Vaser ett par, 1900-tal
682
Vaser ett par, 1900-tal
Slutpris100 SEK
Vägghylla, 1900-talets första hälft
683
Slutpris700 SEK
Mortel, 15/1600-tal
684
Mortel, 15/1600-tal
Slutpris500 SEK
Skulptur, 1900-talets andra hälft
685
Slutpris600 SEK
Brevkniv, sterlingsilver, "Pyramid", Georg Jensen, Danmark
686
Slutpris700 SEK
Golvlampa, 1950-tal
Golvlampa, 1950-tal
Slutpris1 000 SEK
Vattentunna, 18/1900-tal
688
Vattentunna, 18/1900-tal
Slutpris1 300 SEK
Ikon, Ryssland, 18/1900-tal
690
Ikon, Ryssland, 18/1900-tal
Slutpris500 SEK
Figurin, Axel Locher för Bing & Gröndahl, Danmark
691
Slutpris200 SEK
Tom Fahlroth (1921-1980)
Tom Fahlroth (1921-1980)
Slutpris2 200 SEK
Ljusstakar ett par, Frankrike, 1700-tal
693
Slutpris800 SEK
Krucifix, 1900-talets början
694
Krucifix, 1900-talets början
Slutpris400 SEK
Kandelabrar ett par, jugend, tidigt 1900-tal
695
Slutpris700 SEK
Altarljusstakar ett par, barockstil, 1800-tal
696
Slutpris700 SEK
Matskedar 3st, silver, 1846
697
Matskedar 3st, silver, 1846
Slutpris1 300 SEK
Emerik Stenberg (1873-1927)
698
Emerik Stenberg (1873-1927)
Slutpris800 SEK
Skulptur, Bertil Vallien för Kosta Boda Ateljé
699
Slutpris900 SEK
Ljusstakar 3st, England, 1800-talets första hälft
700
Slutpris300 SEK
Teservisdelar, "Blå husar", Stig Lindberg, Gustavsberg
701
Slutpris600 SEK
Okänd konstnär, 1800-tal
702
Okänd konstnär, 1800-tal
Slutpris600 SEK
703
Slutpris500 SEK
Skulptur, Kina
704
Skulptur, Kina
Slutpris100 SEK
Lockburk, Kina, 18/1900-tal
705
Lockburk, Kina, 18/1900-tal
Slutpris300 SEK
Herrarmbandsur, art deco, 1900-talets första hälft
706
SlutprisInga bud
Tomas Holst (f.1952)
707
Tomas Holst (f.1952)
Slutpris600 SEK
Servisdelar, "Vinranka", Arthur Percy för Gefle
709
Slutpris700 SEK
Ikon, 1800-tal
710
Ikon, 1800-tal
Slutpris700 SEK
Lars Trygg
711
Lars Trygg
Slutpris500 SEK
Servisdelar, "Rosett", Stig Lindberg för Gustavsberg
712
Slutpris1 800 SEK
Leksaksbil, Distler, Tyskland, 1940/50-tal
Slutpris700 SEK
Skulptur, Lars Levi Sunna
714
Skulptur, Lars Levi Sunna
Slutpris300 SEK
Fjärrstyrda bilar 2st, KS Japan, 1950/60-tal
715
Slutpris1 200 SEK
Ytterfoder ett par, Kina, 1900-talets andra hälft
716
Slutpris1 400 SEK
Muggar 10st, "Mumin", Iittala
717
Muggar 10st, "Mumin", Iittala
Slutpris1 300 SEK
Kandelaber, 1800-tal
718
Kandelaber, 1800-tal
Slutpris800 SEK
Vinkylare, jugend, tidigt 1900-tal
719
Slutpris800 SEK
Väggur, Zenith, 1900-talets första hälft
720
Slutpris1 000 SEK
Tallrikar 3st, Kina, Qianlong, 1700-tal
721
Slutpris600 SEK
722
Slutpris1 100 SEK
Bergsmansyxa, daterad (19)87
723
Bergsmansyxa, daterad (19)87
Slutpris1 100 SEK
Mat- och kaffeservisdelar, "Ranka",
728
Slutpris1 600 SEK
Dekorationsfrukter 5st
729
Dekorationsfrukter 5st
Slutpris500 SEK
Morgan Johansson
730
Morgan Johansson
Slutpris300 SEK
Morgan Johansson
731
Morgan Johansson
Slutpris600 SEK
Morgan Johansson
732
Morgan Johansson
Slutpris500 SEK
735
Slutpris300 SEK
Mat- och kaffeservisdelar, "Uhtua", Arabia
745
Slutpris1 100 SEK
Bordsknivar 12st samt matknivar 2st, silver, "Rosett", C.G.Hallberg
746
Slutpris1 400 SEK