Kulspetspenna, Mont Blanc, Meisterstück
523
Slutpris1 100 SEK
Sector/mätinstrument, 1700-tal
524
Slutpris2 400 SEK
Handväska, "Roxanne", Mulberry, England
525
Slutpris1 500 SEK
Vas, Bo Fajans
526
Vas, Bo Fajans
Slutpris900 SEK
Vas, Korea, 1900-talets andra hälft
Slutpris600 SEK
Dubbelpipigt slaglåsgevär, 1800-tal
528
Slutpris1 700 SEK
Skål, "Caramba", Ulrica Hydman för Kosta Boda
529
Slutpris1 000 SEK
Vas, "Fiji", Kjell Engman för Kosta Boda
530
Slutpris400 SEK
Skål, "Twister", Kjell Engman för Kosta Boda
531
Slutpris200 SEK
Glas 10st, omkring 1900-talets mitt
532
Slutpris500 SEK
Bordsur, jugend, tidigt 1900-tal
533
Slutpris200 SEK
Textil 3 delar, "Tulpan", Josef Frank för firma Svenskt Tenn
534
Slutpris1 400 SEK
Kåsa i tenn, Carl Logren, Falun, 1762
535
Slutpris400 SEK
Brosch i 18k, Gustaf Dahlgren & co.
536
Slutpris500 SEK
Damarmbandsur, Zentra, 14k
537
Damarmbandsur, Zentra, 14k
Slutpris700 SEK
Treradigt pärlhalsband med spänne i silver
538
Slutpris600 SEK
539
Slutpris2 100 SEK
Reservoarpenna, Mont Blanc
540
Reservoarpenna, Mont Blanc
Slutpris300 SEK
Peter Dahl (1934-2019)
541
Peter Dahl (1934-2019)
Slutpris500 SEK
Matsola Burman (1925-2008)
542
Matsola Burman (1925-2008)
Slutpris300 SEK
Sigillstamp med adligt vapen, 1700-tal
543
Slutpris1 400 SEK
Serveringsbricka, 1800-tal
544
Serveringsbricka, 1800-tal
Slutpris1 500 SEK
Dekorationsfat, mellanöstern, 1800-tal
545
Slutpris500 SEK
Gryta med lock, Le Creuset
546
Gryta med lock, Le Creuset
Slutpris1 700 SEK
Slutpris3 000 SEK
Ljusstakar 2st, Frankrike, 17/1800-tal
548
Slutpris500 SEK
Skålfat, Japan, 1900-talets första del
549
Slutpris400 SEK
Rökelsekar, Kina, 1900-tal
550
Rökelsekar, Kina, 1900-tal
Slutpris400 SEK
Skruvlås till tunna 2st, 17/1800-tal
551
Slutpris600 SEK
Dalahäst, omkring 1900-talets mitt
Slutpris300 SEK
Silver 7 delar, bl.a. 1800-tal
553
Slutpris2 100 SEK
Skrin, 1800-talets första hälft
554
Slutpris400 SEK
Tobaksdosa, Holland, 1700-tal
555
Tobaksdosa, Holland, 1700-tal
Slutpris800 SEK
Knotskål, allmoge, 17/1800-tal
556
Slutpris1 800 SEK
Vas, Stig Lindberg, Gustavsberg Studio
557
Slutpris1 100 SEK
Bordslampa, Kina, 18/1900-tal
558
Bordslampa, Kina, 18/1900-tal
Slutpris500 SEK
Ljusstakar ett par, Carl Hjalmar Norrstörm, jugend, tidigt 1900-tal
559
Slutpris900 SEK
Matservisdelar, "Fish", Johnson Bros, England
560
Slutpris600 SEK
Punschmuggar 10st, silver, GAB
561
Slutpris1 700 SEK
Taklampa, "Onion lamp", Lisa Johansson-Pape för ASEA
562
Slutpris1 000 SEK
Figuriner 2st, Lisa Larson för Gustavsberg
563
Slutpris1 300 SEK
Lekdocka, allmoge, 1800-tal
564
Lekdocka, allmoge, 1800-tal
Slutpris1 000 SEK
Reseikon, Ryssland, 1800-tal
565
Reseikon, Ryssland, 1800-tal
Slutpris2 200 SEK
Hänge i sterlingsilver, Karin Ferner, Falun, 2012
566
Slutpris2 200 SEK
Folkdräkt för kvinna, Säter
567
Folkdräkt för kvinna, Säter
Slutpris1 500 SEK
Lars Greger
568
Lars Greger
Slutpris1 200 SEK
Hilding Nyman
569
Hilding Nyman
Slutpris300 SEK
Waldemar Lindholm
570
Waldemar Lindholm
Slutpris100 SEK