, daterat 1786
Final bid1,100 SEK
Konsolbord, gustaviansk stil, 1800-tal
Final bid500 SEK
Vitrinskåp, 1900-tal
Vitrinskåp, 1900-tal
Final bid4,400 SEK
Stolar 4st, "Lilla Åland", Carl Malmsten
Final bid4,600 SEK
Soffa, "Kandidaten", IB Kofod Larsen för OPE-Möbler, 1950/60-tal
Final bid3,200 SEK
Positionsstolar ett par, Elsa Stackelberg för Fri Form
Final bid1,300 SEK
Final bid1,300 SEK
Bord, Elsa Stackelberg för Fri Form
Final bid1,100 SEK
Fåtölj, "Kandidaten", IB Kofod Larsen för OPE-Möbler, 1950/60-tal
Final bid2,600 SEK
Golvur, gustavianskt provinsarbete, 1800-talets första hälft
Final bid400 SEK
Fåtöljer ett par, gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid700 SEK
Golvur, allmoge, Stjärnsund, 1700-tal
Final bid2,600 SEK
Kubb-/pottstol, allmoge, 1800-tal
Final bid400 SEK
Fåtöljer ett par, 1900-talets andra hälft
Final bid1,800 SEK
Stolar ett par, barock, 1700-talets första hälft
Final bid400 SEK
Skåp, omkring år 1900
Skåp, omkring år 1900
Final bid100 SEK
Skåp, troligen Carl Malmsten, 1900-talets andra hälft
Final bid1,200 SEK
Vitrinskåp, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
Final bid1,100 SEK
Sideboard, Berndt Fridhagen för Bodafors, 1960-tal
Final bid2,200 SEK
Spegel med konsolbord, rokokostil, 1900-tal
Final bid800 SEK
Stolar 2st, gustavianska Lindomearbeten, 1800-talets början
Final bid2,300 SEK
Byrå, rokokostil, 1900-tal
Byrå, rokokostil, 1900-tal
Final bid1,000 SEK
Matbord, 1900-talets slut
Matbord, 1900-talets slut
Final bid300 SEK
Soffbord, 1900-talets slut
Soffbord, 1900-talets slut
Golvur, allmoge, Dalarna, omkring år 1800
Final bid500 SEK
Skänkskåp, allmoge, daterat 1781
Final bid1,500 SEK
Väggskåp, 1800-talets första hälft
Final bid1,600 SEK
Soffbord, funkis, daterat 19/12 1941
Final bid800 SEK
Byrå, sengustaviansk stil, 18/1900-tal
Final bid2,000 SEK