Vitrinskåp, jugend, 1900-talets början
Slutpris900 SEK
Skåp, allmoge, 1800-tal
Slutpris300 SEK
Golvur, allmoge, Dalarna, daterat 1840
Slutpris900 SEK
Väggskåp, allmoge, 1800-tal
Slutpris1 300 SEK
Bord, allmoge, 1800-tal
Slutpris900 SEK
Skåp/lådfack, allmoge, 1800-tal
Slutpris200 SEK
Soffa, gustaviansk stil, 18/1900-tal
Slutpris600 SEK
Hörnskänk, gustaviansk, 1800-tal
Slutpris3 200 SEK
Soffa, "Domstolssoffan", Bengt Ruda för Nordiska Kompaniet, daterad 1959
Slutpris1 300 SEK
Skänkskåp, allmoge, daterat 1856
Slutpris300 SEK
Golvhörnskåp, rokoko, 1700-tal
Slutpris7 000 SEK
Vitrinskåp, England, 1900-talets början
Slutpris700 SEK
Matsalsmöblemang 5 delar, "Herrgården", Carl Malmsten för Åfors
Slutpris2 000 SEK
Bord, "Samsas", Carl Malmsten
Slutpris1 400 SEK
Skrin, barock, 1700-talets första hälft
Slutpris1 100 SEK
Soffa, gustaviansk, 1800-talets senare del
Slutpris2 200 SEK
Vitrinskåp, 1900-talets början
Slutpris2 600 SEK
Golvur, 1700-tal
Slutpris1 100 SEK
Bord, 1800-talets slut
Slutpris1 300 SEK
Vägghörnskåp, allmoge, Dalarna, daterat 1806
Slutpris900 SEK
Slutpris1 500 SEK
Stolar 3st, gustavianska provinsarbeten, 1800-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Vitrinskåp, 1900-talets senare del
Slutpris200 SEK
Golvur, 1800-tal
Slutpris1 200 SEK
Soffbord, 1900-talets andra hälft
Slutpris300 SEK
Barglob, 19/2000-tal
Slutpris1 200 SEK
Fåtölj, "Crinolette", Ilmari Tapiovaara för Edsbyverken
Slutpris4 000 SEK
Vägghörnskåp, allmoge, 1800-tal
Slutpris500 SEK
Byrå, sengustaviansk stil, 1900-talets första hälft
Slutpris1 100 SEK
Stolar 3st, barock, 1700-talets första del
Slutpris3 200 SEK
Hurtsskrivbord, England, 1900-tal
Slutpris700 SEK
Vitrinskåp, England, 1900-tal
Slutpris700 SEK
Vitrinskåp, England, 1900-tal
Slutpris700 SEK
Soffbord, Tove och Edvard Kindt-Larsen för Seffle Möbelfabrik
Slutpris900 SEK
Stolar 3+1, gustavianska provinsarbeten, 1800-talets första hälft
Slutpris900 SEK
Fåtölj med fotpall, "Lamino", Yngve Ekström för Swedese
Slutpris5 400 SEK
Slutpris5 400 SEK
Stolar 5st, "Fanett", Ilmari Tapiowaara för Edsbyverken, 1950-tal
Slutpris800 SEK
Bokhyllor ett par, Lammhults Möbler, 1950/60-tal
Slutpris2 600 SEK
Skänk, 1800-tal
Slutpris400 SEK
Karmstol, barock, 1700-talets första hälft
Slutpris500 SEK
Karmstol, barock, 1700-talets början
Slutpris1 400 SEK
Golvur, England, 1800-tal
Slutpris300 SEK
Trädgårdsmöbel 4 delar, Grythyttan
Slutpris1 200 SEK
Stol, gustaviansk, omkring år 1800
Slutpris400 SEK
Matsalsmöblemang 7 delar, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 200 SEK
Stolar 6st, Leksandsmodell, 18/1900-tal
Slutpris1 000 SEK
Golvur, allmoge, daterat 1859
Slutpris400 SEK