Kandelabrar ett par, Holland, 18/1900-tal
97
Slutpris800 SEK
Reklamskylt, Vega, 1900-talets första hälft
98
Slutpris3 600 SEK
Johan Ahlbäck (1895-1973)
99
Johan Ahlbäck (1895-1973)
Slutpris1 700 SEK
Halsband, sterlingsilver, Wiwen Nilsson för Anders Nilsson, Lund, 1951
100
Slutpris9 200 SEK
Kandelabrar ett par, jugend, 1900-talets början
101
Slutpris3 400 SEK
Ljusstakar ett par, barock, 16/1700-tal
102
Slutpris2 600 SEK
Matservisdelar, "Berså", Stig Lindberg för Gustavsberg
103
Slutpris2 100 SEK
104
Slutpris3 600 SEK
Reklamskylt, Singer, 1900-talets första hälft
105
Slutpris3 200 SEK
Vas, Berndt Friberg för Gustavsberg
106
Slutpris2 100 SEK
Elon Garp (1930-2013)
107
Elon Garp (1930-2013)
Slutpris2 500 SEK
Pendelur, Louis XVI stil, Frankrike, 1800-tal
108
Slutpris1 000 SEK
Sockel, 17/1800-tal
109
Sockel, 17/1800-tal
Slutpris1 600 SEK
Sejdel, 1800-tal
110
Sejdel, 1800-tal
Slutpris800 SEK
Altarstake, barock, 1700-talets första hälft
111
Slutpris4 200 SEK
Stekfat, Kina, Qianlong, 1700-tal
112
Slutpris1 600 SEK
Leksak, "Nanu", Lehmann, Tyskland, 1900-talets första hälft
113
Slutpris1 700 SEK
Karl Mårtens (f.1956)
114
Karl Mårtens (f.1956)
Slutpris1 000 SEK
115
Slutpris5 200 SEK
Bengt Engman
116
Bengt Engman
Slutpris1 200 SEK
Ljusstake, barock, 1600-tal
117
Ljusstake, barock, 1600-tal
Slutpris5 000 SEK
Harald Wiberg
118
Harald Wiberg
Slutpris4 800 SEK
119
Slutpris1 500 SEK
Damfickur i 14k
120
Damfickur i 14k
Slutpris2 200 SEK
Bordspendyl, Frankrike, 1800-talets andra hälft
121
Slutpris1 400 SEK
Ljusstake, barock, Nürnberg, Tyskland, 1600-tal
122
Slutpris2 100 SEK
Kaviarburk med fat och lock, sterlingsilver, Atelier Borgila, Stockholm, 1968
123
Slutpris2 300 SEK
Tobaksburk, Hällefors Bruk, daterad 1838
124
Slutpris700 SEK
Kandelaberarmar ett par, empire, 1800-talets första hälft
125
Slutpris4 400 SEK
Tomas Almberg (f.1936)
126
Tomas Almberg (f.1936)
Slutpris3 200 SEK
Terrin med lock, Kina, 17/1800-tal
127
Slutpris1 800 SEK
Vattenkanna, 1800-tal
128
Vattenkanna, 1800-tal
Slutpris2 300 SEK
Herrarmbandsur, Certina, 14k
129
Herrarmbandsur, Certina, 14k
Slutpris2 700 SEK
Skål, 17/1800-tal
130
Skål, 17/1800-tal
Slutpris2 800 SEK
Ikon, Ryssland, 1900-talets början
131
Slutpris8 600 SEK
Herrarmbandsur, Longines
132
Herrarmbandsur, Longines
Slutpris3 600 SEK
Fasadlampa, Hans Bergström för Ateljé Lyktan, modell 1040-U
133
Slutpris4 200 SEK
Gunnar Kalles
135
Gunnar Kalles
Slutpris2 400 SEK
Servisdelar 13st, Rörstrand, tidigt 1900-tal
136
Slutpris4 000 SEK
Leksak, "Also 700", Lehmann, Tyskland, 1900-talets första hälft
137
Slutpris1 700 SEK
Ljuskrona, delvis barock
138
Ljuskrona, delvis barock
Slutpris400 SEK
Vas, "Argenta", Wilhelm Kåge för Gustavsberg
139
Slutpris1 200 SEK
Skål, 1800-tal
140
Skål, 1800-tal
Slutpris500 SEK
Skål, 1800-tal
141
Skål, 1800-tal
Slutpris800 SEK
Tallrik, 1800-tal
142
Tallrik, 1800-tal
Slutpris1 100 SEK
Servisdelar 11st, "Jul", Gustavsberg/Rörstrand
143
Slutpris1 800 SEK
Golvljusstakar ett par, barock, 1700-tal
144
Slutpris3 400 SEK
Reseikon, Ryssland, 1800-tal
145
Reseikon, Ryssland, 1800-tal
Slutpris3 400 SEK